Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnie kuchni - stanowczo za mała. My wybudowaliśmy jak w projekcie,po czym stwierdziliśmy,że to straszna klitka i wyburzyliśmy spiżarnię. Lepiej późno niż wcale. Myślę,że nie po to człowiek buduje dom,żeby męczyć się w tak małej kuchni. Pozdrawiam i życzę trafnych decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy kuchnię bez spiżarki, czy jest mała czy nie to będzie można powiedzieć jak się już ją umebluje. Po wstępnych projektach mebli mam wrażenie że będzie wystarczająco dużo szafek. Tylko problem z usytuowaniem mebli i sprzętów tak aby było i ładnie i funkcjonalnie. Przykłady aranżacji kuchni znajdziecie w moim dzienniku.

A tu proszę wymiary kuchni bez spiżarki i salonu:

 

http://images29.fotosik.pl/280/a7bd0b91175247dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni tańczyć nie będziemy :D a lubie gotować i piec

U mnie ciąg mebli będzie 3x2 a blat roboczy będe miała ok 1,2

a i jeszcze kwestia jest taka: czy lubicie gromadzić cuda po szafkach

czy raczej w szafkach będą rzeczy naprawdę niezbędne

 

 

moja kuchnia powinna być już od tygodnia ale nadal brak frontów

sprzęty AGD dojechały i czekają a mnie już świerzbi żeby zobaczyć zmywarkę

ale jest tak ładnie zapakowana, że chyba jeszcze wytrzymam

zamawiałam sprzęt przez internet bo jak pomyślałam, że mam biegać po media i po electrowordach....br :x na samą myśl

 

a dzieki mojej mamie mamy panele :D :D

więc mąż zimą nie będzie sie nudził hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia, kuchnia - mi tez wydawala sie malutka w projekcie...a potem kiedy surowe mury stanely - bylam przerazona.... :o

 

teraz kiedy moja kuchnia nabrala kolorkow i mam zamontowane meble - jestem bardzo zadowolona :)

 

nie rezygnowalismy ze spizarni - spizarnia to u nas w domu nieocenione pomieszczenie - teraz tez mamy i za nic bym sie jej nie pozbyla !!

meble kuchenne sa w ksztalcie "L" o wymiarach 200 x 330 a lodowka bedzie stala wewnatrz slupa (projekt prezentowalam kilka stron wczesniej). Trojkat roboczy jest zachowany :) a blat roboczy to prawie 130cm

kuchnie mam pol odkryta / pol schowana i ma ona sluzyc mi i mojej rodzince, a nie milionowm gosci (ktorzy i tak nie beda u mnie raczej gotowac :D )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha555 chętnie obejrzymy zdjęcia kuchni :wink:

A co z moim zdjęciem okienka ? :wink: Wprawdzie już widziałam u Ani ale Twoje też chętnie zobaczę.

Jeszcze co do kuchni, to ja już wolę małą, ale ze spiżarki nie wyobrażam sobie zrezynować. Obecną kuchnie mam dużą, ponad 10 m2 i jest w niej i stół i piec kaflowy i meble na jednej ściance około 3,5 mb. No i jest ok ale najbardziej mi w niej brakuje spiżarki - takiego miejsca gdzie mogłabym włożyć zapasy, przetwory i wszystkie sprzęty, które nie są używane codziennie.

W "granatowej" kuchni myślałam o ściance oddzielającej, ale na dzień dzisiejszy nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Już po urlopie w Polsce wróciłam do deszczowej i zimnej Irlandii :cry: ale cóż...jakoś trzeba zarabiać kasę na ten nasz granacik :D

 

U nas wiele zmian:

po pierwsze: postanowiliśmy,że wstawimy okno dachowe nad klatką schodową. Kiedy przeczytałam tu na forum, o tym że co niektórzy z was wstawiają je to zaczęłam żałować,że my tego nie zrobiliśmy. Ale podczas pobytu w Polsce odwiedziliśmy znajomych, którzy również wstawili okno jak już mieli dach położony. I powiedzieli,że to żaden problem...a ja myślałam,że nie ma takiej możliwości :lol: :lol: Ale skoro, to bardzo prosta sprawa, zdecydowaliśmy się,że również dołożymy okienko,żeby było jaśniej :p

po drugie: działa u nas już elektryk :p bardzo dobry fachowiec, który dał nam wiele wskazówek i dobrze nam doradził. Powiedział,że z doświadczenia wie że gniazdek nigdy dość,że lepiej je pozastawiać meblami jak będą nie potrzebne bo nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą, a przedłużacze nie wyglądają estetycznie :lol: Pan elektryk zrobi nam od razu kable pod telewizory, telefon oraz domofon...

po trzecie: mam też już wstępny projekt kuchni...niestety nie ma on na razie efektu bo kolor mebli będzie inny, i kilka szafek jeszcze pewnie ulegnie małej zmianie, ale sprzęty na pewno już będą tak jak na projekcie :lol: (jeszcze dzisiaj pochwalę się projektem :D )

po czwarte: wszystkie ścianki działowe i nie tylko już stoją :D w łazience na górze jest mała ścianka dzieląca WC z umywalką, oraz ścianka za kominkiem w salonie.

 

 

My zrezygnowaliśmy ze spiżarki na rzecz większej kuchni, bo uważam,że spiżarka zajmuje dużo miejsca kosztem kuchni a z drugiej strony wcale nie jest taka duża i pojemna :-?

 

http://images43.fotosik.pl/16/983dc749a49aad8e.jpg

 

 

Okło okna w projekcie są szklane półeczki, ale będą zwykłe. Kolor mebli na zdjęciu ani trochę nie odzwierciedla koloru rzeczywistego. Dół będzie koloru wenge a góra beżowa... i blat lekko nakrapiany również beżowy :lol: pięknie to razem wygląda :p Zastanawiam się tylko,czy nie lepiej będzie jeśli szafkę Cargo wsadzę między lodówkę a piekarnik i mikrofalę czy zostawić przy ścianie ?!ale to się jeszcze zobaczy.

Oczywiście lodówka będzie mało widoczna bo przed nią będzie ścianka od kominka...

Ten projekt robiła mi pani z "meblobuk-a" ale wyliczyli nam 14 tyś za meble bez sprzętu, a firma "meble wasilewski" robi to połowę taniej :) chyba sie do nich zgłoszę :D

 

 

na razie kończę, ale jeszcze dzisiaj postaram się dodać kilka fotek mojego granacika :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kuchni - stanowczo za mała. Myślę,że nie po to człowiek buduje dom,żeby męczyć się w tak małej kuchni.

 

Kuchnie uzytkuje od ponad 3 mc-cy i dla naszej czwórki jest idealna :D W zyciu nie pozbylabym sie spizarki - do momentu, kiedy wprowadzilismy sie do naszego domu nigdy nie uzytkowalam takiej "przykuchennej" spizarki i nie wiedzialam co trace :D Ta mala spizarenka jest niesamowicie pojemna - mam regal z surowej sosny na tej scianie naprzeciw wejscia prawie do samej gory, na cala dlugosc spizarki (akurat idealnie na glebokosc komina), poza tym regal jeszcze zakreca pod okno, ale tam jest juz niezej - tylko do wysokosci blatu - stoi tam ekspres do kawy i toster. Bardzo wygodne rozwiazanie tym bardziej, ze nie lubie trzymac takich sprzetow na blacie w kuchni. Takze w kuchni trzymam tylko talerze/szklanki/kubki/sztucce i gary. Cala reszte - czyli duuuzy zapas wody, sokow, makarony, ryz, maki, kasze, cukier... i reszta, cale jedzonko w spizarce. Na dolnych polkach w spizarce mam rzadko uzywane sprzety (typu raclette, opiekacz), a takze te czesciej uzywane (roboty kuchenne, blachy). A na najwyzszej polce mam duuzy zapas swieczek (u nas sporo schodzi :lol: ) i dwa koszyki - jednek z lekami dzieciakow, drugi z naszymi.

 

Iza, jezeli chodzi o elektryke, to na pewno wysmazylam kiedys dlugasnego posta, ale wiem, ze teraz to trudno odnalezc, z wazniejszych rzeczy - prad do futki do domofonu, wylaczenie aktywnosci (u nas w pokoju przy drzwiach balkonowych) gniazdka, ktore mamy na tarasie, dodatkowe gniazdko nad drzwiami, pod samym balkkonikiem), abym mogla wieszac swiateczne lampki (np. na balkonie), kabel od domofonu takze w korytarzyku na gorze (oprocz dolu - na dole nie mam go przy drzwiach, tylko w kuchni, tuz przy oknie -> stwierdzilismy, ze tak wygodniej - mamy domek frontem do drogi i jak ktos bedzie dzwonil nie trzebe latac do drzwi wejsciowych), kable do oswietlenie podszafkowego, u nas swietnie zdalo egzamin to gniazdko w spizarce - wypada akurat nad blatem, tam gdzie jest toster i ekspres. U nas w wiatrolapie wystarczylo tylko oswietlenie na scianie - mam spore lustro 75x160 i dwie lampki po obu stronach na gorze. Jak sobie jeszcze cos przypomne, to skrobne :D

 

ps. Kasiulakp - czy moglabyc zmniejszyc obrazek, bo nam sie forum rozjechalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, dziękuję za porady dot. elektryki. Prąd do furtki jest, gniazdka na tarasie są, na balkonie też (właśnie do ozdób świątecznych :) ), ale o kablu do domofonu na górze to nie pomyślałam, a to dobry pomysł. U nas domofon będzie na dole w holu, bo do wiatrołapu to faktycznie nie chciałoby mi się latać.

Aniu a o co chodzi z tym wyłączeniem aktywności gniazdka, bo nie kumam niestety :oops: .

Jeśli chodzi o spiżarkę,to sama nie wiem, może faktycznie byłoby lepiej ją mieć ... ale tak sobie myślę, że w tym pomieszczeniu pod schodami jest na tyle miejsca, że wejdzie tam i zapas wody, soków, piwa :lol: i jeszcze coś.

 

Kasiula, jak dobrze widzę u Ciebie płyta będzie od strony jadalni ?

Ja zmieniłabym w tym projekcie układ po lewej stronie od okna.

Najpierw przy ścianie dałabym piekarnik , potem cargo a lodówkę bliżej okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i ja sie z Iza zgodze co do ustawienia piekarnika, cargo i lodowki....

po pierwsze zaden architekt wnetrz nie bierze pod uwage ewentualnych wad sprzetu AGD w swoich projektach - mowie tu o wydzielaniu ciepla (wiem ze sa sprzety ktore TEORETYCZNIE nie wydzielaja, ale mimo wszytsko przy ich otwieraniu cieplo ucieka i moze ogrzewac np lozdowke, przez co lodowka bedzie pobierala wiecej pradu na schlodzenie srodka do żądanej temperatury...) - dokladnie ten sam problem/nieproblem mielismy u tesciow - piekny projekt ale tez ustawienie piekarnika obok lodowki side-by-side. pomyslcie o tym...

i po drugie:pytanie podstawowe !! czy macie w projekcie uwzglednione przylacze wody do tej lodowki?? :) moi tesciowie nie mieli i dopiero wykonawca ich uswiadomil, ze to oznacza wyzsze koszty pociagniecia instalacji wod. do tejze lodowki (ale byli wsciekli ze ich projektant nie uprzedzil !!)

 

reszta bardzo "si" :) na pewno bedzie Ci sie wspaniale taka kuchenke uzytkowac - niezaleznie od jej koloru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu a o co chodzi z tym wyłączeniem aktywności gniazdka, bo nie kumam niestety :oops:

Iza, chodzi o to, by byl taki włacznik/wylacznik (taki jak do wlaczania swiatla) w domu. Ja mam go na dole kolo drzwi tarasowych (tuz obok gniazdka, dosłownie po drugiej stronie muru, aby nie trzeba bylo sie zastanawiac, gdzie jest wylacznik), tym wlacznikiem mozna wylaczyc gniazdko - chodzi o to, by na zewnatrz domu nie bylo gniazdek, ktore np. pod Wasza nieobecnosc w domu beda aktywne i w pewnym sensie "ogolnie dostepne" :wink:

 

A co do spizarki, to ja nigdy nie jestem zwolenniczka rozwiazan "jedynie slusznych" :lol: Wiem, ze to co u mnie sprawdza sie rewelacyjnie, u kogos innego moze byc kula u nogi i vice versa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Ani@

 

Czy zgodziła byś się abyśmy razem z żoną mogli obejrzeć Twój domek na żywo?

Spędziłem wiele godzin tu na forum czytając opisy i oglądając zdjęcia jednak chcielibyśmy obejrzeć granacik tak na żywo aby lepiej poczuć jego przestrzeń.

Jesteśmy z malej miejscowości w podlaskim i w sumie do Wawy mamy najbliżej.

Jeśli to duży kłopot to zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Ani@

 

Czy zgodziła byś się abyśmy razem z żoną mogli obejrzeć Twój domek na żywo?

Spędziłem wiele godzin tu na forum czytając opisy i oglądając zdjęcia jednak chcielibyśmy obejrzeć granacik tak na żywo aby lepiej poczuć jego przestrzeń.

Jesteśmy z malej miejscowości w podlaskim i w sumie do Wawy mamy najbliżej.

Jeśli to duży kłopot to zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...