Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

AGABA koszt samych solarów+300l zbiornik na wodę w zeszłym roku 7 tyś

zakładał mi hydraulik, który całą instalację robił, jego robocizna za cały dom 7tys

zrobię wam fotkę jak wygląda zbiornik po zamontowaniu i podłączeniu solarów

kraniki, zaworki :o powiedziałam meżowi, że sam to wszytsko będzie włączał i przełączał bo on twierdzi, że to bardzo prosta instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas ciepelko.... a nawet bym powiedziala tropiki :)

piecyk odpalony i teraz go testujemy sprawdzamy i kontrolujemy :)

na gorze mamy jakies 27 st. jeszcze pare dni i bedziemy miec niezla saune :D

ale dobrze - niech sie mury nagrzeja... cala wilgoc, ktora jeszcze ewentualnie pozostala, wyparuje i za 2-3 tygodnie wprowadzimy sie juz do cieplutkiego domku ....

i chyba dzis fachowiec skonczyl gorna lazienke.... mam nadzieje, ze zamontowal caly sprzet, bo jak nie!! :evil: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misha w środku bez zmian na 35 stronie są fotki na razie nic małż w środku nie robi póki jest pogoda - kopie studnie na deszczówkę i rąbie drzewo

tylko kuchnie pomalował na którą nadal czekamy

kolor pieczrkowa jesień z nobilesu

 

http://images34.fotosik.pl/378/3ddcfb11836692e3.jpg

 

a i kominek stoi musimy pozbyć się hydraulika, zgłosiłam do geodety żeby już

załatwiał papiery to się nazywa jakoś inwentaryzacyjne muszę do lutego oddać

dom do użytku żeby w marcu do zerówki papiery złożyć a musi być na tej wiosce zameldowana bo jak zostawię adres "miastowy" to dusza blada marne szansę na zerówke "wiejska" a nie zamierzam od 1 września 2009 spędzać w samochodzie po cztery godz dziennie :lol:

URL=www.fotosik.pl]http://images27.fotosik.pl/282/4f3b75d0f5271169.jpg[/url]

 

 

Wiecie co mnie normalnie zszokowało, żeby oddać dom do użytku mam

22 pkt do spełnienia starostwo powiatowe chyba powariowało

a i jeszcze kolejne 1,6tys mniej w portfelu :evil: :evil:

z czego geodeta weźmie 600, kier-bud 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponowniemy nie kupowalismy projektu tylko poszlam do architekta i pokazalamten projekt a on nam go przerobil troche i dopasowal do naszych warunkow bo mieszkamy na slasku i zaplacilismy 6000ale zalatwia za nas tez wszystkie papiery teraz zlozyl o zezwolenie na budowew tym miesiacu powinnismy dostac zgode i chcielismy wykopac fundamenty kurcze u nas jest podmokly teren czy ktos z was tez buduje na takim terenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebasianieJ, ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Każdy z nas buduje inaczej, wszystko zależy od materiałów (jakie i skąd), od robocizny (własna czy firma) i samego projektu, który ulega modyfikacjom. Zapraszam-zapoznaj się z moim dziennikiem. Stan jak w dzienniku 180tys z robocizną(firma). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebasianieJ, ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie..... Stan jak w dzienniku 180tys z robocizną(firma). Pozdrawiam.

 

Dziękuję za odpowiedz ( odpowiedz jest lepsza niz brak odpowiedzi :-))

 

Rozumiem ze wydaliście 180 tys na stan surowy zamknięty ( całość prac zlecaliście firmie), a jeśli mogę zapytać to jaki budżet macie w planach na ten domek.

 

My mamy zamiar budować w dużej części systemem gospodarczym ( domek bez garażu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wjmaciejewski. Witam i przepraszam że się nie odzywałam, nie mam niestety przy sobie kosztorysu który dostalismy z projektem, ale jest to taki sam co na stronie internetowej przy projekcie. podaje adres tej strony http://www.projekty.ign.com.pl, tam gdzie jest projekt, rzuty jest tez kosztorys tylko nie wiem dlaczego przysyłaja dane z II kwartału 2007r.Jak tylko wróce do domu to przeslę to co dostalam. pozdrawiam Agata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Pytanie do tych z Was, którzy już robili tynki wewnętrzne lub są w trakcie.

1. Ile metrów kwadratowych do tynkowania Wam wyszło?

2. Ile Was kosztowała robocizna, a ile materiał?

3. I na koniec jakie to były tynki.

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

 

Nadmienię tylko, że w Szczytnie (Warmińsko-Mazurskie) życzą sobie za tynki tradycyjne (czytaj cementowo-wapienne) 15zl. za tynkowanie i 10 zł. za gładź co daje 25zł. za samą robociznę. Nie wiem ile będzie kosztował materiał ale wydaje mi się to trochę drogo, stąd moje pytanie do Was.

 

POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eig, ceny, które podajesz wcale nie są wysokie. Elbląg to też Warmia i Mazury a ceny są zdecydowanie większe. Za tynk cementowo-wapienny cena 20zł-18zł za metr a gładź 18- 16zł zł za metr. Więc nie zastanawiaj sie, tylko bierz tego tynkarza za tę cenę... :) :) :)

Oczywiście najpierw sprawdź jego poprzednia robotę.....coby nie było jak u mnie ściana złamana na 2 cm... :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i przyłączam się do symaptyków projektu granat. Informuje, że dopiero zaczynam przygodę z forum więc z góry przepraszam za ewentualne gafy. Wybrałem już projekt, uważam że jest naprawde fajny( ale kilka zmian jest potrzebne) i jestem na etapie załatwiania warunków zabudowy. Śledzę to forum od jakiegoś czasu i jest sporo naprawdę trafnych uwag związanych z tym projektm, na pewno część wezmę pod uwagę a i sam może okaże się w czymś pomocny. Mam jeszcze pytanko, czy buduje ktoś granata w okolicy woj świętokrzyskiego? chętnie takiego bym zobaczył - chociażby z zewnątrz. Mam nadzieję że przyjmiecie kolejnego budowniczego do tematu, pozdrowienia dla Granatowców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...