Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Ewy (EZS)


metea

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rury mi nie przeszkadzają, ale jest ich strasznie dużo.., nie raczej długo. W projekcie miały iść do brodzika lecz brodzik się przeniósł. A poza tym wolałabym je mieć w podłodze, niż na nie patrzeć. Ciekawe, czy takie rury w podłodze też pękają, czasami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury mi nie przeszkadzają, ale jest ich strasznie dużo.., nie raczej długo. W projekcie miały iść do brodzika lecz brodzik się przeniósł. A poza tym wolałabym je mieć w podłodze, niż na nie patrzeć. Ciekawe, czy takie rury w podłodze też pękają, czasami?

 

Instalator zaproponował mi żeby puścić rury pod posadzką plastikowe (nie wiem czy są one plastikowe :oops: ale chodzi mi o takie jak do ogrzewania podłogowego, w ten sposób, żeby nie było żadnych łączeń pod posadzką, żeby szły one w całości, żeby nie było lutowania jak przy rurach miedzianych. Wtedy nie ma niebezpieczeństwa jakiś przecieków i nieszczelności. Podobno wychodzi to nieznacznie drożej ale myślę, że warto. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nic nie wziął. Ma zamiar. I nie dostanie. Ten, którego pytałam, zaczął opowiadać o zerach, pasach wyznaczonych (nie narożnikach) i czymś tam. Znalazłam drugiego , który zrobi to samo za 350 ale nie jest z Łodzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tańszego geodetę to nie ma się nad czym zastanawiać.

Sprawa folii dachowej: też się zaczynam nad tym zastanawiać i nie mam pojęcia co lepsze. Wszędzie gdzie czytam to piszą o folii wysokoparoprzepuszczalnej. NAopisz jak dowiesz się czegoś więcej :D Tak sobie myślę, że może lepiej dać tą paraprzepuszczalna???? Duża jest różnnica w cenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi firmami, które zaniżają kosztorysy, to szczera prawda. Wiemy coś o tym, bo robimy c.o. A to gdzieś trzeba dokupić kolanka, a to trójnik a cenu takich dupereli są porażające. Na koniec uzbiera się niezła sumka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że niezły kocioł sie zrobił :D :D

Ćwiczenia, wykłady, choroby , wesela...no i na dodatek jescze budowa :D

 

No to masz niezłą rozgrzewkę przed budową.

 

Myślę, że jak będziesz miała prężną ekipę to ze spokojem do zimy zdążysz ze swoimi planami.

 

Ewo na jaką folię się w końcu zdecydowałaś?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na membranę Tyvek solid. Zobaczymy. Dostaliœmy kawałek z firmy i na razie naukowo ten kawałek obrabiamy (moczymy, drzemy). Jeszcze nie przecieka :D .

A co do ekipy - na razie nie mam żadnej. Ta na wrzesień za póŸno a z innš nie mam czasu pogadać. Ekipa! Ekipa mi się kojarzy z firmš a tu będzie kilku goœci i betoniarka :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci? Przecież na zdjęciu już masz domek wybudowany?

Serio, mogę dać, ale po sierpniu. Na razie trzęsę się ze strachu, żeby następny mnie nie wystawił do wiatru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...