Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

atika- mąż pożyczył maszynę od sąsiada, który kiedyś prowadził kamieniarstwo i w ogrodzie ciął te cegły jedna po drugiej. Dużo pracy z tym było i strasznie głośno przez tydzień miałam :)

 

Ale za to spora oszczędność ;) Jakieś 2zł. na sztuce !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agula, bardzo ładna ta Twoja cegiełka, taka klimatyczna :)

 

a ja mam pytanie do - czy ja muszę tą moją cegłę impregnować i w sumie po co?? Imoregnat mam, ale boję się żeby mi nie zciemniało, bo podoba mi się tak jak jest. Thewizzo, blucactus- impregnowaliście swoją?

 

Miałam podobny dylemat, czy impregnować czy nie? Stanęło na NIE ponieważ widziałam zaimpregnowaną u znajomych i ...nie wyglądała tak jak chciałam - ale to raczej kwestia gustu. Od czasu do czasu ścianki "przelatuję" odkurzaczem i jest ok! Mam nawet kawałek muru tuż przy indukcji i kompletnie nic się nie dzieje, a gotuję często:)

 

Pozdrawiam

Jedna z moich ścianek:)

http://images50.fotosik.pl/971/e3c5104a61ed4ff2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po krzyku - zaimpregnowałam :)

 

Mam ten sam impregnat co thewizzo do swoich starych skalnych. Zrobiłam wczoraj próbę i faktycznie, nie zmienia koloru, nie nabłyszcza. Dzwoniłam dziś do wykonawcy mojej ściany i doradził, żeby zaimpregnować- żeby nie chłonęa wilgoci. Bo jeśli np. się pobrudzi, to łatwiej się ją umyje jak będzie na niej wartswa imregnatu

 

Teraz muszę poczekać do jutra, aż wyschni e żeby zobaczyć efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziobeczek super wyszły Ci te ściany :yes: Fajna ta z narożną cegłą - wygląda jakby była z całych cegieł postawiona :)

 

Powiedz proszę jak Wam się wycinało w tych płytkach otwory na kontakty?

U mnie mąż właśnie układa ścianę w salonie z tych samych płytek, ale mamy ich też trochę położonych w kuchni i chciałam dać na ścianie drążek ale boimy się, że cegiełki popękają od wiercenia pod wkręty :o A w salonie musimy jeszcze powiesić uchwyt pod tv, więc też trzeba będzie wiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję po raz kolejny za miłe słowa :) Narożna cegła jest na obu ścianach tylko może jedna jest tak sfotografowana :)

 

Otwory wycinał wykonawca, ale pytałam go o jakość cegiel to mówił że ok, no i to zresztą widać - w cegle są wycięte równo kółka pod kontakty, a jakby była słaba to by pękła.

 

A nie macie zapasu cegieł, tak, żeby było w razie jak coś pęknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do dziobeczek1 i innych posiadaczy cegiełek z elkaminodom - mozecie napisać czy po zaimpregnowaniu te płytki ciemnieją jakoś? Dostałam właśnie próbki - cegielki sliczne jeśli chodzi o fakturę, ale wydają mi się jakby wyblakłe, zwłaszcza skalna - mam 3 szt. prawie białą, lekko czerwonawą i lekko bezową - czy tylko takie płytki tworzą całość? U Ciebie dziobeczek1 na fotkach dużo lepiej ściana wygląda, kolor jest bardziej nasycony, wydaje się, ze płytki są ciemniejsze - napiszesz jak uzyskac taki efekt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorben, zdjęcia robione były przed impregnacją. Po impregnacji mam wrażenie że kolory troszkę jeszcze się nasyciły. z próbek nigdy nie wysnioskujesz wyglądu, bo na ścianę skłądają się różne odcienie - takie pomarańczowo ceglane płytki też są. Jeśli zamówisz u nich skalną + impregnat mexx hd do kamienia to uzyskasz taki efekt na pewno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nasze 2 wnęki nabierają wyglądu.

Zdecydowaliśmy się na nelissen goya.

 

http://images40.fotosik.pl/959/a315ae9d2c24f266med.jpg

 

i jeszcze

 

http://images43.fotosik.pl/968/3a1ba6ae11047b11med.jpg

 

Mam pytanie moze ktos jest w stanie mi odpowiedziec.

Cegły mają na sobie troszkę piasku czy tak ma pozostac czy jest jakis sposob na usunięcie tego piasku.

Na razie uzyłem do oswietlenia zwykłego halogenu o mocy 20 wat i moim zdaniem snop swiatła jest zbyt rozproszony i zbyt mocny.

Czego używacie do zwęzenia snopu swiatła jakich żarówek lub ledów ????

Pozdrawiam radek

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...