Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy natrafiliście gdzieś na zdjęcia ceglanej / terakotowej podłogi? chydzi mi o realne zdjecia, a nie zdjecia producenta. zastanawiam sie jak sie taka cegla sprawuje jesli chodzi o utrzymanie czystosci?

 

http://www.kamstar.pl/index.php?lang=default&ct=2&mod=ShowMenu&a=select&id=180

http://www.kamstar.pl/lubelska.html

 

w obu przypadkach zachwycaja mnie środkowe zdjecia, tymbardziej ze meble planuje bardzo podobne(biel/smietanka).

przepraszam, ael nie wiem dlaczego nie moge zdjec wstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam, pierwszy raz udzielam się na forum, chociaż czytam już długo. Jestem zafascynowana cegłą we wnętrzach, wybór padł na starą cegłę skalną elkamino w aneksie kuchennym. Meble będą na białe lakier wysoki połysk, blat kamienny, wysokość pomieszczenia 295 cm, obniżone na wys szafek sufitem podwieszanym do 250 cm. Proszę o radę czy umieścić cegłę tylko pod i nad szafkami, czy również obudować nią fragment sufitu podwieszanego i wnęki gdzie będą sprzęty AGD oraz lodówka? chciałabym uzyskać efekt jakby w murze była wykuta nisza na te sprzęty. Proszę o radę. Koszt kucia cegły i kładzenia gładzi jest olbrzymi dlatego chciałabym to wcześniej zaplanować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż koniecznie, bo teoretycznie mamy te same oczekiwania ;)

 

Myśmy wczoraj zafugowali wszystko- kolo 11 m2.. myślałam, ze wykorkuje, ale wyszło bosko.. dziś impregnat i gotowe! :lol:

 

uaktualnienie: gotowe- plan na ten rok wykonany ;)

 

IMG_3214.JPG

 

kota z nowego wystroju jej jadalni zadowolona ;)

 

IMG_3226.JPG

 

Witam wszystkich forumowiczów ! :)

 

Cegiełka świetna !!!!

Jeśli można by było prosić o nazwe cegiełki i kolor fugi, będę bardzo wdzięczny

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż koniecznie, bo teoretycznie mamy te same oczekiwania ;)

 

Myśmy wczoraj zafugowali wszystko- kolo 11 m2.. myślałam, ze wykorkuje, ale wyszło bosko.. dziś impregnat i gotowe! :lol:

 

uaktualnienie: gotowe- plan na ten rok wykonany ;)

 

IMG_3214.JPG

 

kota z nowego wystroju jej jadalni zadowolona ;)

 

IMG_3226.JPG

 

A czym impregnowaliście cegiełki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Bardzo podoba mi się cegła we wnętrzach i marzy mi się ściana z cegły.

Do tej pory byłam zdecydowana na rozbiórkową, ale mam wątpliwości czy poradzę sobie z wyczyszczeniem jej?

Planuję zakup ok. 1,5 tys. szt. i w sumie już namierzyłam rozbiórkową ale po obejrzeniu jej zastanawiam się, czy jednak nie kupić takiej:

 

http://allegro.pl/cegla-pelna-kl20-mokrsko-stary-mur-klasy-20-hit-c3-i3045928316.html

Klasa 20, stary mur. Odpadło by czyszczenie, a efekt? No właśnie - czy taka zwykła cegła sprawdzi się we wnętrzu?

 

Czy rozbiórkowa jest w jakimś sensie lepsza? (może bardziej wytrzymała, w końcu wytrzymała ileś tam lat w murze, a potem rozbiórkę).

 

Czy można ją wyczyścić po wymurowaniu czy trzeba przed?

Czytałam tutaj, że niektórzy czyszczą szlifierką, inni szczotkami... ale niewątpliwie jest to czasochłonne.

Wiadomo, że jak chce się mieć ładnie, to trzeba trochę wysiłku, mam jednak wątpliwości czy się nie urobię a efekt przy tej cegle "stary mur" będzie podobny, albo nawet lepszy i nie warto się trudzić z rozbiórkową?

Będę wdzięczna za porady.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Z tej samej cegły co ściana ma być też podstawa kominka - czy taka cegła się nadaje (ta nowa o nazwie handlowej "stary mur")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszeczek,

to zalezy, jaki efekt chcesz uzyskac. Stara cegla to stara cegla, bedzie nieregularna, czasami ulamana, lekko brudna- podobny, ale jednak do rozpoznania efekt daja plytki.

Jesli kupisz ta cegle z Allegro to bedziesz miala bardziej taki efekt nowego, gladkiego, ceglanego muru- na ostatnich stronach tego wątku sporo forumowiczow takie pokazuje.

 

wiec najwazniejsze jest pytanie, czego oczekujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silan chciałam efekt "retro", ale boję się, że przekombinuję i ściana będzie wyglądała na brudną (przesadnie).

Kurcze, do tej pory byłam zdecydowana na rozbiórkową, a po obejrzeniu mam wątpliwości czy uda mi się ją doczyścić do pożądanego efektu...

Ta "stary mur" może też by była "retro" ale z mniejszym nakładem pracy (bo bez czyszczenia)...

Najlepiej by było zobaczyć na żywo ją już wymurowaną...

Pojeżdżę jeszcze po składach budowlanych, może gdzieś mają jakąś ekspozycję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...