Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowym granatowiczem, jestem miło zaskoczony że tak wiele można się dowiedzieć. Jestem na etapie adaptacji. Domek stanie w Buszkowicach koło Przemyśl, jeżeli jest ktoś kto w pobliżu wybudował, buduje lub będzie budował proszę o kontakt. Pozdrawiam wszystkich. :D :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy wszystkich nowych posiadaczy projektu :)

 

U nas skończone tynki - zdjęcia w dzienniku.

Proszę Was o radę w sprawie opaski wokół okien od kotłowni i łazienki

Na razie jest tak:

 

http://images32.fotosik.pl/383/0173812ee00f757e.jpg

 

czyli opaska jest zrobiona naokoło obydwu okien, bez środka.

I tak się teraz zastanawiamy czy w środku też dać opaskę , i co za tym idzie inny kolor tynku czy zostawić opaskę tak jak jest? Opaska pośrodku byłaby szersza od tych po bokach i u góry. Czy to będzie dobrze wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno mi podpowiedzcie:

Dzisiaj skończyliśmy, no 2 dni temu, tynki, od następnego poniedziałku będzie układana podłogówka i robione wylewki. Jak długo muszę czekać - uwzględniając pogodę, aby zacząć kłaść płytki w kotłowni, aby uruchomić PC? Wtedy dopiero w domku będzie ciepełko. Kiedy można zacząć prace z ocieplaniem poddasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do grzegbal

Witam nareszcie ktoś z moich okolic. My zamierzamy budować Granata w Kosienicach. Teraz czekamy na pozwolenie. mam nadzieję że na wiosnę jak wszystko będzie dobrze zaczniemy budowac. Z tego co piszesz jesteśmy na tym samym etapie więc będziemy mogli na bierząco wymieniać się doświadczeniami. Pozdrawiam i życze wytrwałosci w oczekiwaniu na papierki bo mi już powoli kończy sie cierpliwość, już chciałabym zaczynac.

Mam jeszcze pytanie czy ktoś w tym czasie starał sie o kredyt, i jaki jest stosunek banków po tych zawirowaniach na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA znalazlam w mojej fototece tylko takie zdjecie tylu domku juz z tynkiem i opaska wokol okienek lazienka-kotlownia..... pewnie niewiele z niego widac... my mamy srodek pomiedzy tymi oknami o takiej samej grubosci jak opaska i w tym samym kolorze... mamy tylko 2 kolory tynku (na wiosne dodamy jeszcze ciemny tynk strukturalny na fundamenty) no i te dwa kolory nie roznia sie od siebie za bardzo (chyba tylko 1 ton roznicy) - chcielismy tylko delikatny efekt tych opasek...

http://images50.fotosik.pl/22/2be06c408018aff7med.jpg

 

BEATA pytalas wczesniej o scianke w kuchni przy meblach kuchennych ale z drugiej strony... oto ona.

http://images46.fotosik.pl/22/e1c84c11da66463dmed.jpg

 

taka mala uwaga :D zdjecie robione przy zaciagnietej rolecie w kuchni oraz na tarasie i przy wylaczonym flesh'u !! i wcale nie jest ciemno :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby Izy odnośne zamieszczenia zdjęć z opaskami - dotyczy rozwiązania pomiędzy oknami pom.gospod. a łazienką dolną. Marta Twoja opaska wygląda bardzo dobrze. Czy ktoś zrobił to inaczej? U mnie są jeszcze rolety z puszką montowaną na zewnątrz, która dzięki grubości styropianu(15) chowa się cała we wnęce okiennej,ale jest szersza niż okno, więc u mnie opaski będą wyglądały jeszcze inaczej. Czy ktoś już przerabiał ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misha555 Twój Granat w środku wygląda super.

Chyba jeszcze nikt na tym forum nie zamieścił takiego zdjęcia z salonu na kuchnię.

Jestem pod wrażeniem.

Mieliśmy razem z żoną obawy, że kuchnia jest w tym projekcie za mała ale gdy patrzę na tę fotkę dochodzę do wniosku, że kuchnia razem z salonem tworzy całkiem ładną przestrzeń.

Dzięki Tobie jestem już na 99% zdecydowany na wybór tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misha555 Twój Granat w środku wygląda super.

Chyba jeszcze nikt na tym forum nie zamieścił takiego zdjęcia z salonu na kuchnię.

Jestem pod wrażeniem.

Mieliśmy razem z żoną obawy, że kuchnia jest w tym projekcie za mała ale gdy patrzę na tę fotkę dochodzę do wniosku, że kuchnia razem z salonem tworzy całkiem ładną przestrzeń.

Dzięki Tobie jestem już na 99% zdecydowany na wybór tego projektu.

 

milo mi slyszec tyle pochlebstw :) dzieki

jedno co moge napisac o przestrzeni w saloniku i kuchence - nie sa ogromne na pewno, ale wystarczajace na prowadzenie normalnego wygodnego zycia :D

ta przestrzen rosnie w oczach w miare posuwania sie kolejnych brac budowlano-wykonczeniowych. ja teraz czekam na efekt po polozeniu podlog pojutrze i po umeblowaniu w sobote :D przypuszczam, ze znow bede miala wrazenie powiekszenia pomieszczen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misha555 super wygląda kuchnia z kolumną pomiędzy salonem :D

 

dzieki bardzo - w slupie bedzie lodowka zeby miec w ciagu wiecej szafek, a przy okazji slup bedzie ladnie zaslanial balagan kuchenny jak pojawia sie niespodziewani goscie :lol:

 

.....mam pytanie do granatowiczów, gdyż moi budowniczy wymyślili, żeby najpierw wylać strop nad garażem a potem nad pozostałą częścią domu.. czy wy też mieliście wylewany strop w dwóch ratach?? pozdrawiam serdecznie :)

 

my mielismy wylewane wszytsko jednego dnia, ale na pierwszy ogien poszedl rzeczywiscie strop nad garazem, potem panowie przeniesli sie nad domek i wylewali strop tak, zeby na koncu dojsc do miejsca gdzie sa schody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Granatowiczów,

 

jesteśmy nowymi posiadaczami projektu Granat, w chwili obecnej wprowadzane są zmiany do projektu

 

A przed nami pierwszy dylemat, z czego budować?

Czy ktoś z Was robił ściany 3 warstwowe? (tz. cegła, styropian, cegła?)

Czy prócz ytonga i porothermy stosował ktoś inne materiały?

Będę wdzięczna za wszelkie opinie.

 

Pozdrawiam

Asi@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo pieca gazowego - mam w rodzinie serwisanta JUNKERSA i on powiedział mi tak :

1. najważniejsze żeby wybrać taką markę, której serwis znajduje się w pobliżu ( obniży to znacznie koszty corocznych przeglądów)

2. każda marka, nawet te najlepsze wypuściły na rynek przynajmniej po jednym piecu, które można by to delikatnie określić były nie udane (trzeba się poradzić fachowca - nie patrzeć tylko na markę)

3. przy dobrze ocieplonym domu (mam na myśli Granata który nie ma jednak zbyt dużej powierzchni użytkowej) bezzasadne jest kupowanie pieca kondensacyjnego bo koszt paliwa nie zrekompensuje kosztów przeglądów i części oraz kosztu samego pieca.

4. no i na koniec - wybraliśmy piec dwufunkcyjny nie kondensacyjny ( rozważaliśmy również piec jednofunkcyjny z bojlerem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...