Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

Impregnat do chłonnej cegły (we wnętrzu)

 

Mam jedną wewnętrzną ścianę wymurowaną z cegły. Cegła jest klasy III-IV mocno chłonna, wymurowana na cofniętą spoinę. Jestem na etapie czyszczenia (szopem) i uzupełniania spoin.

Polećcie mi jakiś impregnat który zachowa naturalny efekt (nie da efektu mokrej cegły) i nie zabije mnie ceną (ok 100 m2 powierzchni ściany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wejdź na stronę :http://hoffmanowska.pl/index.php?id=8

może coś wpadnie w oko. :)

Ja do obudowy kominka kupiłam całą cegłę a na ściany płlytkę klinkierową z tej samej cegły co do kominka (francuska postarzana)

jest tam na zdj (realizacje: kominek podświetlony)

 

w lipscu bedzie wykonanie kominka a w sierpniu ściany .... Zdj do dyspozycji po zakonczeniu prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impregnat do chłonnej cegły (we wnętrzu)

 

Mam jedną wewnętrzną ścianę wymurowaną z cegły. Cegła jest klasy III-IV mocno chłonna, wymurowana na cofniętą spoinę. Jestem na etapie czyszczenia (szopem) i uzupełniania spoin.

Polećcie mi jakiś impregnat który zachowa naturalny efekt (nie da efektu mokrej cegły) i nie zabije mnie ceną (ok 100 m2 powierzchni ściany)

 

Mam identyczny problem. Nie chcę jakiejś strasznej chemii do wnętrza, a większość środków jest przeznaczona na zewnątrz. Po przeczytaniu składu chemicznego kilku preparatów dostępnych w Leroyu - w tym bezbarwnej matowej farby do betonu ( ta by była najlepsza) postanowiłam zostawić cegłę saute.... Ewentualnie jakiś olej może znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impregnat do chłonnej cegły (we wnętrzu)

 

[...]

Polećcie mi jakiś impregnat który zachowa naturalny efekt (nie da efektu mokrej cegły) i nie zabije mnie ceną (ok 100 m2 powierzchni ściany)

 

Nasza cegła była impregnowana preparatem "HG impregnat" :

http://sklep.matbud.pl/photo/product_big/a/f/5/1_af546f71f142.jpg

 

cegła nie zmieniła swego wyglądu nic a nic, nie nabrała połysku, nie zmieniła tonacji barwy, i nie pyli :) Niestety preparat tani nie jest - około 60 zł butelka, a cegła mocno ten preparat chłepcze :( Ale efekt jest, więc coś za coś...

Edytowane przez empela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów cegły =)

 

Planuje kominek z cegły z odzysku albo z cegły rustykalnej ręcznie formowanej . Oczywiście pierwszą inspiracja był ten kominek http://cms.rego.pl/_cms_data/hoff/_c...tarzana_6_.jpg - na tym forum pojawiał sie juz wielokrotnie . Chce go jednak "umoić " szeroką drewniana półką tak by złamać monotonię płaskiej ceglanej ściany no i móc postawić moja ukochaną srebrną szkatułkę po babci i koniecznie srebrny barokowy świecznik z targu staroci . Srebro i stara cyna wygląda rewelacyjnie na tle cegły !

Początkowo chciałam cegłę w odcieniach ciemnego brązu , teraz jestem napalona na klasyczną krzyżacką czerwień . Ceglany kominek szczególnie pięknie prezentuje sie w minimalistycznych wnętrzach ponieważ bardzo ociepla surowy wystrój . A ja chce właśnie trochę surowo a trochę przytulnie . Nowocześnie ale z ukłonem dla dziadków :)

 

Skąd wy bierzecie cegłę z odzysku ? Z jakiejś łapanki ??? Mam cichaczem w nocy bawić się w rozbiórkę czyjejś stodoły czy co ? :D

Bedę wdzięczna za jakieś sugestie =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza cegła była impregnowana preparatem "HG impregnat" :

 

 

cegła nie zmieniła swego wyglądu nic a nic, nie nabrała połysku, nie zmieniła tonacji barwy, i nie pyli :) Niestety preparat tani nie jest - około 60 zł butelka, a cegła mocno ten preparat chłepcze :( Ale efekt jest, więc coś za coś...

Ale skład chemiczny, jak na produkt do wnętrz, dla mnie niezbyt zachęcający:

http://sklep.matbud.pl/photo/_pdf/HG_IMPREGNAT.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... w sumie nie zastanawialiśmy się nad tym - cegłę impregnowała nam ekipa od wykończeniówki, na kilka miesięcy przed wprowadzeniem się do domu. Intensywny zapach preparatu utrzymywał się około 2 dni, ale domek był wówczas niezamieszkały i wietrzony. Mam nadzieję, że w tej chwili nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia :( W każdym razie żadnych zapachów nie wydziela cegła - nawet jak ją teraz sprawdzałam na węch ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witajcie!!!W domku już mam tyle cegły ,że wiecej nie zmieszczę to zrobiłam sobie elewacje z cegiełką co myslicie?

 

http://images8.fotosik.pl/389/8574832903a424a2med.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/389/d82b4553bc33f015med.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/389/473a2dfd76284e3amed.jpg

 

Pozdowienia dla wszyskich Dana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy bierzecie cegłę z odzysku ?

Popytaj murarzy, może w hurtowniach. Ja dotarłem do faceta który robi rozbiórki i handluje taką cegłą. Ale była ona bardzo poobtłukiwana.

Trzeba by było wziąć ekipę która będzie rozbierać ręcznie (a nie koparką) i każdą cegłę czyściła - chyba że czyścić ci będą murarze.

W końcu wzięliśmy z lokalnej cegielni - mieli zapasy takiej (pozaklasowej) poprzepalanej malinowej, lekko pokrzywionej cegły - ale musiałem sobie ręcznie przebrać te nadające się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam dylemat. Zrobiłam sobie we wnątrz domu koło kominka ścianę ze starj cegły rozbiórkowej. Cegła została wymurowana teraz będzie fugowana i chciałabym ją polakierowac. Proszę doradźcie jakie fugi są najlepsze do takich cegieł i jakiego środka użyć do lakierowania aby cegła miała efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!Ja murowalam i fugowalam tą samą zaprawą był to kraisel mają szarą ,grafitową i brązową z efektu jestem zadowolona ,co do lakierowania tego akurat nie robiłam dla wydobycia glębi koloru cegły olejowałam je specjalnym olejem do klinkieru dostępny w obi i casoramie,Przy okazji impregnuje,przyciemnia i łatwiej sie ją odkurza u mnie od roku i jest ok,olejowanie myslę trzeba bedzie powtórzyć gdzieś za dwa lata.Co do lakierowania nie wiem ,ale czytałam że mozna lakierować pozdrawiam Dana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie po wielu próbach do ożywienia barwy użyłem impregnat olejowy do klinkieru firmy Spectrum a do ostatecznej impregnacji Bezbarwny Wodouszczelniacz firmy Barwa Sam. Efekt jest taki ze kolor jest super głęboki a woda się perli i spływa po cegłach.

Ten wodouszczelniacz występuje w dwóch wersjach pod tą samą nazwą. Ta w metalowej 2,5L bańce jest na bazie czegoś benzynowego bo dość śmierdzi i nie jest polecany do wnętrz.

Ten drugi w plastikowych butelkach można stosować wewnątrz.. Cena obydwu użytych środków byłą przyzwoita bo mniej niż 20 zł/litr.

Dobrze zaimpregnował też silicone L6 firmy JKK ale niestety nie ożywił koloru i kosztuje więcej.

 

O dzięki! Te informacje na pewno mi sie przydadzą, bo będę miała schody wejściowe z bruku klinkierowego...

a do wnetrza zamówiłam narazie próbki cegły z kraśnika, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów cegły =)

 

 

Skąd wy bierzecie cegłę z odzysku ? Z jakiejś łapanki ??? Mam cichaczem w nocy bawić się w rozbiórkę czyjejś stodoły czy co ? :D

Bedę wdzięczna za jakieś sugestie =)

 

Znajomi ostatnio skończyli remont w starej willi. Po wyburzeniu ścian trochę im zostało. Tak to się chyba odbywa... Może ogłoszenie daj tu i ówdzie? Może poszukać na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpadami - (czyli środek gruby na około 8cm) - wyłożyłem chodnik i taras wokół domu - wyszło cudnie. Zafugowałem jak płytki ceramiczne, zaprawą betonową z dodatkiem plastyfikatora do betonu

 

Dużo komplikacji miałem z impregnacją bo cegła jako kostka brukowa musi być super zaimpregnowana.

Ostatecznie po wielu próbach do ożywienia barwy użyłem impregnat olejowy do klinkieru firmy Spectrum a do ostatecznej impregnacji Bezbarwny Wodouszczelniacz firmy Barwa Sam. Efekt jest taki ze kolor jest super głęboki a woda się perli i spływa po cegłach.

Ten wodouszczelniacz występuje w dwóch wersjach pod tą samą nazwą. Ta w metalowej 2,5L bańce jest na bazie czegoś benzynowego bo dość śmierdzi i nie jest polecany do wnętrz.

Ten drugi w plastikowych butelkach można stosować wewnątrz.. Cena obydwu użytych środków byłą przyzwoita bo mniej niż 20 zł/litr.

Topmozaiki, a wkleisz jakieś fotki??? Bardzo chciałabym zobaczyć:) Przymierzam się do wyłożenia tarasu wokół domu i schodów cegłą (kładzioną na płask) i ciągle zastanawiam się jak to zrobić... czy dać cieńką warstwę suchego betonu (jest wylewka) i w ogóle kłaść jak na suchy beton czy jakoś inaczej... Mógłbyś dokładnie napisać jak wykonałeś swoje cudo?

I dzięki za radę czym impregnować, tarasy są pod dachem, ale schody już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...