Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Ponawiam pytanie o dach. Tężniki T2 T3 i T4 są oddzielnymi elementami. U mnie akurat T2 i T3 łącza się ze sobą bo mam komin przesunięty w kierunku środka. Między T4 i T3 stoi komin od centralnego.

Czy u Was te belki są czyms podparte czy po prostu urywaja się tak jak w projekcie?

 

http://images37.fotosik.pl/14/750051c4dcf4ed39.jpg

 

pozdrawiam

castello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ponawiam pytanie o dach. Tężniki T2 T3 i T4 są oddzielnymi elementami. U mnie akurat T2 i T3 łącza się ze sobą bo mam komin przesunięty w kierunku środka. Między T4 i T3 stoi komin od centralnego.

Czy u Was te belki są czyms podparte czy po prostu urywaja się tak jak w projekcie? .....

 

pozdrawiam

castello

Niestety nie pamiętam jak to jiest u mnie :oops: ..... Ale ten daszek nad wejściem jakbym już gdzieś widział :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ponawiam pytanie o dach. Tężniki T2 T3 i T4 są oddzielnymi elementami. U mnie akurat T2 i T3 łącza się ze sobą bo mam komin przesunięty w kierunku środka. Między T4 i T3 stoi komin od centralnego.

Czy u Was te belki są czyms podparte czy po prostu urywaja się tak jak w projekcie? .....

 

pozdrawiam

castello

Niestety nie pamiętam jak to jiest u mnie :oops: ..... Ale ten daszek nad wejściem jakbym już gdzieś widział :wink:

 

 

Dzieki za odpowiedz.

 

Pewnie widziales ten daszek w jakims katalogu z projektami np. LMP 100, LMP 67 itp Lipinskich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ponawiam pytanie o dach. Tężniki T2 T3 i T4 są oddzielnymi elementami. U mnie akurat T2 i T3 łącza się ze sobą bo mam komin przesunięty w kierunku środka. Między T4 i T3 stoi komin od centralnego.

Czy u Was te belki są czyms podparte czy po prostu urywaja się tak jak w projekcie?

 

http://images37.fotosik.pl/14/750051c4dcf4ed39.jpg

 

pozdrawiam

castello

 

 

 

U mnie T2 i T3 mam połączone bo inaczej zaplanowałem kominek i komin jest również przesunięty do środka To połączenie na pewno jeszcze umacnia konstrukcję. Natomiast belki T3 i T4 mam podparte słupami. Jeden słup będzie przy filarze kominowym w łazience na takiej stopie a drugi na ścianie nośnej po drogiej stronie komina. Trochę mi to mniej uatrakcyjni łazienkę ale cieśla się uparł, że tam powinien być słup conajmniej o przekroju 10x10]

Myślę że ma rację bo akurat na tych wszystkich tężnikach spoczywać będzie duży ciężar. Ja mam również tochę więkrze przekroje tych belek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ponawiam pytanie o dach. Tężniki T2 T3 i T4 są oddzielnymi elementami. U mnie akurat T2 i T3 łącza się ze sobą bo mam komin przesunięty w kierunku środka. Między T4 i T3 stoi komin od centralnego.

Czy u Was te belki są czyms podparte czy po prostu urywaja się tak jak w projekcie?

pozdrawiam

castello

 

 

 

U mnie T2 i T3 mam połączone bo inaczej zaplanowałem kominek i komin jest również przesunięty do środka To połączenie na pewno jeszcze umacnia konstrukcję. Natomiast belki T3 i T4 mam podparte słupami. Jeden słup będzie przy filarze kominowym w łazience na takiej stopie a drugi na ścianie nośnej po drogiej stronie komina. Trochę mi to mniej uatrakcyjni łazienkę ale cieśla się uparł, że tam powinien być słup conajmniej o przekroju 10x10]

Myślę że ma rację bo akurat na tych wszystkich tężnikach spoczywać będzie duży ciężar. Ja mam również tochę więkrze przekroje tych belek.

pozdrawiam

 

Witam!

Ja T2 i T3 tez mam połoączone ale sa to dwie belki :( zesztukowane nad ścianką działową, nie moge tam dać słupa bo pod tym sztukowaniem beda akurat dzwi do sypialni. Cieśla zaproponował wybudowanie tej działowki z pustak 24cm i zrobienie normalnie nadproza - kosztowne, ale pewnie skuteczne. Ja zastanawiam sie nad wzmocnieniem miejsca sztukowania tęzników dokręcając z dołu i z boku pojakiejś solidnej beleczbe, zostało mi troche drewna. T4 oprę pewnie na słupie (1- na rysunku) tak jak Ty (jeśli dobrze zrozumialem Twoj zapis "filar kominowy") tylko się zastanawiam czy można drewno dawac koło komina? A T3 opre na ścience (2- na rysunku )wybudowanej częściowo z całych pustaków.

 

http://images24.fotosik.pl/280/424b803c8690eb27.jpg

 

Inna rzecz która mnie troche dręczy to wykonczenie komina ponad dachem (mam systemowy IBF + czwerwone kształtki ceramiczne wentylacyjne) Chyba obkleję styropianem 3cm albo 5cm siatka klej i na to płytki klinkierowe.. nie wiem sam. Chcąc obudować wszystko cegłą klinkierowa ok 6,5m kw. = 360szt :o . Zaryzykuje chyba i pozostane przy płytkach - najwyżej będę je doklejał co 2 lata :)

 

a tak wyszły u mnie wymiary komina od centralnego z wentylacja

http://images31.fotosik.pl/370/720c1c9506089abf.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam komin systemowy i będę go obklejał 0,5 klinkieru jeszcze przed wykończeniem dachu aby gość od komina miał swobodny dostęp. A między kanałem dymowym a drzewem będą : otulina ceramiki, ścianka pustaka, dylatacja, zabezpieczenie krokwi i słupa specjalną otuliną i czujniki dymowe(tlenku węgla). Co można zrobić więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam komin systemowy i będę go obklejał 0,5 klinkieru jeszcze przed wykończeniem dachu aby gość od komina miał swobodny dostęp. A między kanałem dymowym a drzewem będą : otulina ceramiki, ścianka pustaka, dylatacja, zabezpieczenie krokwi i słupa specjalną otuliną i czujniki dymowe(tlenku węgla). Co można zrobić więcej?

 

a na czym beda sie opierac te 0,5 klinkieru?, wylejesz jakis kołnierz i na nim beda spoczywac klinkiery?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam komin systemowy i będę go obklejał 0,5 klinkieru jeszcze przed wykończeniem dachu aby gość od komina miał swobodny dostęp. A między kanałem dymowym a drzewem będą : otulina ceramiki, ścianka pustaka, dylatacja, zabezpieczenie krokwi i słupa specjalną otuliną i czujniki dymowe(tlenku węgla). Co można zrobić więcej?

 

a na czym beda sie opierac te 0,5 klinkieru?, wylejesz jakis kołnierz i na nim beda spoczywac klinkiery?

 

 

pozdrawiam

 

 

można wylać kołnierz lub kupić gotowy

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nasz projekt już jest w adaptacji i w związku z wizytą u projektanta jestem cieakwy jednej kwestii. Powiedział on nam, że jeśli zdecydujemy się na strop monolityczny to będzie musiał nieco pozmieniać w projekcie ponieważ oliwka będize wymagać dotatkowych wzmocniej. Mam garaż dwustanowiskowy i tam może bym zrozumiał ze względu na powierzchnie stropu ale nad częścią mieszkalną ??

Jeśli któs miał doświadczenie z taką sytuacją to prosiłbym o kometarz.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nasz projekt już jest w adaptacji i w związku z wizytą u projektanta jestem cieakwy jednej kwestii. Powiedział on nam, że jeśli zdecydujemy się na strop monolityczny to będzie musiał nieco pozmieniać w projekcie ponieważ oliwka będize wymagać dotatkowych wzmocniej. Mam garaż dwustanowiskowy i tam może bym zrozumiał ze względu na powierzchnie stropu ale nad częścią mieszkalną ??

Jeśli któs miał doświadczenie z taką sytuacją to prosiłbym o kometarz.

 

 

Pozdrawiam

 

Ja mam monolityczny i z tego co pamiętam żadnych dodatkowych zmian nie było (nie poszerzałem garażu!!!). Fakt, że mój kierownik/projektant nadzorował układanie zbrojenia, zwłaszcza nad salonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nasz projekt już jest w adaptacji i w związku z wizytą u projektanta jestem cieakwy jednej kwestii. Powiedział on nam, że jeśli zdecydujemy się na strop monolityczny to będzie musiał nieco pozmieniać w projekcie ponieważ oliwka będize wymagać dotatkowych wzmocniej. Mam garaż dwustanowiskowy i tam może bym zrozumiał ze względu na powierzchnie stropu ale nad częścią mieszkalną ??

Jeśli któs miał doświadczenie z taką sytuacją to prosiłbym o kometarz.

 

 

Pozdrawiam

 

U nas jest monolityczny. Poza zmianami dotyczącymi podciągów wenętrznych (jadalnia-kuchnia, salon-korytarz, dodatkowy przy schodach i całkiem zmieniony podciąg nad bramą garażową-2stanowiska) nie było dodatkowych "wzmocnień".

Dodatkowo zniknął filarek między gabinetem a łazienką.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...