Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

zaraz będę kładła cegłę ręcznie formowaną pomiedzy szafki w kuchni i będę musiała to zaimpregonować co by tłuszczu nie chłonęło

polećcie jakiś impregnat, proszę

 

wiem, że dobry jest i saprawdza się ProtectGuard, ale może jest coś tańszego o tych samych właściwościach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Jak na razie to sama jestem ciekawa - jak idzie zobaczę dopiero po powrocie z preacy :p

 

Chłopaki chyba ukłądają od dołu... Fuga kupowana u nich- imitująca starą wapienną czyli jasna. Mnie osobiście nie podoba się cegła układana z ciemną fugą dlatego tylko taka wchodziła w grę.

grubośc fugi 1 cm- zresztą na tyle elkaminodom ma przeliczaną ilośc płytek na /m2.

 

ta fuga z elkamino jest do kladzenia na mokro, czy polsucho? Ktos wie? Jutro chce fugowac, a zapomnialem spytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak u mnie wyszła Stara Biała z Elkamino w łazience:

http://i.snag.gy/TgCOJ.jpg

 

Fuga "Ekstra biała" PCB SK - swoja droga niesamowicie slabiutka (sypie sie, jesli przebic wierzchnia utwardzona warstwe) i jakas taka zoltawo-szara. Biala fuga z Elkamino jest po prostu szara - nawet nie jasno-szara.

 

Pytanie poza konkursem. Na kominku polozylem plytke klinkierowa Feldhaus - jest to klinkier ciagniony, suszony na piasku, czy jakos tak. W zwiazku z tym po prostu sie sypie ten piasek. Planuje go przeleciec szczotka ryzowa, ale chetnie bym plytki zaimpregnowal, by nie pobrudzic ich podczas fugowania (na polsucho, ale i tak sie brudzi), bo plytki sa mega-szorstkie. Czym najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, bo patrzac na sciane zauwazysz krzywo ulozone cegly. Lepiej ostatnie dwa rzedy przekrzywic, niz calosc. U mnie jest ta sama sytuacja i patrz na zdjecie. Cegla elkamino ma wysokosc od 5.5 do 7.2mm (przez to miejscami mam nawet powyzej 2cm fuge), wiec mozesz pokombinowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie fugowania:

20140524_215430.jpg 20140524_215459.jpg

20140524_215557.jpg 20140524_215849.jpg

 

i mam kilka wnioskow:

- plytki klinkierowe moze sa fajne na zewnatrz, ale wewnatrz lepsza bylaby zwykla cieta cegla - klinkier jest znacznie bardziej szorstki i strasznie sie brudzi, nawet polsucha fuga

- im jasniejsza fuga, tym mniejsza powinna byc szerokosc spoiny - tutaj jest za szeroko

- dalem ciala, ze dalem czesciowo wolna reke budujacym obudowe kominka z plyt krzemianowo-wapiennych (zaprojektowalem i zamowilem wklad kominka, ale tylko naszkicowalem obudowe zaznaczajac, ze ma byc "kompaktowa") - za szeroka jest w stosunku do wkladu, przez co wyglada nieproporcjonalnie. Panowie tez nie mogli wiedziec, jakie beda plytki, przez co nie szlo ich rozplanowac tak, zeby nie bylo ciecia na gorze i na dole wkladu lub przy suficie i podlodze. Szkoda, ze polka przy dole wkladu nie jest nizej, to by weszly cale cegly, a tak, to musialem ciac na 2.5cm - kijowo to wyglada.

- trzeba bylo wymurowac sobie obudowe z cegly.

- boje sie, ze fuga sie bedzie wykruszac od temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...