Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

CAM00140.jpg

Możesz spróbować Regalię. Ja od nich zamawiałam, płytki są ponoć ze 100-letnich budynków. Koszt 1,85 zł za płytkę. W tej chwili płytki się kładą, więc nie ma jeszcze efektu, ale mogę wrzucić zdjęcie wieczorem, jak to w tej chwili wygląda.

 

Na zdjęciu płytki z cegły rozbiórkowej z Regalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Skąd kupowaliście taką fantastyczną cegiełkę?

Nasza cegła juz zafugowana....nie było lekko, pierwsza fuga sie sypała i musiała zostać wyskrobana, kładli drugi raz. Ale w końcu skończone!

 

http://images38.fotosik.pl/1868/32dde90433235fbcmed.jpg

http://images37.fotosik.pl/1883/11e51582b1c12e9amed.jpg

http://images49.fotosik.pl/1721/842907675e6d5de4med.jpg

http://images40.fotosik.pl/1869/892c6e7a98fc7c0cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegła stara skalna jest piękna

pomyślałam, że mogłabym nią zastąpić mugaty nad blatem w mojej przyszłej kuchni....tylko czy ona się nadaje nad blat? czy po zaimpregnowaniu jest odporana na zachlapanie tłuszem? ktoś może wie? :)

 

edit, już znalazłam info, ze nie syfi się za bardzo...:)

 

po roku uzywania i ekspesyjnego gotowania moge powiedziec, ze wcale sie nie syfi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po roku uzywania i ekspesyjnego gotowania moge powiedziec, ze wcale sie nie syfi ;)

 

extra :)

dostałam dziś próbki z elkamino, jednak płytka zaimpregnowana Procect Guard mat. oblałam olejem - po wytarciu ani śladu :)

płytka wygląda ok, nie świeci się, nie widać, żeby miała zmieniony kolor

 

pewnie tym samym zaimpregnuję cegłę na kominek - vecto vandersandena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

nie mam czasu czytać całego wątku, być może się powtórzę, ale zapytam: czym impregnowaliście te piękne cegły?

Ja mam właśnie wystawiony kominek i ściankę z cegły ręcznie formowanej, tzw. zwykłej. Czy ktoś ma jakieś dłuższe doświadczenia z taką cegłą?

 

My tym NS200 SH2 i tym NS200 C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem piękne kominki z cegły. Jak ktoś ma duży dom albo chociaż duży pokój z kominkiem, to warto rozważyć. Fajnie wygląda pomarańczowa cegła, daje to taki przemysłowy, ale nowoczesny klimat. Kominki z czarnej cegły też nieźle wyglądają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

szukam plytek (moga byc klinkierowe) biala cegla. Nie recznie robionych (tzn. nierownych, poszczerbionych, stara cegla itd.), ale gladkich - takich, jak klinkier, tylko bialych, jak najbielszych. Maja isc na przestrzen miedzy blatem a wiszacymi szafkami w kuchni, wiec musza byc latwe do pielegnacji (wiem, ze cegle mozna impregnowac, ale nierowne pozostaje nierownym). Cos w tym guscie:

http://www.stroeher.pl/img/pages/12/kolory/140.jpg

To akurat stroeher keravette, nic innego na razie nie znalazlem, a nie wiem gdzie to kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

przeczytałam cały temat… ufff… dużo tego :) też choruję na ścianę z cegieł jednak ceny płytek ze starej "oryginalnej" cegły mnie przerażają… dlatego pytam czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z płytkami gipsowym imitującymi cegłę??? chciałabym je i tak pomalować na piało więc naturalność koloru jest dla mnie mało istotna… chodzi mi bardziej o opinię co do trwałości takiego wyrobu oraz jej wyglądu. może możecie polecić jakiegoś producenta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cegiełek to my mamy taką gipsową na ścianie w salonie (biała) i przy schodach. Ja nie żałuje - efekt dla mnie bardzo zadowalający są cieniutkie ale mają efekt takich nierównych (te marketowe dla mnie są identyczne a tak nie chciałam). W sypialni mamy dla odmiany zrobioną ściankę ze starej cegły rozbiórkowej ja ją chciałam pomalować na biało, mąż tupnął nogą i została w oryginalnym kolorze ale ogólnie również jestem zadowolona z efektu, przyzwyczaiłam się do niej i ją bardzo polubiłam. Więc można pokombinować również z cegłą prawdziwą - nie ja pierwsza i nie ostatnia zdecydowałam się na takie rozwiązani. Może wrzucę jakieś zdjęcia ale na razie mam doła pobudowlanego oraz problem ze zmniejszaniem zdjęć. Gdyż są za duże zazwyczaj i nie wiem jak je zmniejszyć.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...