Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GNIAZDKA i WŁĄCZNIKI - montaż, modele, rozwiązania, polecane firmy


jakubpar

Jaki kolor wybrałem/am  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki kolor wybrałem/am



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u mnie tez faworytem jest Gira - wyłączniki sa poprostu zajefajne - zajefajna jest tez cena :roll:

http://img189.imageshack.us/img189/5426/00000068giraespritczarnyalumniejszywp7.jpg

 

Włącznik GIRA w ramce ESPRIT czarne szkło klawisz aluminum

 

 

na allegro mozna znalezc firme ktora tym handluje ten prezentowany za 135 pln :roll:

NAZYWAM SIĘ MONIKA, JESTEM PEDANTEM!!!

aż tyle nie zapłacę :( wyłącznie dlatego że miewam też przebłyski zdrowego rozsądku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Serdecznie,

 

Szukam nowatorskich pomysłów na włącznik światła w mieszkaniu (konkretnie salon i korytarz). Najbardziej interesuje mnie opcja włącznika ruchowego. Włączenie i wyłączenie światła następowało by bezpośrednio po "machnięciu ręką" przed czujnikiem umieszczonym zwyczajowo przy wejściu do danego pomieszczenia jak zwykły włącznik.

 

Niestety nie znalazłem takich czujników, włączników w Practikerach, Castoramch i innych tego typu przybytkach. Może znacie jakieś produkty, sklepy, marki, strony www proponujące tego typu rozwiązania.

 

Znam modele podwórkowe, ale to duże mechanizmy..potrzebuję wariantu mini.

 

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
Co proponujecie? Jakie wyłączniki zamontowaliście u siebie? :wink:

Po rozmowach ze sprzedawcami moja hierarchia jest taka (od góry):

Gira - w sklepie powiedzieli, że klient zakupił u nich osprzęt do domu za cenę 12000 zł!. Łącznik światła potrafi kosztować 150zł.

- ponoć Legrand ale zależy jaka linia.

- Potem jest ABB i Berker.

- Simon

- Ja chyba wybiorę Polo-Hager. Mają gniazdka amerykańskie, a mam trochę elektroniki z USA. Ponoć niezła jakość, a cena umiarkowana.

 

- Jeszcze jest KOS i Ospel, ale wszędzie mówią, że to "dolna półka" ,tylko nie wiadomo dlaczego. W centrali KOS powiedzieli mi że pod supermarkety mają specjalną tanią linię, więc żebym się nie sugerował tą linią dostępną w supermarketach tylko kupował w specjalizowanych sklepach elektrycznych i tam jest ta linia lepsza jakościowo. Nawet jak podam co mi potrzeba to mi skompletują wszystkie zestawy (puszki, obudowy, mechanizmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...