Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Urok starej cegły z demontażu (cięta na pół) z połączeniem drewnianych przeszlifowanych belek.

Pomysł powstał w mojej głowie.DSCN2304.jpgDSCN2305.jpgDSCN2306.jpg

 

ps. zbyło mi tych cegiełek i mogę oddać po pieniądzach...;)

 

Cegła w kuchni02_kellyreynoldsinteriors_com.jpg

Edytowane przez DobryChlopak85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urok starej cegły z demontażu (cięta na pół) z połączeniem drewnianych przeszlifowanych belek.

Pomysł powstał w mojej głowie.[ATTACH=CONFIG]134667[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]134668[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]134669[/ATTACH]

 

ps. zbyło mi tych cegiełek i mogę oddać po pieniądzach...;)

 

Cegła w kuchni[ATTACH=CONFIG]134670[/ATTACH]

 

pytanko o belki na suficie? czy sa to imitacje? jesli tak, prosze o namiary gdzie takie cudo zostalo zakupione i na co sie je montuje?

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wklejam co mam ale na razie do kompletnej kuchni to jeszcze daleka droga. Nie ma zmywarki, pieca, cokołów i półki.

 

[ATTACH=CONFIG]128448[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]128449[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]128451[/ATTACH]

 

Paciorki, czy to są meble z ikei, Stat?

A blat z czego/ skad masz?

czy te meble sa bardziej białe czy bardziej kremowe?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko o belki na suficie? czy sa to imitacje? jesli tak, prosze o namiary gdzie takie cudo zostalo zakupione i na co sie je montuje?

Pozdrawiam:)

Te belki to ciosane krokwie dachowe. Jakieś 30 lat temu malowane pokostem. Wstępnie chciałem je czyścić dokładnie do uzyskania jasnego koloru, ale uzyskałem o niebo lepszy efekt i zaoszczędziłem sobie sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko o belki na suficie? czy sa to imitacje? jesli tak, prosze o namiary gdzie takie cudo zostalo zakupione i na co sie je montuje?

Pozdrawiam:)

 

imitacje belek drewnianych http://www.belkirustykalne.pl widzialem ich wyroby i faktycznie robią wrażenie autentycznosci,te dostępne w marketach to w porównaniu do nich to badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wnętrza! Planujemy w kuchni cegły na kominie i przed wyspą, i myślałam ostatnio o cegle nad blatem, ale tego już by było chyba za dużo? Pozwalam sobie wkleić na razie projekt z programu Ikei, choć kuchnia się robi u miejscowego "pana od kuchni" :) [ATTACH=CONFIG]136734[/ATTACH]

 

jak mam byc szczera, to wolalabym miec cegle nad blatem+komin, niz komin+wyspa...

po pierwsze-troche za duzo dobrego w jednym miejscu, ceglany komin duzo straci przez polaczenie z wyspą

po drugie-nie ufam osobom siedzacym na tych hokerach ;),

nie wiem ile tam masz przeznaczone miejsca "wgłąb", ale nie wierze, ze ta scianka pod blatem nie bedzie wiecznie okopana, o kolanach nie wspomne, ale to tylko moja opinia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leaat dziękuję za opinię - czyli, że tę ściankę "od wyspy" lepiej otynkować? Bo nie mam pomysłu z czego zrobić taką ściankę, a chce zasłonić kuchenkę od przejścia...I nad blatem pierwotnie chciałam nie mieć szafek i zostałam przegłosowana głównie przez pana robiącego i spędza mi to sen z powiek - najwyżej powiem żeby nie przykręcał i zabrał z powrotem :p Edytowane przez boniucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dołączę do wątku..

 

Zamówiliśmy i położyliśmy cegiełkę skalną z elkamino dom.

Cegiełka jest śliczna, jednak chciałabym Was uczulić, na sprawdzanie odciania fugi. Pan z Elkamino sam 'kręci' fugę... I nie opisuje jej- przychodzi ona w workach niepodpisanych. W naszym przypadku doszło do pomyłki i dostaliśmy 2 różne odcienie fugi- jasny szary(taki miał być) i ciemny szary . Niestety zorientowaliśmy się dopiero po wyschnięciu fugi.. Efekt..

 

IMG_4333.JPG

 

Pan był bardzo miły i przeprosił za pomyłkę, polecił przeciągnąć cienką wartwą fugi jasnej po tej ciemnej. Jak zrobimy, to dam znać i pokażę fotki,,

 

Ściana jeszcze przed fugowaniem..

 

IMG_4293.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...