Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zabudowania części korytarza (tak żeby powstała garderoba) i chcę to zrobić cegłą:

http://kmk-klinkier.pl/oferta/68/p_381/dundrett

czy ktoś ma doświadczenia co do jakość wyrobów tej firmy ?

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

W moim mieszkaniu w kamienicy odkułem ścianę ze starego tynku, żeby odsłonić starą cegłe. Następnie przeleciałem wszystko ręcznie szczotką drucianą, żeby dokładnie oczyścić ze resztek zaprawy oraz wyrównać spoiny. Nie wydłubywałem spoin bo nie zależy mi na idealnym wyglądzie, a bardziej na surowym lecz klimatycznym. Ta sciana ma opowiadać historie kamienicy. Ale do rzeczy

Cegła mimo czyszczenia jest jakby wyprana z koloru, domyślam się ze to pozostałość po tynku, która wniknęła w strukture cegły. Czy jakieś mycie pomoże w tym przypadku? Całość będe natryskiwał unigruntem lub czyms podobnym, ale przedtem chciałbym wydobyc kolor. Mam tez na uwadze ze przy jakimkolwiek myciu na mokro niezagruntowana obecnie spoina bedzie sie mazac.

Macie pomysł lub przerabialiście podobny temat?

A przy okazji zapytam czym uzupełniać spoiny, żeby wyglądało podobnie do zaprawy wapiennej?

 

Staś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do kupna białej starej cegły z Elkamino tylko mam troszkę dylemat...

Producent zapewnia, że jest biała a w rzeczywistości ponoć wpada w odcienie beżu i szarości.

Proszę osoby które ją mają o opinię czy faktycznie tak jest i w jak dużym stopniu.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu dostałam próbki białej cegły i starej skalnej. Wygląda jak gipsowy odlew, kolor też ma raczej szarawy niż biały.

Ojej to mnie załamałaś ... faktycznie wygląda jak odlew? myślałam, ze dobrze imituje naturalną cegłę...

Poczekam jeszcze na wypowiedzi innych użytkowników. Nie zależy mi na idealnej bieli ale żeby nie wpadała w szarość bo chcę dać ją w przedpokoju na jedną ścianę w połączeniu z białymi drzwiami i resztą ścian pomalowanych na jasny beż duluxa. Będzie to dobrze wyglądało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam kiedyś pokazać moją Hoffmanowską z Kraśnika. Oto ona :) W pochmurny Sylwestrowy poranek wygląda dosyć pomarańczowo na zdjęciach ale w rzeczywistości jest bardziej piaskowa.

 

ceg%2525C5%252582a%2525203.png

 

ceg%2525C5%252582a%2525204.png

 

O czymś takim myślę. A możesz mi powiedzieć, co masz wokół kominka? Zastanawiam się, czy nie dać jeszcze obramowania z cegły dookoła wkładu, ale nie jestem pewna, jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej to mnie załamałaś ... faktycznie wygląda jak odlew? myślałam, ze dobrze imituje naturalną cegłę...

Poczekam jeszcze na wypowiedzi innych użytkowników. Nie zależy mi na idealnej bieli ale żeby nie wpadała w szarość bo chcę dać ją w przedpokoju na jedną ścianę w połączeniu z białymi drzwiami i resztą ścian pomalowanych na jasny beż duluxa. Będzie to dobrze wyglądało ?

 

Ja mam elkamino mix naturalna + skalna w proporcji 3:2. Jeszcze niezafugowana, zdjęcia można zobaczyć tutaj: http://biedronne.blogspot.com/2012/02/od-zera-do-podog-i-scian.html

To prawda - nie są to cegły tylko odlew (szczególnie od spodniej strony to widać), natomiast nam się podoba i imho wygląda jak ręcznie formowana cegła.

Jak zafugujemy to jeszcze wrzucę zdjęcia do porównania. No i cenowo wychodzą chyba najtaniej.

 

Najlepiej poprosić producenta o przesłanie próbek - zobaczysz na żywo. Wysyłają kurierem już następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam elkamino mix naturalna + skalna w proporcji 3:2. Jeszcze niezafugowana, zdjęcia można zobaczyć tutaj: http://biedronne.blogspot.com/2012/02/od-zera-do-podog-i-scian.html

Pięknie ! cegła i te betonowe płyty super się prezentują :)

 

Najlepiej poprosić producenta o przesłanie próbek - zobaczysz na żywo. Wysyłają kurierem już następnego dnia.

Tak też zrobiłam, czekam właśnie na przesyłkę. Na szczęście nie ogląda jej się od spodniej strony... ważne żeby na ścianie dobrze się prezentowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej to mnie załamałaś ... faktycznie wygląda jak odlew? myślałam, ze dobrze imituje naturalną cegłę...

Poczekam jeszcze na wypowiedzi innych użytkowników. Nie zależy mi na idealnej bieli ale żeby nie wpadała w szarość bo chcę dać ją w przedpokoju na jedną ścianę w połączeniu z białymi drzwiami i resztą ścian pomalowanych na jasny beż duluxa. Będzie to dobrze wyglądało ?

 

Leon dla mnie wyglądały te cegły , można powiedzieć licówki koszmarnie, przed ułożeniem oczywiście, bo ostatecznie zrezygnowaliśmy z nich. Ale możesz napisać do producenta o próbki, przysyłają je za darmo. Ja wczoraj je wywaliłam właśnie , bo miejski sprzątał garaż, bo mogłabym je obfocic i wstawić ci fotki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona m licówki dotarły 6 sztuk i powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś gorszego. W rzeczywistości fajnie się prezentują. Wyglądają podobnie do prawdziwej czerwonej starej cegły, którą posiadam w małej ilości. Chyba się na nie zdecydujemy bo nic lepszego do tej pory nie znalazłam w przystępnej cenie.

Szkoda, że nie są czysto białe ale może z białą fugą będą dobrze się prezentowały jak nie to się białą farbą maźnie i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze strony producenta :

 

"Produkujemy kamień elewacyjny w dwóch typach: gipsowy - przeznaczony do wnętrz i cementowy - przeznaczony do elewacji zewnętrznych i wewnętrznych, jest to kamień, który nada twojemu domowi, mieszkaniu unikalny urok i ciepło".

 

Sorry, ale gipsowy "kamień" czy gipsowa "cegła" zawsze będzie tylko imitacją. Jeśli cegła, to tylko naturalna wypalana, cała lub pocięta na płytki, by było taniej, ale jednak oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale gipsowy "kamień" czy gipsowa "cegła" zawsze będzie tylko imitacją. Jeśli cegła, to tylko naturalna wypalana, cała lub pocięta na płytki, by było taniej, ale jednak oryginalna.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Gdybym miała kłaść czerwoną nigdy nie szukałabym imitacji bo nawet najlepsza nie jest w stanie jej zastąpić. Natomiast biała naturalna przynajmniej taka jaką miałam okazje widzieć wyglądała beznadziejnie... dlatego też ta od Elkamino spełnia moje oczekiwania przynajmniej w 90% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegły totalnie białej nie ma , nie ma .

Zawsze wpada w szarości lub kremy . Natura http://www.nelissen-polska.pl/data/ceaf8be0.jpg

 

ale polecam kupić przecenione płytki cięte z cegły i pomalowanie na biało

http://www.innemeble.pl/data/16a4893b.jpg_klamst.jpg

 

 

http://www.handform.eu/data/cf57c015.jpg

 

http://www.handform.eu/data/6b1f7b2a.jpg

Edytowane przez InneMeble.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są wyprzedaże końcówek płytek . To wiem na pewno.

od 1,94 brutto za czerwone płytki itd..... kilka kolorów jest na pewno.

Ale tak jak pisałam jeśli ktoś chce malować cegły to pod farbę można kupić różne końcówki kolorów ,bo i tak farba wszystko przykryje prócz faktury :)

 

w Lublinie dwa dni temu malowaliśmy ceglaną ścianie na biało i zaryzykowaliśmy zwykłą farbą -wyszło , bez przebić itd

Edytowane przez InneMeble.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim mieszkaniu w kamienicy odkułem ścianę ze starego tynku, żeby odsłonić starą cegłe. Następnie przeleciałem wszystko ręcznie szczotką drucianą, żeby dokładnie oczyścić ze resztek zaprawy oraz wyrównać spoiny. Nie wydłubywałem spoin bo nie zależy mi na idealnym wyglądzie, a bardziej na surowym lecz klimatycznym. Ta sciana ma opowiadać historie kamienicy. Ale do rzeczy

Cegła mimo czyszczenia jest jakby wyprana z koloru, domyślam się ze to pozostałość po tynku, która wniknęła w strukture cegły. Czy jakieś mycie pomoże w tym przypadku? Całość będe natryskiwał unigruntem lub czyms podobnym, ale przedtem chciałbym wydobyc kolor. Mam tez na uwadze ze przy jakimkolwiek myciu na mokro niezagruntowana obecnie spoina bedzie sie mazac.

Macie pomysł lub przerabialiście podobny temat?

A przy okazji zapytam czym uzupełniać spoiny, żeby wyglądało podobnie do zaprawy wapiennej?

 

Staś

 

drogie impregnaty wydobywające kolor PCI - BASFA - sprawdziłam ok , tylko drogie niestety .

a ja bym pobawiła się zwykłym impregnatem do piaskowców -ale matowym - polecam jednak wcześniej zrobić próbkę .Czasami matowy impregnat w dziwny sposób bardzo się błyszczy !:) więc UWAGA

Fugi najlepiej uzupełniać fugą półsuchą - łatwo ją szczotkować , ma dużo w sobie piasku i w ten sposób zaciera się łatwiej granice pomiędzy starą a nową fugą ,ale może nie warto - klimat to klimat ?

a po mocnej renowacji okaże się ,ze charakter i klimat już nie taki..... ?

może nie i warto poprawiać ,bo ściana straci urok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...