Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

 

http://img202.imageshack.us/img202/7355/img5870d.jpg

 

Baśka super ściana!!!! Oryginalna jak sto diabli, kup baniak śnieżki(albo innej taniochy) i pomaluj kawałek, zobaczysz będzie ekstra.

Fajnie by też w połysku wyglądała.

Ja to bym na ciemny szary ją zrobiła, albo haber, odlot byłby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to nie cegła, tylko łupek, jak dotąd niczego mi nie przytłoczył;-)

[ATTACH]1277[/ATTACH]

Poniżej trochę cegieł na ścianach - również nieprzytłaczających

 

[ATTACH]1280[/ATTACH] [ATTACH]1278[/ATTACH] [ATTACH]1279[/ATTACH]

Mirela99 jeżeli jesteś przekonana do cegły na kominku to żaden fachowiec Cię nie powstrzyma;)

 

Witam,

Jaki to kolor fugi i jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkałąm się z fachowcem od kominków. Miałam taką koncepcję kominka jak w tym linku http://cms.rego.pl/_cms_data/hoff/_cms_img/normal/francuska_postarzana_6_.jpg

Chciałam, taką ścianą przedzielić conieco kuchnię od salonu. Ściana miałaby zamienić się w barek (ok 130 cm wysoki) także z cegieł. Myślicie, że taka ściana może przytłaczać pomieszczenie ? Salon ma 25 m a kuchnia 9 m. Chciałąm, aby ten kominej wraz z barkiem stanowił najważniejszy punkt w salonie (reszta wyposarzenia salony raczej minimalistyczna). Zbił mnie pan nieco z tropu, twierdzi że ta ściana nie dość że przytłoczy pomieszczenie to w dodatku znudzi mi się po niedługim czasie. Chce upchać kominek w rogu , twierdzi, że tam janbardziej będzie pasował. Czy ktoś z was miał podobne obawy co do cegły ? Czy jest ciężka i przytłaczająca ?

 

To chyba pierwsza rzecz zapamiętana przeze mnie z Muratora ..."jeżeli fachowiec coś sugeruje ..przemyśl to ...zazwyczaj chodzi o to że tak mu łatwiej ....rzadko o to że tak będzie dla ciebie lepiej " ...to nie cytat ale ogólne przesłanie :)

a cegiełke robimy po to żeby tchneła we wnętrzu to coś ...ma być widoczna ....moim zdaniem jak przycupnie w rogu nie będzie czarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Bardzo fajne pomysły na cegłę. Sama robię ściany i część kominka z cegły :) Dzisiaj właśnie zakupiliśmy niezbędne materiały :) za cegłę płaciliśmy 1zł/netto/szt (cegła na kominek) natomiast płytka na ścianę o wymiarach 2,5x3 cm/0,96zł/netto/szt. Materiał kupowany u producenta http://www.hoffmanowska.pl/. Masz kilka zdj z aranżacjami z cegieł hoffmanowska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam. Planuję w pokoju zrobić jedną ścianę z cegły i mam w związku z tym pytanie. Jak się nazywa taka cieńka cegła? Bo normalnej nie ma sensu kłaść...

Jak już będzie wszystko gotowe, to dam zdjęcia : ) W tym wnętrzu mam zamiar zrobić połączenie takiego stylu retro i nowoczesności. Ciekawe, jak to wyjdzie : )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...