Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...) TA DACHOWKA TO DZIADOWSTO, (...)

 

Niekoniecznie musi być dziadostwem... Dziadostwem nazwałabym tu podejście do Ciebie jak i wielu innych zarówno sprzedawcy jak i przedstawiciela. Takie zachowania są karygodne.

:roll:

Szkoda, że wcześniej nie byłam tak "mądra" i nie pomyślałam, że dziadoskie może być moje podejscie do zakupu tych dachowek, żenada :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wcześniej nie byłam tak "mądra" i nie pomyślałam, że dziadoskie może być moje podejscie do zakupu tych dachowek, żenada :evil:

 

Nie mów o sobie tak źle. Po prostu zaufałaś sprzedawcy i "legendzie marki" oraz oczekiwałaś uczciwego podejścia :-? Masz prawo nie znać się na materiale i oczekiwać że dostaniesz to co zamawiałaś. Jeśli sprzedający wiedział co wywozi z hurtowni to powinien Ci o tym powiedzieć i zaproponować inne rozwiązanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że sprzedawca twierdzi ze to nie jego wina, zwala to na producenta.

A ja mam mega problem, zima idzie, dach odkryty :cry:

Musze poszukac jakiegos rzeczoznawcy, bylam u jednego to wycenil mi swoja usluge na 3000zl, sporo

Po weekendzie mysle ze zbiore sily bo narazie jestem lekko zalamana :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykryłem w tym roku dach 400m2 Creatonem Futura. (nobless, brąz).

Dachówka podstawowa raczej ok. Zdarzały się sztuki krzywe, z wadami, część była nieznacznie krótsza.W sumie jak za tak drogą dachówke myślałem że będzie lepiej.

Dodatki to lipa. Kominki wentylacyjne wklejone są pod kątem 90 stopni do dachówki, po zamontowaniu na połaci nie stoja pionowo tylko są pochylone.

Dachówki wentylacyjne leżą kiepsko, wygląda to tak jakby Creaton robił jeden wzór wentylacyjnej dla całej oferty. Przy cenach dodatków moim zdaniem kompromitacja firmy. :D

Nie było natomiast problemów z jakością glazury i kolorem. Domawiałem pewną część podstawowej (okres oczekiwania bagatela 3tyg!) i póki co nie zauważyłem róznic kolorystycznych z główną partią. Sporo przyjechało uszkodzonych w transporcie ale poszły na docinki.

Generalnie ok chociaż przy tej cenie uważam, że można było oczekiwać więcej bo diabeł tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak śledze ten watek i sie zastanawiam czy to Wy nie potraficie negocjować warunków zakupu czy trafiacie na wyjątkowych cwaniaków.

Jestem przed zakupem creatona, chciałem viva neu ale mnie nie powaliła, wezmę prawdopodobnie premiona miedź badz brąz. Pierwsze opd czego zacząłem to płatność !

Po odbiorze i zweryfikowaniu towaru ! Nieco krecił nosem że jeszcze mu sie nie zdarzyło, sratatata, ale powiedzial -ok. Wpłacam max 500zl zaliczki i koniec.

Inna sprawa ze biore od nich materiał na całą budowe i to też zobowiązuje...

Z ciekawości ile płaciliscie za premiona w tych idcieniach - mi krzykneli 35zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladna dachowka :D , jak robisz tyle szumu to pokaz jakies konkretne zdjecia, bo na tych niewiele widac ;-)

Niestety dachowka jako produkt budowlany, ktory do transportu wymaga ciezkiego sprzetu jest dosyc niewdzieczna bo w sumie jest w grupie produktow jak bustak, stropy czy inne (miedzy innymi przez gabaryty i wage) a wymaga sie takiej deliaktnosci jak by sie kupowalo Iphona czy inna pojedyncza rzecz ktora sie oglada z bliska codziennie. Nie da sie takiego towaru dosarczyc w idealnym stanie, trzeba oczywiscie do tego idealu dazyc ale to naprawde bardzo trudne. i na to trzeba wziasc poprawke i sprzedawca powienien o tym powiedziec. Ja proponuje wylozowac, bo naprawde z tych zdjec tragednia nie bije. no chyba ze masz jakies inne foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u rzeczoznawcy z pytaniem czy wszystko z dachowka jest ok, odpowiedział, że nie!!!!

Jeśli nie uznaja mi reklamacje powolam tego rzeczoznawce, troche się ceni 3000 chce :-?

 

Z tymi rzeczoznawcami bym uważał.

1) Jak powie że jest ok to nie zarobi, ani grosza.

2) Cena za ekspertyze wydaje się wysoka daletgo dobrze będzie spytać co wchodzi w skład tej ekspertyzy. dobrze widzieć za co się płaci.

 

Na koniec wprzypadku dalszego sporu, sad powoła i tak swojego biegłego, za którego trzeba będzie zapłacić. Oby tylko jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś nie rozumiem. Zakłada się wątek, w którym podaje się liczne przykłady wad towaru i niskiej jakości obsługi a potem ludzie, pomimo tego wszytskiego kupują ten towar, mimo niezachecajacej lektury.

W ten sposób Creaton i jego dystrybutorzy nadal bedą was olewać, bo Polak jedynie uczy sie na własnych błędach a nie cudzych.

Ten watek nie jest żadną nauczką dla firmy. Firma ma klientów bo obniżając jakość (towaru czy obsługi) może obniżyć również cene względem konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za wykładnia jakości dachówki na przykładzie paru osób !! Normalne ze niezadowoleni beda robic szum. Kumpel handluje creatonem i mial 1 (słownie jedną !!!) reklamacje w ciagu ostatnich 2 lat.

Jak slysze osoby ktore przeczytaja 2 posty i na podstawie tego formułują opinie to mnie ściska ! Nie jestem zadnym przedstawicielem a sam szukam dachówki i zaczynam coraz mnie zagladac na forum jak czytam takie bzdety. Wszedzie są skuchy i wady - jak pisałem - najpierw sie zabezpieczcie formalnie aby sie wycofac w razie W a nie piać na prawo i lewo. Bosssszzzee !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wczesniej pisalem ja mam CREATONA i nie mialem najmniejszych z nim problemow... Nalezy pamietac o takiej zasadzie na forach, ze zazwyczaj jest tak, ze pisze sie o zlych rzeczach, a nie o dobrych... logiczne, ze jezeli mi akurat CREATON podpasowal i bylem zadowolony, to nie bede specjalnie watku na to zakladal :)... tutaj wypowiada sie negatywnie... 5-8 osob.... nie wydaje mi aby byl to chociaz 1% klientow w ciagu roku kupujących CREATONA... :) Wg mnie nie powinniscie opisywac CREATONA a firme skad braliscie.. bo to oni Wam to sprzedaja.. i uczulic ludzi co do tych posrednikow... bo oni ida na latwizne.. nie chca sie bujac z niechcanym towarem... po skonczonym dachu.. nadwyzke dachowek lacznie z uszkodzonymi oddalem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z powyższym, negatywne opinie mają większy rozgłos niż pozytywy. A pisanie: "jakbym wcześniej widział ten wątek to kupiłbym creatona" jest troche dziecinne, bo tym sposobem można nie kupić żadnego produktu bo wszystkim zdarzają się wpadki. Ja również kupiłem creatona, później po kilku miesiącach dokupiłem palete i nie było żadnej różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie.. bo szczerze powiem, ze najpierw znalazlem dachowki, ktore mi sie podobaly... pozniej znalazlem to info na forum... (wtedy byly 3 strony ok. LATO 2008) i pomimo tych wpisow wzialem go... NIE MA ZASADY... co innego jak byl przypadek goscia ktory kupil kostke brukowa od producenta, a po chyba niecalym roku z koloru zoltego zrobil sie szary.. przyjechal producent i nadal mowil ze to zolty.. :) byly zdjecia na forum... to faktycznie lipa byla... i producent wiedzial ze nie poszlo mu w tych kolorach, ale nie chcial sie przyznac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...