Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam- mieszkam już z rodzinką w oliwce :D. Zainteresownym mogę wysłać kilka zdjęć z przeróbek jak i aranżacji wnętrz- jesteśmy w trakcie wykańczania :D. Nasz dom ma zlikiwodowany balkon na piętrze a pod nim zrobiliśmy taras z zadaszeniem. Szkoda tylko że tak późno weszłam na forum bo zaintrygowało mnie wejście bezpośrednie do pokoju nad garażem- jak ktoś ma jakieś zdjęcia z tej przeróbki to prosiłabym kilka fotek na emaila. Nadto wejście do garderoby zrobiliśmy z naszej sypilani czyli mamy w sypialni troje drzwi- wejściowe, nad garaż i do garderoby. Acha stan surowy zamknięty w 2007r. z oknami (roletami zewnętrznymi w kasetach jak i bramą garażową)kosztował nas 150 tyś. Pozdrawiam

 

 

Bardzo proszę o zdjęcia : [email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam- mieszkam już z rodzinką w oliwce :D. Zainteresownym mogę wysłać kilka zdjęć z przeróbek jak i aranżacji wnętrz- jesteśmy w trakcie wykańczania :D. Nasz dom ma zlikiwodowany balkon na piętrze a pod nim zrobiliśmy taras z zadaszeniem. Szkoda tylko że tak późno weszłam na forum bo zaintrygowało mnie wejście bezpośrednie do pokoju nad garażem- jak ktoś ma jakieś zdjęcia z tej przeróbki to prosiłabym kilka fotek na emaila. Nadto wejście do garderoby zrobiliśmy z naszej sypilani czyli mamy w sypialni troje drzwi- wejściowe, nad garaż i do garderoby. Acha stan surowy zamknięty w 2007r. z oknami (roletami zewnętrznymi w kasetach jak i bramą garażową)kosztował nas 150 tyś. Pozdrawiam

 

 

Bardzo proszę o zdjęcia : [email protected]

 

Pozdrawiam

 

my też poprosimy

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziś pomierzyli mi okna. Za 12 okien Drutex, dwustronny kolor zaplacimy ok 9000zł. Brama Wiśniowski 2400x2125 2300zł.

Zastanwaim się czy nie podkuć i nie poszerzyć bramy do 250cm.

Jak Wy macie Drodzy Oliwkowicze? (jednostanowiskowi)

 

pozdrawiam

 

http://images32.fotosik.pl/384/16c69e35f9816612.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/22/62a8a6e7988728fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziś pomierzyli mi okna. Za 12 okien Drutex, dwustronny kolor zaplacimy ok 9000zł. Brama Wiśniowski 2400x2125 2300zł.

Zastanwaim się czy nie podkuć i nie poszerzyć bramy do 250cm.

Jak Wy macie Drodzy Oliwkowicze? (jednostanowiskowi)

 

pozdrawiam

 

 

Witam,

 

Też zastanawiam się nad szerokością bramy. Tym bardziej, że nadproże mam szeroko podparte i mógłbym to zrobić. Może ktoś z Oliwkowiczów nam podpowie.

Ale mam pytanie do was. Co to za cegła, którą wykończyliście kominy?

Pozdrawiam

 

P.S. Aha, i właśnie wydrukowałem zdjęcie waszej Oliwki. Będzie wzorcem dla moich dekarzy jak chciałbym żeby wyglądało zadaszenie nad wejściem. O ile nie macie nic przeciwko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziś pomierzyli mi okna. Za 12 okien Drutex, dwustronny kolor zaplacimy ok 9000zł. Brama Wiśniowski 2400x2125 2300zł.

Zastanwaim się czy nie podkuć i nie poszerzyć bramy do 250cm.

Jak Wy macie Drodzy Oliwkowicze? (jednostanowiskowi)

 

pozdrawiam

 

 

Witam,

 

Też zastanawiam się nad szerokością bramy. Tym bardziej, że nadproże mam szeroko podparte i mógłbym to zrobić. Może ktoś z Oliwkowiczów nam podpowie.

Ale mam pytanie do was. Co to za cegła, którą wykończyliście kominy?

Pozdrawiam

 

P.S. Aha, i właśnie wydrukowałem zdjęcie waszej Oliwki. Będzie wzorcem dla moich dekarzy jak chciałbym żeby wyglądało zadaszenie nad wejściem. O ile nie macie nic przeciwko...

 

Oczywiscie ze nie mamy nic przeciwko , ale nie wiemy co na to MacJek od ktorego sciagnelismy rozstaw słupów.

 

Piszesz ze masz szeroko podparte nadproze. Czyli ile? Ja mam po 25cm z kazdej strony. Zastanawiam sie czy nie oslabie konstrukcji jak podkuję po 5 cm z kazdej striony.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam- mieszkam już z rodzinką w oliwce :D. Zainteresownym mogę wysłać kilka zdjęć z przeróbek jak i aranżacji wnętrz- jesteśmy w trakcie wykańczania :D. Nasz dom ma zlikiwodowany balkon na piętrze a pod nim zrobiliśmy taras z zadaszeniem. Szkoda tylko że tak późno weszłam na forum bo zaintrygowało mnie wejście bezpośrednie do pokoju nad garażem- jak ktoś ma jakieś zdjęcia z tej przeróbki to prosiłabym kilka fotek na emaila. Nadto wejście do garderoby zrobiliśmy z naszej sypilani czyli mamy w sypialni troje drzwi- wejściowe, nad garaż i do garderoby. Acha stan surowy zamknięty w 2007r. z oknami (roletami zewnętrznymi w kasetach jak i bramą garażową)kosztował nas 150 tyś. Pozdrawiam

 

 

 

My jesteśmy jeszcze w fazie adaptacji projektu,więc poproszę o kilka fotek na e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobili po 30cm z każdej strony. Myślę, że trzeba spytać jakiegoś profesjonalisty.

A poza tym, jeszcze nie jestem przekonany czy potrzebuję 2,5m...

Może ktoś kto użytkuje taką na 2,4m podpowie czy nie ma zbyt wąsko?

Pozdrawiam

WITAM

ja buduję oliwkę bez garażu,ale jeśli można doradzić to brama garażowa min szer 260,niewiem jaką bramę masz zamiar montować jeśli segment to szer ok.

przy bramie uchylnej o szer 240 światło wjazdu wynosi ok 225.

POZDRAWIAM OLIWKOWICZÓW i zaczynających budowę i tych już mieszkających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Oliwkowiczów, którzy kładli na dach deski i papę. Mianowicie chodzi o to czy w kalenicy robiliście przerwę w papowaniu? w celu uzyskania lepszego ,,oddychania,, Tak mi radzi mój dekarz mówiąc, że przy papie (mimo że będzie ciepło) to w budynku mogę mieć ,,termos,, i taka przerwa była by wskazana. Wogóle zastanawiam się czy nie zrobić jakichś dodatkowych kominków wentylacyjnych na dachu tyle tylko, że koszt dod. Co Wy na to i jak jest u Was?. Castello fajnie Ci wyszła ta chałpka :D

A u mnie ekipa od dachu działa ostro. Dzisiaj dopiero byli drugi dzień i dach prawie cały odeskowany :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle zastanawiam się czy nie zrobić jakichś dodatkowych kominków wentylacyjnych na dachu tyle tylko, że koszt dod.

 

Ja mam chyba 4 kominki wentylacyjne (albo nawet 6). Dekarze polecali.

Ponoć poprawia to wentylację połaci dachowej.

Facet od którego brałem dachówke mówił, że w teorii powinna wystarczyć perforowana taśma kalenicowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle zastanawiam się czy nie zrobić jakichś dodatkowych kominków wentylacyjnych na dachu tyle tylko, że koszt dod.

 

Ja mam chyba 4 kominki wentylacyjne (albo nawet 6). Dekarze polecali.

Ponoć poprawia to wentylację połaci dachowej.

Facet od którego brałem dachówke mówił, że w teorii powinna wystarczyć perforowana taśma kalenicowa...

 

 

Bikerus dzięki

A możesz powiedzieć w których miejscach masz te kominki i czy to są takie specjalne dachówki wentylacyjne czy kominki z uszczelką i taką rurą?

 

pozdrawiaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Oliwkowiczów, którzy kładli na dach deski i papę. Mianowicie chodzi o to czy w kalenicy robiliście przerwę w papowaniu? w celu uzyskania lepszego ,,oddychania,, Tak mi radzi mój dekarz mówiąc, że przy papie (mimo że będzie ciepło) to w budynku mogę mieć ,,termos,, i taka przerwa była by wskazana. Wogóle zastanawiam się czy nie zrobić jakichś dodatkowych kominków wentylacyjnych na dachu tyle tylko, że koszt dod. Co Wy na to i jak jest u Was?. Castello fajnie Ci wyszła ta chałpka :D

A u mnie ekipa od dachu działa ostro. Dzisiaj dopiero byli drugi dzień i dach prawie cały odeskowany :D

 

pozdrawiam

 

Papę mam w całości ale w kalenicy mam wycięte 4 otwory 5x20cm pozatym planuję dać otowty na górze w szczytach- żeby był mały przewiew nad jętkami. Tak gdzies widziałem. Szkoda ze nie kazałem wmurowac w ścien rur pcv , teraz trzeba wiercić :(

Dachowki wentylacyjne sobie podarowalem. Chyba dachowka jest nieszczelna sama w sobie więc po co robic coś więcej?

 

pozdrawiam

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle zastanawiam się czy nie zrobić jakichś dodatkowych kominków wentylacyjnych na dachu tyle tylko, że koszt dod.

 

Ja mam chyba 4 kominki wentylacyjne (albo nawet 6). Dekarze polecali.

Ponoć poprawia to wentylację połaci dachowej.

Facet od którego brałem dachówke mówił, że w teorii powinna wystarczyć perforowana taśma kalenicowa...

 

 

Bikerus dzięki

A możesz powiedzieć w których miejscach masz te kominki i czy to są takie specjalne dachówki wentylacyjne czy kominki z uszczelką i taką rurą?

 

pozdrawiaM

 

My dachówek wentylacyjnych mamy chyba po 5 albo 6 na każdej połaci, dodtkowo mamy 2 kominki wentylacyjne - 1 w łazience, drugi w garderobie. Dodam, że kominki nie służą wentylacji dachu a dodatkowej wentylacji pomieszczenia, natomiast dachówki wentylacyjne służą właśnie do wentylacji dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

 

Ja również będę miał dachówki wentylacyjne - po 4 z każdej strony i nad garażem po 1 (razem 10) Natomiast chodzi mi o kominki wentylacyjne takie ceramiczne z rurą łącznikową, mają one za zadanie wentylację pomieszczeń na górze. Właśnie przy deskowaniu i papie takie kominki by się przydały. U mnie wentylacja będzie tradycyjna (grawitacyjna) i na piętrze będę miał tylko w łazience w pionie kominowym i nie wiem czy to nie za mało jak na górne pomieszczenia.

Trochę namieszałem z tą wentylacją ale chodzi mi o to żeby od razy zrobić dobrze co by później nie łazić po dachu i nie poprawiać i nacinać otwory w dachówce.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...