Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja na początku grudnia kupiłam płytki na allegro. Firma gdzieś z mazur, dokładnie nie pamiętam. Nie byłam zadowolona, płytki krzywe, brudne, kartony namoknięte że nie dało się przenieść z palety (dobrze chyba jest przed zakupem zapytać o takie rzeczy). Płytki są już na ścianie i finalnie wyglądają ok.

Moja koleżanka z pracy zamawiała w tym samym czasie w innej firmie i bardzo pozytywnie się o niej wypowiadała. Nie znam nazwy, ale jak nie zapomnę to w poniedziałek wszystkiego się od niej dowiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punchy,ja znalazłam dostawcę na OLX-jestem z Tychów a facet był z Częstochowy.Posłał najpierw próbkę,po mojej akceptacji i opłacie za paliwo ,przywiózł do domu

i nawet rozładował.Byłam bardzo zadowolona ,a cena tez była atrakcyjna.Niestety było to rok temu ale mam nr.603 357 180 Pan Irek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc i poradę. Kupiłem płytki ceglane (cięte z prawdziwej cegły, lico). Chce je położyć na jedna ścianę 13m2. Problem w tym, że ściana jest pomalowana na biało i gładka jak pupcia niemowlaka. ;) Jakiego kleju użyć aby nie odpadły? :) I co zrobić z samą ścianą? Pomijam już fakt zagruntowania, może tą ścianę jakoś "podziurawić" lub "obskrobać" aby klej miał lepszą przyczepność?

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam i mnie bierze w strone płytek imitujących cegłe na jednej scianie w korytarzu :)

 

Czy ktoś łączył płytki elkamino stara cegła skalna z naturalną?

 

 

Elkamino udostępniło mi parę swoich cegieł w tych kolorach. O ile naturalna trzyma mniej więcej jeden kolor to skalna ma dużą rozbieżność w wybarwieniu (inaczej są w różnych odcieniach). Nie wiem czy jest sens je mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elkamino udostępniło mi parę swoich cegieł w tych kolorach. O ile naturalna trzyma mniej więcej jeden kolor to skalna ma dużą rozbieżność w wybarwieniu (inaczej są w różnych odcieniach). Nie wiem czy jest sens je mieszać.

 

Uważam, ze jest. My tak mamy. Wyszło bardzo naturalnie. Z tym, ze na 20 m2 cegły naturalnej, które ułożyliśmy na 2 ścianach wmieszaliśmy dodatkowo 1 m2 cegły skalnej i 1 m2 cegły gotyckiej.

kalafiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie biorę się za dziurawienie ściany. :)

A jaki klej i grunt polecacie na taką ścianę i taką cegłę?

 

gruna jakiś gleboko penetrujący Ceresit czy coś takiego. Klej jaki elastyczny , najlepiej do gresu, ciezszych płytek zeby nie spływało itp. My przynajmniej takiego uzywaliśy - Ceresit 12 i 17 bo taki został po innych pracach w domu :-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt nie jest az tak bardzo konieczny - farba skutecznie zapobiega wysysaniu wody z kleju i sypaniu sie sciany. Chyba, ze tynk prawie z samego piasku i po tym porysowaniu trzeba bedzie rysy wzmocnic ;)

 

Klej niskosplywny. Ja uzywalem rozne - Sopro No 1 klasy S1, ale i tez zwykly Mapei Adesilex P9. Tym drugim nawet lepiej mi sie robilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beson gdzie kupiles swoja cegle, i za ile jesli mozna wiedziec?

 

Płytki kupiłem pod Malborkiem na http://www.ceglaneplytki.pl

Kupiłem dokładnie 13 m2 za 750 zł (lico), środki są tańsze. Wyszło dokładnie 65 paczek i w gratisie dostałem jeszcze 2.

Zależało mi na bardzo starej cegle, brudnej, lekko obszarpanej i ta pozycja spełnia moje oczekiwania w 100%.

Niektóre płytki są pęknięte ale się tym nie przejmuje, pójdą na połówki oraz pod jedną szafkę od kuchni. ;)

 

No to postanowione, w środę zaczynam dziurawić ścianę, potem walę grunt i klej Mapei Adesilex P9. Już się nie mogę doczekać. :D

 

Jeszcze pytanie, znacie może jakiś sposób aby pojedyncze płytki rozjaśnić bądź przyciemnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku grudnia kupiłam płytki na allegro. Firma gdzieś z mazur, dokładnie nie pamiętam. Nie byłam zadowolona, płytki krzywe, brudne, kartony namoknięte że nie dało się przenieść z palety (dobrze chyba jest przed zakupem zapytać o takie rzeczy). Płytki są już na ścianie i finalnie wyglądają ok.

Moja koleżanka z pracy zamawiała w tym samym czasie w innej firmie i bardzo pozytywnie się o niej wypowiadała. Nie znam nazwy, ale jak nie zapomnę to w poniedziałek wszystkiego się od niej dowiem:)

 

Punchy,

Firma nazywa się Retrocegiełka

strona retrocegielka.pl - tam podobno są wszystkie namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...