Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

Kurczę, Karkoludek, u Ciebie widzę dokładnie to, co chcę mieć u siebie;)

Drewniane stopnie, białe podstopnice, szare ściany, tylko zamiast nelissena u mnie będzie elkamino jasna naturalna cegła.

 

Powiedz, tę cegłę masz tylko przy schodach czy jeszcze gdzies? I z nieco inne beczki - podstopnice masz malowane czy czymś obłożone?

 

Podsumowując jednym słowem - super;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurczę, Karkoludek, u Ciebie widzę dokładnie to, co chcę mieć u siebie;)

Drewniane stopnie, białe podstopnice, szare ściany, tylko zamiast nelissena u mnie będzie elkamino jasna naturalna cegła.

 

Powiedz, tę cegłę masz tylko przy schodach czy jeszcze gdzies? I z nieco inne beczki - podstopnice masz malowane czy czymś obłożone?

 

Podsumowując jednym słowem - super;)

 

Cieszę się że się podoba:) Planuję cegłę jeszcze w jednym miejscu, ale juz nie na tak dużej powierzchni. podstopnice są wykonane z KG i malowane zmywalną farbą flugera - moim zdaniem rewelacyjna. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

...akurat ten impregnat wiąże strukture utwardzając cegłe i spoine. Nie oceniam czyichś gustow ;-) ale nie wyobrazam sobie polakierowania muru - lico cegły musi mieć swoja porowatość bo inaczej wyglada sztucznie...

Można na koniec dać środek hydrofobowy - brud tak nie siada i rzeczywiscie łatwiej zmyć jednak ze sliskoscia nie ma nic wspolnego..

Puki co sezon juz minał i nie ma wyraznego zabrudzenia.. moze dlatego ze rura wchodzi gleboko

 

to drugi "wątek" wyszedl ciut bardziej czerwony ;-)

.

http://s2.ifotos.pl/mini/MG0413_hnenwpx.JPG

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam i ja,mam pytanie dot. sciany ceglastej.Kupilismy domek parterowy i w salonie mam taką oto sciane...uwielbiam czerwone stare cegły,ale ta jest obrzydliwa w zoltym odcieniu. Chetnie ją przerobię na biało, bedzie wtedy jasniej w salonie(ciemny dosc sufit). Stąd pytanie, czym zrobic aby sciana dostała fajniejszej struktury niz ta idealnie rowna i płaska? dodam tylko ze ma byc to matowa biel.czym malować?czy jest jakis sposob aby taka sciana nie kurzyla sie zbyt mocno, bo kurz jest wlasnie argumentem mojego meza,zeby zostawic tak jak jest,bo na biala zaraz bedzie szara...Zdjecie zrobione jeszcze przez biuro nieruchomosci:

3.jpg

5.jpg

14.jpg

P5053303.JPG

 

pozdrawiam i czekam na rady

Edytowane przez chantalle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz! , wlasnie czytalam w ktoryms z czasopism, ze zolta cegla w tej chwili jest najczesciej stosowana przez architektow przy projektowaniu wnetrz i na zewnatrz. Nie widzialam tej sciany w realu, ale ze zdjec dla mnie wynika, ze jest OK. Inni maja czerwone w ciapki, a Ty bedziesz miala zólta :p i tak trzymac! Bedziesz indywidualistka :D. Musisz miec tez czerwona? :p

Tak szczerze, jak nie "zalatwisz" sprawy z sufitem, to nawet jak pomalujesz cegle na bialo nic to nie da przy takim suficie.

Nie znam waszych planow remontowych, nie wiem w jakim stylu chcialabys zrobic wnetrza, wiec tylko tak gdybam, ale ja zaczelabym od sufitu, potem podloga :p , a cegle mozesz pomalowac w kazdej chwili.

Dla mnie ten sufit to koszmar. Przez ten sufit to pomieszczenia wygladaja jak nory, ale wnetrze tego domku baaardzo mi sie podoba.:D

 

Domyslam sie, ze dom jest w Danii?

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili najmodniejsza,a w dk stosowana byla juz 40 lat temu :) sutit oczywiscie tez bedzie malowany. chyba sie nie przekonam do tej zolci,jakas taka sraczkowata jest... biały albo szarawy,nie wiem jeszcze. Domek jest w DK, tak wygląda jego plan i z zew.:

1.jpg

11.jpg

17.jpg

z remontem wchodzimy za tydzien, jest tez tragicznie mala lazienka na ktora nie mam pomyslu,wiec bede szukac tu na forum inspiacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zamówiłam w Elkaminodom 18 m2 cegły skalnej :))) Akcja- układanie w przyszłym tygodniu także za jakieś 2-3 tygodnie pokażę jak wyszło :)

 

daj znać jak dojdą - też planuje u nich zamówić +- tyle i chce wiedzieć czy są porządnie zapakowane, próbki które od nich dostałam przyszły połamane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegła przyjechała. Czy cała- okaże się przy układaniu, 2 paczki które otworzyłam były ok.

 

Tylko niestety nie jestem do końca zadowolona- po pierwsze firma zapomniałam wysłać zamówiony impregnat - obiecali dosłać, oczywiście na ich koszt.

 

Po drugie- UWAGA - wysłali paletę, (pięknie ofoliowaną) ok 500 kg zwykłym busem dostawczym- bez windy i bez paleciaka. Paleciak miałam możliwość w ostateczności załatwić ale brak windy to ostatrezna przeszkoda. Skończyło się na tym, że te paletę trzeba było rozfoliować i sama z pomocą szwagra musiałam ją przerzucić pod dom.Dobrze że był szwagier :/ Jak zadzwoniłąm z tzw." mordą" to powiedzieli że nie mają wpływu na to jak kurier rozwozi paczki...

 

Więc, przed zamóieniem czegoś upewnijcie się, że wyślą Wam to tak żeby dało się zwieźć paletę :) Mam nadzieję, że widok pięknej ceglanej ściany przesłoni tę wtopę firmy Elkaminodom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no, dziewczyny, bez jaj...

nie wiem dokladnie, jak to wygladalo w przypadku dziobeczek1, ale szczerze wątpię, by u mnie cos takiego mialo miejsce, tzn. nie wyobrazam sobie takiego potraktowania przez przewoznika! I to nie jest wina Elkamino, przeciez to jest zleceniodawca, tak? a przewoznik ma za zadanie dostarczyc towar do klienta, tak?

gdyby do mnie przyjechala paleta na busie, to ABSOLUTNIE nie podpisalabym niczego, dopoki ów paleta, nie stanelaby na mojej posesji...no, bo czemu niby? dopoki jest w samochodzie, to nie jest u mnie, proste nie? to tylko i wylacznie wina przewoznika, ze nie zadbal o rozladunek-i nikt mi nie powie, ze musze przyjac odbior czegos co jest...w samochodzie!

no kurde mam racje czy nie?

 

edit:

jak zamowilam sobie radyjko na ten przyklad, to tez go nie wyjmowalam z samochodu, tylko otrzymalam z reki dhl-owca...dlaczego w przypadku palety ma byc inaczej???

Edytowane przez leaat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, inaczej jest jak nam zależy żeby coś jednak dostarczono - w moim przypadku kierowca po prostu napisałby że odmawiam przyjęcia paczki i heja spowrotem. Potem użeraczka z przeoźnikiem lub Elkaminodom o ponowne wysłanie i pokrycie kosztów. A od poniedziałku mają przyjść kłaśc cegłę :/

 

I wg mnie jest to wina Elkaminodom - oni jako nadawca powinni zainteresować się tm jak paczki są dostarczane. A moja rozmowa z nimi upewniła mnie że jednak się nie interesują.

 

NA palecie było 18 m2 płytek - czyli 36 paczek+ 7 paczek z narożnikami. I jeszcze dodam (bo przenosząc paletę do domu zajrzałam do każdej paczki) - na 900 szt cegiełęk, tylko 6 jest pęknietych - ale to nie problem bo i tak będą docinać na końcach rzędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałam cały wątek i widzę, że dominuje czerwona cegła, mało jest o białej cegle, a jeśli już jest, to przeważnie w wyniku przemalowania. Ja sobie wymarzyłam białą i chciałam się Was poradzić w tej kwestii. Czy macie może jakieś fajne zdjęcia? Albo może macie jakieś cenne opinie na temat białej cegły. Zaplanowaliśmy ścianę działową pomiędzy jadalnią i korytarzem, w której ma być duże dwustronne akwarium. Ostatnio wpadłam na pomysł, aby ściana ta była z białej cegły i dlatego weszłam na ten wątek, żeby się posilić inspiracją :) Czytałam, że impregnujecie swoje cegły, tak aby czyszczenie ich było łatwiejsze, widziałam, że opisujecie, że można tak zaimpregnować, aby nie było połysku, ale czy do białej również są takie impregnaty? Liczę na Wasze fachowe wsparcie :) Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...