Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Notatnika Magdali


Magdala

Recommended Posts

Ładniuisia ta Wasza działeczka!!! :D :)

A jaka jest jej powierzchnia?!

Poza tym widzę, że odpada Wam spory kawałek ogrpdzenia, które już macie z 2 stron na gotowo :D

I moja rada: jak już zdecydujecie się na jakiś projekt, to wycygańcie od architekta prawa autorskie, z pewnością oszczędzi Wam to później sporo kosztów jak będziecie coś chcieli sobie zmieniać!

Będziecie mieć wolny wybór wśród architektów, a nie będziecie zdani na łaskę i niełaskę jednego, który złupi Was wtedy niemiłosiernie!!!

Na koniec tego początku ( ;) ), życzę Ci, abyś już w tym roku zapełniła swój dziennik "po brzegi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witaj Magdalu wśród budujących, Twój dzienniczek czyta się bardzo fajnie :D . Magdalu mam pytanko, dlaczego chcesz mieć wejście od południa?? zazwyczaj to miejsce gdzie ludzie chcą mieć salony i tarasy, jeżeli możesz sobie pozwolić to zrób wejście od północy. A co do projektu to paprotka mi się podoba :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!.

Rzuciłem okiem na ten projekt i...

 

Ten taras z przodu jak dla mnie nietrafiony choć to o ile pamiętam część słoneczna. Nie wiem jak planujesz odgrodzić się od drogi - chyba, że lubisz być na celowniku.

Kolejna sprawa to garaż - czy macie koncepcję na miejsce trzymania różnych zprzętów ogrodowych - kosiarka i inne takie? Może powiększyć trochę garaż i w nim wydzielić pom. gospodarcze...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie poprzedniczki. Zmiany wyszły na duży plus.

Co do tarasu, to nie każdy lubi taras od strony płudniowej. U mnie jest od strony południowo-zachodniej i niektórzy jak przychodzą to mnie to się pytają jak ja to gorąco wytrzymuję :lol:

Nie przejmuj się ważne, żeby Tobie pasowało :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Piękna działka. A co do projektu, mi wygląd tez się podoba, tylko radzę tez brać pod uwagę inne rzeczy, choć nie jest to aż taki duży problem. Chodzi mi o to, łazienka przy kuchni, od razu oznacza mniej kombinowania z rurami i wentylacja. Jak kuchnie przeniesiecie w miejsce tego pokoju to zaraz trzeba tez pomyśleć o takich rzeczach. (rury i komin)...

A może by tez ta ścianę na której jest narożnik cofnąć i zrobić jedna prosta ścianę. Koszt nie będą dużo większe, a przy takiej opcji z kuchnia w miejscu pokoju, wydaje mi się, ze salon zyska trochę bardziej właśnie z taka prosta ściana w tym miejscu. Działkę macie duża wiec o parę metrów większy dom na pewno się zmieści ...

Chyba każdy z nas przechodził te mękę z wyborem projektu.

Życzę Wam abyście dobrze wybrali i aby się Wam wszystko udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdala, polecam Ci fachowca z Forum, Wojtka 2112... Wszystkie watpliwosci do niego, on ma wiedze i chce pomoc... Na pewno ci odpowie, jak tylko poprosisz go o zdanie...Z tego co ja wiem, lepiej aby byl komin, ale ja to baba co troche poczytala a Wojtek to fachowiec...

Nie wiem czy trzeba murowany czy wystarczy taka tylko rura..., robiaca za wyciag...Ale dobrze bylo by sie dowiedziec....

Mozesz w wnetrzach zalozyc taki temat i zobaczysz co ludzie odpowiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam, podobnie mam projekt indywidualny ale pomimo to tez przerabialismy nieco w trakcie budowy (choc nie z winy architekta).

 

Zastanawialam sie, ktora wersja bylaby najlepsza i widaje mi sie, ze pomysl z filarem nie jest taki zly tzn. mozna by bylo oddzielic optycznie korytarz/komunikacja od salonu: czesc przed schodami (do filara) np. terakota a reszta salonu panele/deski (razem z ta czescia , gdzie po drugiej stronie jest pralnia)Z tego co zrozumialam chyba chodzi ci o to aby tez duzy salon nadal taki pozostal, niestety jesli postawisz jakiekolwiek scianki, badz podciag- podzieli ci sie pokoj- bynajmniej tak mi sie wydaje.

Mam nadzieje, ze cos z mojego opisu zrozumialas choc zapewne rusunek bylby tu bardziej przydatny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magdala.

Zapisuję się do grona czytelniczek :D

 

Co do tego filaru. Wg mnie wydaje się to jeden z lepszych pomysłów. Można go fajnie wyeksponować: czy drewniany czy (jeśli do nowocześniejszego wnętrza) okrągły betonowy -czy z czego to sie robi. Lepsze to niż jakaś ścianka, która znacznie ograniczy przestrzeń.

Ja będę miała w obu poklojach drewniane i ciemnobrazowe bo tam muszą być ale do łazienki robię już specjalnie.

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam cos takiego

 

http://mojemieszkanie.kobieta.pl/_gAllery/98/980/mieszkuchnia.jpg

Aneks jadalniany dzieli od kuchni ściana z wbudowaną szafą na szkło i naczynia.

 

lub to coś niebieskiego po lewej stronie

http://mojemieszkanie.kobieta.pl/_gAllery/18/90/1890/dom-kuchnia.jpg

http://mojemieszkanie.kobieta.pl/_gAllery/18/86/1886/dom-1.jpg

 

Filar oddzielający kuchnię od jadalni kryje w sobie konstrukcję nośną. Wykonany jest z betonu i obłożony giętą płytą gipsowo- -kartonową. Oklejony błękitną mozaiką ceramiczną, pełni funkcję dekoracyjną. Ozdabiają go podświetlone halogenami wnęki, wykorzystane do przechowywania różnych drobiazgów. W samym centrum mieszkania wygodnie jest mieć też domofon – zamontowano go więc na filarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...