Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja kupowałam http://www.płytkiicegły. Z efektu jestem bardzo a to bardzo zadowolona, ale zanim się one u nas na budowie znalazły, to swoje ze sprzedawcą prześliśmy. Kłamał nas po drodze, że przesyłkę posłał a nawet jej nie nadał, że paleta mu z naszym transportem spadła i tak trwało to kilka tygodni. Generalnie nie jestem zadowolona ze sposobu przekazania nam towaru ale płytka w 100% spełniła nasze oczekiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

PILNIE szukam grafitowej cegły ___ręcznie formowanej

Znalazłam na necie z firmy VANDERSANDEN ale trochę droga mi się wydaje ok 300 zł za metr kwadratowy. Czy ktoś słyszał może o tańszej w ciemno szarym kolorze?

 

nevado oranje CRH

mam próbkę, bardziej ciemna niż na fotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktoś ma może na ścianach płytki ręcznie formowane kmk-klinkier? teraz są w dobrych cenach końcówki serii (1,23 sztuka), podoba mi się Aprilia Struktura, bo chciałabym cegłę bardziej brązową niż czerwoną.

http://kmk-klinkier.pl/produkt/cegly-recznie-formowane/aprilia-struktura/748/4/koncowka-serii

 

czy ktoś zamawiał w tef firmie? płytki i narożniki tną z cegły - jestem ciekawa jakości.

a może ktoś ma na ścianach takie bardziej brązowe cegły/płytki i się pochwali? i jaki kolor fugi do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

czy któraś z was łączyła w jednym wnętrzu dwa kolory cegły? pasuje mi gotycka cegła elkamino na kominek. ale kuchnię mam otwartą na salon dlatego chciałabym w kuchni też położyć cegłe między szafkami (skuć płytki). ale gotycka cegła będzie się zlewać z meblami, lepsza byłaby beżowo-brązowa...

ale dwa kolory w jednym wnętrzu? :/ help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zamówić cegłę ręcznie formowaną w kolorze antracyt za 3,50 szt. Myślę ,że to nie jest najgorzej___Pani w sklepie zaproponowała mi również impregnat i nie wiem czy rzeczywiście warto go kupić? Cegła będzie wewnątrz domu

podzielisz się namiarem?????

 

a to cała cegła czy połówki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi fachowcy fugowali za pomocą reklamówki:) Nakładli fugi do torby foliowej, odcięli róg i wyciskali jak krem na tort:) Szło dość sprawnie...

U mnie do fugi klinkierowej (Quickmix) dodawali plastyfikatora do betonu (Qmix). Mieszali z wodą i uzyskaną papkę wkładali do pistoletu na silikon w kiełbaskach i nakładali w szczeliny pomiedzy płytkami ceglanymi. Efekt jest super.

 

1.jpg2.jpg3.jpg

Edytowane przez agata.kmisti
dodałam zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do fugi klinkierowej (Quickmix) dodawali plastyfikatora do betonu (Qmix). Mieszali z wodą i uzyskaną papkę wkładali do pistoletu na silikon w kiełbaskach i nakładali w szczeliny pomiedzy płytkami ceglanymi. Efekt jest super.

 

[ATTACH=CONFIG]228992[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228993[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228994[/ATTACH]

 

Skąd ten biały nalot na cegłach? Tak nie powinno być. Może on świadczyć o błędach w przygotowaniu zaprawy lub podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko, to jest prawdziwa stara cegła rozbiórkowa cięta na plastry, białe wykwity to ślady po starej zaprawie i tak ma być :)

dobrze zgaduję agato?

Jest dokładnie tak, jak pisze emi601 :) To bardzo stara cegła rozbiórkowa, pocięta na płytki. Cegła jeszcze nie była tak ostatecznie umyta, ale śladów po zaprawie zdzierać nie będziemy, bo właśnie na takim efekcie, jaki uzyskaliśmy, nam zależało. Tak jak pisze emi601 - tak ma być. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam cegły jak najbardziej podobnej do tej na zdjęciu- może byc cos nowego ale równiez jakas stara cegla rozbiórkowa :-) potrzebuję zaledwie ok 6 m2

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/2d/73/73/2d7373297bdd399f32bf3efb6827e5fa.jpg

 

Może ktoś widział gdzies taką a najlepiej ma. Niestety na fotkach często wygladą inaczej niz potem w rzeczywistości. :(

 

i pytanie dodtakowe- czym najlepiej ciąć ceglę "na plasterki " ?

Edytowane przez ivy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam cegły jak najbardziej podobnej do tej na zdjęciu- może byc cos nowego ale równiez jakas stara cegla rozbiórkowa :-) potrzebuję zaledwie ok 6 m2

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/2d/73/73/2d7373297bdd399f32bf3efb6827e5fa.jpg

 

Może ktoś widział gdzies taką a najlepiej ma. Niestety na fotkach często wygladą inaczej niz potem w rzeczywistości. :(

 

i pytanie dodtakowe- czym najlepiej ciąć ceglę "na plasterki " ?

 

Pięknie to wygląda,kiedyś myślałem o takim wnętrzu lecz wiadomo szewc bez butów chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam cegły jak najbardziej podobnej do tej na zdjęciu- może byc cos nowego ale równiez jakas stara cegla rozbiórkowa :-) potrzebuję zaledwie ok 6 m2

i pytanie dodtakowe- czym najlepiej ciąć ceglę "na plasterki " ?

 

To jest stara, oryginalna cegła. Na na allegro dostaniez pociętą na plasterki.

Jedyna jej wada - to nie jest polska cegła a francuska lub holenderska o innych wymiarach niż nasza.

 

http://www.kamstar.pl/terakota-krakowska75-300.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...