Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

do misha555

 

Już kiedyś pisałem, że bardzo podoba mi się Twoja kuchnia z salonem.

Napisz czy zostawiłaś wymiary zgodnie z oryginalnym projektem czy jednak coś powiększałaś??

 

saxys wymiary pokoju dziennego i kuchni sa identyczne jak w projekcie - nic a nic nie zmienialismy, czego wczesniej zalowalam i obawialam sie efektu, ale teraz po urzadzeniu jestem bardzo zadowolona... zmiescil sie naroznik 260 x 210 ze stolikiem do kawy 100x100 oraz stol 90x150 z 4-ma krzeslami. nasz synek ma jeszcze bardzo duzo miejsca na zabawe, a przy tym wielka frajde sprawia mu bieganie wkolo slupa, w kotrym od strony kuchennej jest lodowka, a od strony pokoju stoi stol :D

na razie nie mamy kominka, wiec na swieta w narozniku bedzie rewelacyjne miejsce na wielka choinke, a pozniej pomyslimy o jakiejs komodzie...

calosc jest na prawde wystarczajaco przestronna, zeby zrobic mala parapetowke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj po raz pierwszy, jak wiekszość z Was urzekł mnie projekt Granacika :D Żałuje,że dopiero odkryłam to forum, nareszcie moge zobaczyc zdjecia z przebiegu budowy, opinie, oraz wiele bardzo potrzebnych wskazowek, nowych propozycji zmian :D Chociaz to wszystko przede mna. No, ale coż trzeba miec w zyciu jakis cel, chocby byl on dosc odlegly. Mnie czeka w pierwszej kolejnosci kupno dzialki, pozniej bedzie reszta- nie ukrywam ze liczy sie kazdy grosz. Bede tutaj czesto zagladac i patrzec jak Wam idzie spelnianie marzen! Mam nadzieje ze rozjasni mi sie wszystko w glowie, bo jak narazie to kompletnie nie wiem od czego zaczac..... tzn. mysle, ze 1. kupno dzialki oczywiscie, 2. i tu nie wiem, ale chyba zalatwienie planu domu, 2. uzyskanie pozwolenia na budowe.... musze przewertowac wszystkie strony internetowe w celu zglebiania wiedzy :D jestem teraz na obczyznie i oporady przyjaciol i znajomych dosc trudno....a rozmowa na telefon to nie to samo :( A i jeszcze jedno, ja tez zmienilabym wtym projekcie kilka rzeczy, np zlikwidowalabym spizarnie- zlikwidowalabym okragle okno, na koszt, wiekszej kuchni, salon czesciowo zamknelabym, chcialabym miec w domu kominek, chcialabym powiekszyc kotlownie, tak aby moc skladowac tam choc czesc opalu- zdecyduje sie na pewno na CO itp. I moje pytanie brzmi: Czy, a jesli tak( mysle ze na pewno) to ile mniej wiecej sie placi projektantowi za kazda taka zmianke w planie domu????? Z gory dziekuje za odpowiedzi! Życze powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goya23 witam serdecznie na forum...nasza ekipa granatowców coraz większa :) mam nadzieję,że porady moje i innych przydadzą Ci się (chociaż ja za dużo tych porad tu nie popisałam hihi- ale za to z wielu skorzystałam ) :p :lol:

 

Niestety ja nie mogę odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie, ponieważ ja wprowadziłam bardzo mało zmian które nie wymagały naniesienia zmian na projekcie...a też likwidowałam spiżarkę i podnosiłam ściankę kolankową nam garażem :wink:

Życzę wytrwałości bo papierologia może na prawdę wyprowadzić z równowagi hihi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj goya23

przypuszczam, ze w zaleznosci od miejsca w Polsce, gdzie chcesz zaczac budowe oraz architekta, do którego sie udasz, cena moze byc rozna. zmiany typu przeniesienie/usuniecie/dodanie scianek dzialowych nazywane sa przez "mojego" archotekta kosmetycznymi, poniewaz nie trzeba do nich robic dodatkowych obliczen wytrzymalosciowych stropu itp, wiec tym bym sie nie przejmowala. nas troszke kosztowalo znaczne powiekszenie garazu i calkowite zadaszenie powiekszonego tarasu, a cala reszta zmian byla po prostu wpisana do adaptacji tak dla zasady :) w naszym przypadku adaptacja + zmiany "znaczace" to byl koszt nieco powyzej kosztu projektu.

 

co do kolejnosci dzialan.... polecam zapoznac sie najpierw z warunkami zabudowy w miejscu gdzie bedziesz kupowac dzialke a pozniej dopiero zakup projektu, bo moze sie okazac, ze Granat nie bedzie pasowal do wizji calego osiedla na przyklad.... (oby nie, bo granacik jest przesliczny pod kazdym wzgledem :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj goya23

 

 

co do kolejnosci dzialan.... polecam zapoznac sie najpierw z warunkami zabudowy w miejscu gdzie bedziesz kupowac dzialke a pozniej dopiero zakup projektu, bo moze sie okazac, ze Granat nie bedzie pasowal do wizji calego osiedla na przyklad.... (oby nie, bo granacik jest przesliczny pod kazdym wzgledem :D )

 

mam nadzieje ze uda mi sie kupic dzialke, gdzie bede mogla postawic Granacika, nie ma innej opcji :D tak sie nakrecilam na ten projekt, czytam wszystkie rady itp. jest tutaj tego tyle- ku mojej radosci........ minimum to 10 arowa dzialka, chociaz marzy mi sie taka 20arowa, ale te ceny dzialek sa czasem powalajace..... przegladam ciagle ogloszenia w internecie i oczom nie wierze, a jeszcze mysl ze znajomi kilka latek temu wstecz kupili sobie dzialeczke za 8tys zlotych :D cos czuje ze zagladanie tutaj bedzie moim uzaleznieniem, ale jeszcze mam sporo stronek do przeczytania 8) chyba dzis znow nie zasne...... ale patrzac realnie to myslimy kupic dzialke dopiero w czerwcu przyszlego roku, bo wtedy dopiero prawdopodobnie bedziemy w Polsce, jest tyle decyzji do podejmowania, az mi glowa puchnie od tego myslenia :roll: Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę kolejnego napaleńca :p :p :p ale to dobrze

oby z takim zapałem do końca. ja jestem dopiero na początku i już mnie troszke ogarnia zmęczenie :evil: spotęgowane działaniem biurokracji, a miałem nadzieje że u mnie będzie inaczej niż u większości, ż eja nie będe musiał tyle czekać na papier, ale teraz wiem ze to jest nie do przeskoczenia.... tylko uzbroić sie w cierpliwość i czekać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ale coś za coś chociaż ostatnio przeglądałem muratora z blacho dachówkami

i powiem Ci szczerze że znalazłem blacho dachówkę za 120 zł za metr i to nie jedną 50 letnią gwarancją także.......

ale ja wolę dachówkę

mój brat kupił ostatnio dachówkę z Robena chyba Monze plus kolor miedziany

mimo że jest na paletach i jeszcze nie ułożona to urzekła mnie już swoją "urodą"

i chyba kupię tą samą :p :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanguros ja wczoraj spędziłam trochę czasu w internecie, gdyż nie wierzyłam Handlowcowi na składzie, że dobra blachodachówka jest droższa od dachówki ceramicznej :-? mi też bardzo podoba się dachówka z Robena Monza plus... dostałam wycenę dachu z oknami i rynnami oraz robocizna (bez krokwi i desek ) to 40 tyś zł.... :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanguros ja wczoraj spędziłam trochę czasu w internecie, gdyż nie wierzyłam Handlowcowi na składzie, że dobra blachodachówka jest droższa od dachówki ceramicznej :-? mi też bardzo podoba się dachówka z Robena Monza plus... dostałam wycenę dachu z oknami i rynnami oraz robocizna (bez krokwi i desek ) to 40 tyś zł.... :p

 

 

Same pokrycie dachowe czyli Blachodachówka może być droższa od dachówki ceramicznej za m2 ale za to wykończeniowe czyli gąsiory, czy robocizna może osiągać 2 - 3 razy droższe od gąsiorów czy robociznę do blach dachowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się

wykończeniówka przy dachówce jest droga, tutaj trzeba by dokładnie pzreliczyć wszystko

AGA jak przeczytałem cenę za dach 40 tyś to się :o dobrze że mój braciszek przez kilka ostatnich lat zajmowal się dachami :p :p :p i obiecał mi że dla mnie zrobi daszek za 0zł jedynie jego dwóm szwagrom mam coś odpalić (to jego pomocnicy będą) takze micha mi sie cieszy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim oczekiwaniu mamy już kuchnie - gotowa tylko piekarnik włożyć i

zamontować, :evil: :evil: oczywiście zaćma pełna :evil: :evil: :evil:

już będzie brakować kontaktów w kuchni :evil: :evil: :evil:

szlak niech to trafi ale zamontujemy pod szafkami przedłużacz tak że będzie wyglądał jak konakt

 

DO NOWYCH BUDOWNICZYCH NAJPIERW PROJEKT KUCHNI A POTEM KONTAKTY!!!!!

 

http://images31.fotosik.pl/400/9231d462a43b5da3.jpg

 

a tu nasza spiżarka drzwi porta system

 

http://images49.fotosik.pl/30/6ca4583c5b94dbe8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czy ktoś z was zmieniał strop na monolit bo nie mogę się doszukać? Jeśli tak to ile stali wam poszło na monolit bo planuje na dniach zakup ale nie wiem ile?

Drugie pytanie czy 500zł. za zmianę stropu u architekta to dobra cena?

Proszę o odpowiedź.

 

2magda5 super kuchnia i spiżarka również jak widać na wszystko starcza miejsca w granacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGDA bardzo ladna kuchnia !! :) i clakiem podobna w ulozeniu sprzetow do mojej :D

i zlewu nie masz pod oknem :) dzieki czemu powstaje Ci piekny duzo blat roboczy !! ja tez tak mam :wink: doceniam to juz teraz :D

kontakty?? no my juz wczesniej wiedzielismy jak bedzie wygladac wstepnie kuchnia i pomyslelismy o ukrytym gniazdku na miokrofale.... a takich "wolnych" gniazdek mamy tylko/az 4 - na razie wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...