Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

Jako ze sama korzystałam z tego forum i dzięki zamieszczonym tu linkom i zdjęciom sama zaprojektowałam swoją kuchnię, a w niej ceglane ściany, postanowiłam umieścić tu również zdjęcia mojej kuchni i cegły. Może one kogoś zainspirują. Co prawda wciąż brakuje w kuchni wykończenia połączeń mojej ściany ceglanej z tynkiem, ale to będzie nieprędko, więc pokazuję co juz się udało osiągnąć.

Moje cegły to ręcznie formowane z Cegielni Hoffmanowskiej.

P6250045.jpg

P6250036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

agga1: szok :) dołączam do zachwytów!

ale ekstra! nie umiem opisać jak bardzo mi się podoba Twoja kuchnia! :D jest przeładnie!!!!

a krytyką się nie przejmujesz mam nadzieję? :) to Twoja kuchnia i jest po prostu piękna! i nie tylko sama cegła ale połączenie jej z całą resztą.

 

a tak a propos krytyki starszego pokolenia to rożnie może być: mój kierownik budowy jak wpadł do nas i zobaczył nasza spiżarnię z cegły to był zachwycony ;)

zaprzyjaźniony ksiądz też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze sama korzystałam z tego forum i dzięki zamieszczonym tu linkom i zdjęciom sama zaprojektowałam swoją kuchnię, a w niej ceglane ściany, postanowiłam umieścić tu również zdjęcia mojej kuchni i cegły. Może one kogoś zainspirują. Co prawda wciąż brakuje w kuchni wykończenia połączeń mojej ściany ceglanej z tynkiem, ale to będzie nieprędko, więc pokazuję co juz się udało osiągnąć.

Moje cegły to ręcznie formowane z Cegielni Hoffmanowskiej.

Agga piękne te Twoje ścianki! Jak pokazałam mężowi, to nawet ladę taką chce ;-) Wreszcie przekonał się do cegły :-)

 

Mam pytanie, który wzór jest tej Twojej cegły z cegielni Hoffmanowskiej? Patrzyłam na ich stronę, ale mnóstwo tam jest tych wzorów i trudno mi przypasować Twoją (malinowa?)

I czy impregnowałaś ją czymś? I jak robiliście fugę?

Mąż twierdzi, że trzeba będzie chyba normalnie wymurować ale z płytszą fugą a potem ją ładnie uzupełnić...

Muszę jeszcze naszego murarza dopytać jak on to widzi - na razie mówi, że chyba nie podoła moim wymaganiom... :cool:

 

Byłam w lokalnej cegielni, ale cegła wydaje mi się marnej jakości, jest popękana i troszkę efekt retro jest, ale zbyt dużo odrzutów by było bo jest za bardzo ukruszona i jakoś mi brakuje tego "klimatu" (ma być efekt retro, ale nie kiczu i bylejakości), ale w jednym składzie budowlanym znalazłam fajną cegłę mocniej wypaloną, kl. 20 i prawie 100% cegieł z palety jest ok. Cegła jest gdzieś spod Sandomierza, 1,25 brutto za 1 szt. to teniej niż hoffmanowska, ale wciąż się waham którą zamówić.

Fundemanty kończą, jak wyleją dekę to będą murować ściany, w tym moją ukochaną ścianę z cegły (nośna) :-)

Mąż nawet dał się namówić na ściankę działową pomiędzy kuchnią a salonem, również z cegły :-)

 

Nie mogę się doczekać efektu :-)

Edytowane przez Groszeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę się Groszeczku z naszymi doświadczeniami: ja tez miałam przeboje bo mi śie "współczesna" najzwyklejsza cegła ze składu budowlanego nie nadawała do wykorzystania jako element odkryty. Zjeździłam cały powiat i pół sąsiednich i się załamałam. Pokruszone, blade, żółte w jakieś bure łaty, przynajmniej u nas na terenie taka jest, dominuje cegła z Litwy. Ładna glina, a tym samym ładna cegła jest na południu - bardzo daleko od nas ;)

 

pamiętam, że miałaś już wątpliwości czy rozbiórkowa to dobry pomysł , nam się tak trochę "brudnawo" i niedokładnie podoba. Nie jedziesz czasem na wakacje nad morze? bo bym Cię zaprosiła i pokazała naszą na żywo :)

 

Moim zdaniem "za ładna" cegła to właśnie będzie kiczowato i bez "efektu retro". Ale ta hoffmanowska u Aggi jest bardzo ok!

DorkaS pisała też o cegle z rejonu Kraśnika , że jest dobra i "jak stara cegła"

 

A co do fugowania to zainwestowaliśmy w bezwapienną zaprawę do klinkieru i pan murarz dokładnie murował , ewentualnie mój tata mu pomagał wyrównywać fugi taką wąską szpachelką i całość wygląda bardzo porządnie i ponoć klimatycznie. ;)

Edytowane przez emi601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem "za ładna" cegła to właśnie będzie kiczowato i bez "efektu retro". Ale ta hoffmanowska u Aggi jest bardzo ok!

DorkaS pisała też o cegle z rejonu Kraśnika , że jest dobra i "jak stara cegła"

 

 

Na cegłę z Hoffmanowskiej po dwóch latach od położenia nie narzekam. Cegła jest relatywnie miękka, łatwo ją przewiercić (zdecydowanie łatwiej niż na przykład cegły. z Wienerbergera). Nie wszyscy to poczytują jednak za zaletę. Obtłukuje się jednak ani mniej, ani więcej niż twarde holenderskie czy wienerbergerowskie cegły.

W zbliżeniu (cegła użyta na elewacji) wygląda tak:

 

http://i903.photobucket.com/albums/ac233/dorekspl/SDC10868_zps3b10ef25.jpg

 

http://i903.photobucket.com/albums/ac233/dorekspl/P1010817.jpg

 

http://i903.photobucket.com/albums/ac233/dorekspl/P1010816.jpg

Edytowane przez dorkaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądała moja ścianka dzieląca łazienkę i korytarzyk.

http://images61.fotosik.pl/47/308cbc3c1fcdc2ff.jpg

Wnęka jest na akwarium. Ponieważ dom jest nowoczesny i wystrój też będzie bardzo prosty, cegła to maszynowy klinkier a nie rustykalna, ręcznie robiona.

Cegla została użyta głównie dlatego, że korytarzyk jest dość wąski i ściana stale byłaby brudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emi601 właśnie mi chodzi o efekt klimatyczny i taki retro. Rozbiórkowa byłaby idelna (choć i brzydkie widziałam, jakieś takie mocno niedoczyszczone z takiego nalotu i nie wiem czy takie zielonkawo- czarne plamy by zeszły, bo tych nie chcę, inne są pożądane wręcz ;-)) ale nie ma mi jej kto wyczyścić a przy dwójce małych dzieci i braku pomocy nie za bardzo będę miała jak (no, chyba że jakąś ekipę bym skrzyknęła, ale to dodatkowe koszty).

Podjęliśmy z mężem decyzję, że kupujemy nową, ale z takim efektem retro.

Ja właśnie z małopolski jestem ;-)

Taki efekt jak u Aggi na zdjęciach jest super! Najchętniej bym tą hoffmanowską zamówiła, ale nie ma jej u nas na składach, musiałabym w ciemno z neta ściągać. No i drożęj wychodzi niż ta co znalazłam za 1,25 zł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym obudować komin kuchenny biało-szarą cegiełką. Czy ktoś wie, gdzie mogę dostać taki materiał, który będzie łatwo zmywalny i który można spokojnie położyć w kuchni? Z typowej cegły będzie trudno zmyć kuchenne brudy :

 

http://www.elkaminodom.pl/index.php?p=2

 

Szafki są dość nowoczesne, z IKEI Arsta:

 

http://forum.muratordom.pl/showthrea...izacje/page403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My w kuchni mamy taką białą cegiełkę

[ATTACH=CONFIG]197725[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]197726[/ATTACH\

 

Też chciałabym obudować komin biało-szarą cegłą, która będzie, niestety, sąsiadowała z płytą i blatem kuchennym. Moje pytanie brzmi zatem: czy nie ma problemów z utrzymaniem czystości na takiej cegle w kuchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angy piękna!

Moją cegłę dziś przywieźli. Nie jest taka retro jak myślałam, że będzie, jakoś w tej partii jest mniej "wykwitów" niż wcześniej na składzie. Ale za to starannie dobrana, nie zauważyłam żadnej pękniętej na palecie (zobaczymy jak będą murować).

I jest nieco jaśniejsza, jakby słabiej wypalona, ale za to mężowi się bardzo podoba.

Zobaczymy jak murarz wymuruje co powstanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Ścianka z cegły już stoi. Trzeba ją zafugować. Mam to zrobić metoda pół - suchą. Boję się że ubrudzę płytki (sa to licówki cegieł ręcznie formowanych), czy jest jakis preparat którym mogłabym posmarowac te płytki, aby w razie "w" mieć możliwość ich wyczyszczenia? Mam impregnat do kilnkieru "nanoquick, ceramika hd" czy nim mam zaimpregnować płytki przed czy po fugowaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chennel, z tego co czytałam, to impregnuje się na końcu, już po położeniu fugi.

A jeśli płytki się ubrudzą, to są specjalne preparaty do czyszczenia albo od razu póki fuga świeża to trzeba przetrzeć.

Ale mogę się mylić, może ktoś z większym doświadczeniem się wypowie.

Mój murarz obiecał od razu przy murowaniu mi zafugować cegły :-) Robi jakąś zaprawę z dodatkiem wapna, żeby była jaśniejsza i nie wpadała w szarość.

Mam stresa jak to wyjdzie, bo ta moja cegła nie jest taka jak sobie wymarzyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym obudować komin kuchenny biało-szarą cegiełką. Czy ktoś wie, gdzie mogę dostać taki materiał, który będzie łatwo zmywalny i który można spokojnie położyć w kuchni? Z typowej cegły będzie trudno zmyć kuchenne brudy :

 

http://www.elkaminodom.pl/index.php?p=2

 

Szafki są dość nowoczesne, z IKEI Arsta:

 

http://forum.muratordom.pl/showthrea...izacje/page403

 

 

ja zakupilam cegłe firmy Incana (kolor wanilia), ale w rzeczywistosci ma kolor biało-szary, po impregnacji nadaje sie i do łazienki i do kuchni.

 

My z męzem kładliśmy ostatnio sami cegłę (tzn tę płytkę cegłopodobną), nawet sprawnie nam poszło, ale teraz mamy problem z fugami, strasznie wolno to idzie. Przez pistolet nie daje rady bo te drobne kamyczki zapychają otwór, myslałam że może lepiej przez worek? Co wy na to?

Wczoraj upychalismy ręcznie w szpary, ja spychałam ze szpachelki a mąż potem równał, ale w takim tempie to my miesiąc będziemy fugować:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...