Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

pysiaczek pistoletem mowisz? mnie radzą zrobic taką bardzo sypką, konsystencja jak pod wylewki, cos takiego, to raczej do pistoletu sie nie nadaje, myslalam o takiej szpachelce 0,8-wkladac i lekko ugniatac, nie chce miec fugi-żylety, chcialabym aby pozostala taka lekko chropowata...juz sama nie wiem:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pysiaczek pistoletem mowisz? mnie radzą zrobic taką bardzo sypką, konsystencja jak pod wylewki, cos takiego, to raczej do pistoletu sie nie nadaje, myslalam o takiej szpachelce 0,8-wkladac i lekko ugniatac, nie chce miec fugi-żylety, chcialabym aby pozostala taka lekko chropowata...juz sama nie wiem:(

Dobrze radzą. Tak się to prawidłowo robi. Fuga ma mieć konsystencję mokrej ziemi. Aby była bardziej chropowata, to musisz mieć odpowiednią zaprawę do fugowania - taką o grubszej ziarnistości. U mnie na koniec jeszcze drapali fugę szczotką drucianą.

 

Dziewczyny a oprócz elkamino i nellisena możecie polecić jeszcze jakiegoś producenta cegły???

Vandersanden.

Edytowane przez Gabi.gg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się obudowa kominka w cegle pomalowanej na biało. Czym mogę taką zwykłą cegłę machnąć? jaką farbą?

 

Ja właśnie tak będę robić w salonie. Ściana już w połowie stoi ;)

Możesz pomalować cegłę zwykłą biała farbą emulsyjną. Wcześniej jednak dobrze ją "zgarnąć" miotełką i z 2 razy przemalować impregnatem - wystarczy unigrunt.

 

Tak przynajmniej mi radzili - ale wykonanie będzie za ok. 2 tygodnie. Chyba, że pokocham moja cegłę taką jak jest i jej nie przemaluję... już teraz mam dylemat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

asizo slicznie:yes:

naprawde bardzo przyjemny hol, czy ja dobrze widze? czy sufit masz rowniez w kolorze scian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leaat, dzięki :)

Sufit jest biały, tak tylko wyszedł na zdjęciu, ściany są w kolorze bardzo jasno szarobeżowym. To cień, bo wiatrołap jest malutki, tzn. bardzo wąski, przeciwległa ściana jest na równi z framugą drzwi. Nie wiem, czy ten napis nie za duży, ale dopiero go zrobiłam, wisi od kilku dni. ALe chyba nie jest najgorzej, moze mógłby być mniejszy, ale już po ptakach. Naprzeciw napisu na drugiej ścianie dla równowagi jest podłużna ramka na zdjęcia, na razie pusta, bo zamówiłam odbitki i czekam. Kurczę, po 2,5 roku w końcu wzięłam się za ten wiatrołap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuję :D.

Kubel to Kubelka :lol2: , cegiełkę malowałam zwykłą farbą białą do ścian dekoral, wcześniej zagruntowałm jakimś marketowym gruntem , najzwyklejszym . Nic się nie sypie i nie brudzi . Jeżeli zaś chodzi o czerwoną cegłę to zdarłam na niej wszystkie pazuraki przy czyszczeniu ręcznym , zagruntowałam też gruntem i zaimpregnowałam Sarsilem do cegieł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...