Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

Anagat, zdziwisz sie, ale mi sie nie wydaje twoja sciana taka zla- wyglada to naturalnie, jak na linkowanym filmiku na poprzedniej stronie. Jak cegla obrana z tynku.

O wiele bardziej mi taki efekt odpowiada niz gladziutka cegla jak klinkier z idealna fuga.. Sama swoje fugi zamierzam rozmazac troche (ale raczej w jednym kolorze ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anagat, zdziwisz sie, ale mi sie nie wydaje twoja sciana taka zla- wyglada to naturalnie, jak na linkowanym filmiku na poprzedniej stronie. Jak cegla obrana z tynku.

O wiele bardziej mi taki efekt odpowiada niz gladziutka cegla jak klinkier z idealna fuga.. Sama swoje fugi zamierzam rozmazac troche (ale raczej w jednym kolorze ;) )

 

heh... mnie juz nic nie zdziwi:)

Mamy od początku olbrzymiego pecha do fug...

Płytki w salonie- fuga ceresit toffi (zamiast koloru sraczkowatego wyszedł białawy;/)

Płytki w łazience- fuga epoxyd czekolada mepei - kolor super, ale panu (bo tym razem to był fachman) częśc wyszła dobrze.. a część fug jest miękka jak masełko ( do skrobania i poprawki;/) Najwyraźniej na koniec skopał chłopina proporcje.

No i od początku z fugą cegiełkową był problem.

 

Jeżeli kiedykolwiek zdecydujemy się faktycznie w tym domu zamieszkać i kończyć górę, to tam nie zgadzam sie na jakąkolwiek fugę... łącznie z łazienką wymyślimy coś innego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anagat, zdziwisz sie, ale mi sie nie wydaje twoja sciana taka zla- wyglada to naturalnie, jak na linkowanym filmiku na poprzedniej stronie. Jak cegla obrana z tynku.

O wiele bardziej mi taki efekt odpowiada niz gladziutka cegla jak klinkier z idealna fuga.. Sama swoje fugi zamierzam rozmazac troche (ale raczej w jednym kolorze ;) )

 

chyba jednak pomiedzy klinkierem który właściwie " stoi jedynie obok cegły " a umazaną fuga cegłą jest cos pomiędzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak pomiedzy klinkierem który właściwie " stoi jedynie obok cegły " a umazaną fuga cegłą jest cos pomiędzy ;)

 

a ja pisalam, ze nie ma? :p

 

mowie tylko, ze mi bardziej sie podoba sciana anagat niz sciany z gladkiej cegly (nie z klinkieru).. wszytsko kwestia gustu.. znaczy jakbym kupila dom z taka cegla to bym ja skula, jakbym kupila taki ze sciana anagat, to bym ja podpimpowala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas się robi! :) już na samym początku wygląda fenomenalnie, u nas naturalistycznie będzie, realizacja wizji przerasta nasze najśmielsze oczekiwania! nie mogę się doczekać finału!

 

Pokaż koniecznie, bo teoretycznie mamy te same oczekiwania ;)

 

Myśmy wczoraj zafugowali wszystko- kolo 11 m2.. myślałam, ze wykorkuje, ale wyszło bosko.. dziś impregnat i gotowe! :lol:

 

uaktualnienie: gotowe- plan na ten rok wykonany ;)

 

IMG_3214.JPG

 

kota z nowego wystroju jej jadalni zadowolona ;)

 

IMG_3226.JPG

Edytowane przez silan
uaktualnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, chcialabym miec tak "brudno" podczas roboty. Nie wiem czemu, ale u mnie zawsze to wyglada jakby ktos bombe wrzucil.

 

U ciebie to cegly czy plytki? Koza super- moje marzenie, ale nie mam narazie jak zamontowac..

 

Cegła, stara cegła (ok. 120 latek).

Ściany to pełna cegła, a na kominek cegła była cięta. Cieszę się że się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegła, cegła, Kocham:)

prócz tego że planujemy nia obudowac scianke za koza tak jak na zdjęciach powyżej( Waldek78-pieknie!:)) to chcielibysmy parapety zewnętrzne wykonać z cegły właśnie(czytac uważnie proszę- nie z płytki klinkierowej i takich różnych, tylko z cegły właśnie). I tu pytanie, bo na necie niestety niewiele sie doszukałam. Może Ktoś ma większą wiedzę - jak to to impregnować(bo na zewnatz jak wiadomo, bardziej narażone),jak sie sprawuje, jak osadzić, czy tworzy się mostek? wszelkie opinie i fotki mile widziane:)

DZIĘKUJE!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza cegła juz zafugowana....nie było lekko, pierwsza fuga sie sypała i musiała zostać wyskrobana, kładli drugi raz. Ale w końcu skończone!

 

http://images38.fotosik.pl/1868/32dde90433235fbcmed.jpg

http://images37.fotosik.pl/1883/11e51582b1c12e9amed.jpg

http://images49.fotosik.pl/1721/842907675e6d5de4med.jpg

http://images40.fotosik.pl/1869/892c6e7a98fc7c0cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegła, cegła, Kocham:)

prócz tego że planujemy nia obudowac scianke za koza tak jak na zdjęciach powyżej( Waldek78-pieknie!:)) to chcielibysmy parapety zewnętrzne wykonać z cegły właśnie(czytac uważnie proszę- nie z płytki klinkierowej i takich różnych, tylko z cegły właśnie). I tu pytanie, bo na necie niestety niewiele sie doszukałam. Może Ktoś ma większą wiedzę - jak to to impregnować(bo na zewnatz jak wiadomo, bardziej narażone),jak sie sprawuje, jak osadzić, czy tworzy się mostek? wszelkie opinie i fotki mile widziane:)

DZIĘKUJE!:)

 

Witam,

 

osobiście uważam, że na zewnątrz nie trzeba impregnować starej cegły. Skoro wytrzymała ponad 100 lat to z pewnością wytrzyma jeszcze drugie tyle. Ja stosowałem płytki ze starej XIX wiecznej cegły w domu i nie impregnowałem. Mam także zrobione z tych płytek ogrodzenie i trzymają się idealnie. Płytki kupowałem w Toruniu. Jak ktoś będzie chciał namiar to chętnie podzielę się namiarami.

płot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paciorki, a czy odpowiadałaś już na pytanie o blat kuchenny?

Czy to drewno (olejowane?) czy laminat (jaki)?

Bo wygląda bardzo ładnie, gratuluję!

 

:)

 

Bardzo dziękuję. Beaty tak jak i kuchnia są z Ikei. Kupowane podczas chyba majowej promocji i już wtedy nam mówili że te blaty będą się kończyć. Nie wiem czy tak się stało. Dębowe, olejowane solidnie, wytrzymują trudy pracy w kuchni. Nie mam żadnych zastrzeżeń a trzeba zaznaczyć że w naszej kuchni odbywa się 3/4 życia domowego ;-))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Beaty tak jak i kuchnia są z Ikei. Kupowane podczas chyba majowej promocji i już wtedy nam mówili że te blaty będą się kończyć. Nie wiem czy tak się stało. Dębowe, olejowane solidnie, wytrzymują trudy pracy w kuchni. Nie mam żadnych zastrzeżeń a trzeba zaznaczyć że w naszej kuchni odbywa się 3/4 życia domowego ;-))))))

 

Paciorki, mam ten sam blat. 2 lata trzyma sie dobrze, przy bardzo intensywnym użytkowaniu.. Ale tez olejuje go srednio co 2-3 miesiace.. Ale ja zdecydowalam sie na listwę z tego samego drewna, bo gotuje hmmm.. "ekspresyjnie" i by mi z tych szpar po miesiacu grzybki zaczely wyrastac ;) Listwa docelowo tez bedzie zasilikowana, mam nadzieje, ze niewidocznie..

 

Jedno ostrzezenie do tych, co drewno przy ceglach mają - impregnat do cegiel (przynajmniej ten moj) fatalnie na drewno działal, ciemnialo i pecznialo- musialam myc od razu jak kapnęło i olejowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...