Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, udało mi się przeczytać cały wątek :) . Jestem po rozmowach z architektem dotyczących adaptacji Granata. Zmian wiele nie będzie. Po krótce:

Przestawiam komin o 90 stopni (dzięki za inspiracje dla wasiek). Na górze przesuwam nieco ściankę działową tak aby zmniejszyć pokój o pow. 16,5 m2 a powiekszyc pokój o pow. 12,1 m2. W rezultacie otrzymam 2 pokoje o zbliżonej powierzchni około 14 m2 każdy.

 

Jeśli chodzi o technologię budowy to będzie ściana dwuwarstwowa z maxa 19 cm + styropian 14 cm. Ogrzewanie na gaz (gaz w ulicy). Kominek standardowy bez płaszcza wodnego. Pokrycie dachowe dachówka ceramiczna. Reszta bez zmian.

 

Dziś z architektem byłem na działce i wyznaczyłem położenie budynku.

 

Dzieki dla wszystkich za inspirację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas malowanie domku cdn

kolor miał być waniliowy a na fakturze w składzie farby przeważa piasek pustyni

 

http://images25.fotosik.pl/278/6de5c67ccf177f96.jpg

 

bok garażu

http://images35.fotosik.pl/14/7a28bba6a85b3fe7.jpg

 

a tutaj gdzie rusztowania to dopiero grunt położony

http://images49.fotosik.pl/14/fa9e1f0e09751be7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH NA FORUM NAJŁADNIEJSZEGO DOMU ! OD JAKIEGOŚ CZASU Z ZACIEKAWIENIEM CZYTAM WASZE DOŚWIADCZENIA Z BUDOWY DOMU.

RAZEM Z MĘŻEM ZAMIERZAMY ZACZĄĆ BUDOWĘ GRANATU JUŻ, ALBO DOPIERO NA WIOSNĘ :D NARAZIE KUPUJEMY DZIAŁKĘ I JESZCZE W TYM ROKU ZABIERZEMY SIĘ ZA FORMALNOŚCI.

JESZCZE NIE KUPILIŚMY PROJEKTU ALE NAPEWNO BĘDZIE TO GRANAT , TO JUŻ POSTANOWIONE - JEDNAK CAŁY CZAS ZASTANAWIAM SIĘ NAD ZMIANAMI JAKIE MOGLIBYŚMY WPROWADZIĆ. :-? PROSZĘ NAPISZCIE WYMIARY SALONU , KUCHNI I SPIŻARNI

DZIĘKI I POZDRAWIAM EWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaplanujecie ogrzewanie takie jak jest w projekcie - gaz to wszystko jest ok. Ja mam właśnie ogrzewanie gazowe i do tego będzie jeszcze włączony kominek z płaszczem wodnym. Warto natomiast zwrócić uwagę na pion kanalizacji w małej łazience na dole który wychodzi w miejscu brodzika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy węglowe czyli na ekogroszek a w związku z tym dorobimy piwnicę....................i tu prośba !!! kto z was dorabiał piwnicę????

również proszę o poradę w tej sprawie....

- czy pod całym domem czy tylko pod połową ( tak mi sugerował projektant)

- czy wejście z zewnątrz do piwnicy jeśli tak to gdzie drzwi wejściowe?? nam projektant sugerował usytuowanie drzwi między wyjściem na taras a okienkami z dolnej łazienki...wypadałoby to na wysokości filara podpierającego zadaszenie nad tarasem............szczerze jakoś nie bardzo przypadło mi do gustu takie rozwiązanie........ podpowiedzcie coś..jak wy ewentualnie to rozwiązaliście???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Milo mi dolaczyc do grona osob budujacych domek GRANAT :)

My rowniez z mezem zakupilismy ten projekt i jestesmy na etapie wprowadzania w nim zmian, zastanawiamy sie rowniez nad podpiwniczeniem czesci domu dlatego z checia zapoznam sie poradami innych osob ktore rowniez robili dodatkowo piwnice. Dzialke juz posiadamy i bedziemy teraz kompletowac pozostale dokumenty i zalatwiac pozostale formalnosci.

Widzac jak wasze Granaciki powstawaja to wam zazdroszcze ze juz jestescie blizej konca niz poczatku :) przed nami jeszcze caly ten etap ale mam nadzieje ze wszystko pojdzie dobrze i jeszcze w tym roku bedziemy mogli zaczac budowe.

Pozdrawiam Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę to jest nas coraz więcej... :D :D :D Niedługo Granat będzie w każdym województwie.... :D :D :D

Ania, dziekuję pieknie za gościnę...:-) Wprawdzie było to tępo błyskawiczne ( i tak spóźnilismy sie troszkę na początek wesela :-) ) ale zobaczyłam oryginalnego Granata. Pewnie by nam taki spokojnie wystarczył, bo jest nas tylko dwoje ale......właśnie wróciłam ze swojego domku i......trudno, że kosztuje mnie to drożej.... :D :D :D :D ta przestrzeń moja jest bardzo fajna. W wieżowcu gdzie teraz mieszkamy, pokoje sa takiej wielkości jak w Granacie czyli 12m2 i przed budową stwierdziliśmy, że w domku muszą być wieksze....no i są.... :D :D

Muszę tez powiedzieć, że Anię znałam tylko z forum ale jak przyjechałam na miejsce i zobaczyłam ją, to od razu poczułam sie jakbyśmy były starymi kumpelami.... :) :) :) Ania, jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrowienia dla męża....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem nowym fanem "granata"

Od samego początku ten projekt podobał mi się najbardziej.

Przeglądanie innych projektów to praktycznie szukanie potwierdzenia, że granat jest najlepszy.

 

Mam pytanie do tych, którzy już wybudowali i wykończyli ten dom. Ile to wszystko w sumie kosztowało??

 

A może jest ktoś z woj. podlaskiego kto wybudował taki dom??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a u mnie dzisiaj fadromka porobiła troszkę porządków, jeszcze tam nie byłem ale ponoć ładnie to wygląda hehehe znaczy bardziej czysto :p

pytanie do wszystkich którzy zakładali własną Przydomową Oczyszczalnię Ścieków

w którym momencie się ją zamawia, czy lepiej przesłac do firmy kopię wyrysu działki aby oni sami określili jaka jest najlepsza na danym terenie?

proszę podpowiedzcie coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina, jak tam sie czujecie, nie meczy Was kacyk? :wink:

Z tego wszystkiego zapomnialam sie Ciebie spytac o oczy... :(

 

I chcialam sie pochwalic, ze poznalam osobiscie Niny slooodkiego wnuczka :D (i nie tylko :wink: ). Tylko strasznie szkoda, ze taka blyskawica to byla...

 

Witam wszystkich nowych granatowiczow, ale sie ostatnio Was sypnelo :lol: super! Co do ceny, to uscislij Saxys do jakiego etapu chcialbys poznac te cene... bo to bedzie "od sasa do lasa" - dachowka ceramiczna, blachodachowka, kociol na paliwa stale, pompa ciepla, solary itd... u nas sa wszystkie te opcje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szacuję na 400 tys., ale to jeszcze daleka droga i nie wiem czy ta kwota będzie realna.

Na razie wydaliśmy ok. 170-190 tys. A stan taki jak w dzienniku: stan surowy zamknięty z rozpoczętą instalacją elektryczną, rozprowadzoną kanalizacją i instalacją wodną, zapłacona część za pompę ciepła.

 

 

Witam oczywiście wszystkich nowych granatowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze,że długo tu nie zaglądałam. A jest co czytać. misha555, elewacja robi wrażenie,zazdroszczę tego etapu, u magdy5 także pięknie. Dziewczyny jak to się fajnie ogląda i z nadzieją,że my też kiedyś będziemy to przerabiać i jak fajnie nasz granacik może wyglądać. Granatowicze jak najwięcej takich zdjęć! One tak optymistycznie nastrajają. :) Ale tak naprawdę to chyba siorka74 może pochwalić się największym skarbem. Gratulacje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...