Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

do ramzes

Witam my tea chcemy zaczynac budowę na wiosnę, narazie czekamy na pozwolenie ma byc w tym miesiącu. Co do kosztów adaptacji to my płacimy 3300, za wszystko, tzn. zmiany jakie chcielismy, doprojektowanie piwnicy częściowo, taras na długosci domu i balkon nad nim, drzwi do piwnicy z garazu. Dodatkowo nasz projektant sam zaproponował podniesienie ścianki kolankowej, i powiększenie pomieszczenia nad garażem, garaż tez z tyłu domu bedzie wyciągnięty tak jak ty piszesz. Nadzór budowlany mamy gratis u tego pana. Zyczę powodzenia mam nadzieję że bedziemy w miare równocześnie budować i wymieniac sie doswiadczniami, chociasz zastanawiamy sie czy jeszcze nie wstrzymac sie i odłozyc troszke kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. jestem całkiem nowa na forum.

od jakiegoś czasu szukamy z mężem projektu idealnego dla nas... i po ostatniej wizyty u znajomego architekta jesteśmy zdecydowani na GRANATA, ale ostateczna decyzja zapadnie dopiero gdy dostaniemy warunki...

Szukamy oczywiście kogoś z okolicy kto buduje granata i tu niespodzianka.....

mam prośbę do Rames- my też jesteśmy z okolic Kielc!!! to mój email: [email protected] bardzo prosze o kontakt :) gdzie budujesz swój domek? Na jakim etapie jesteście?

Czekam na odpowiedz na forum lub na priva, mam nadzieję że bedziemy się wymieniać doświadczeniami z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my też jestesmy z okolic Kielc, widzę ze zanosi się na inwazję Granatów w okolicy ;)

Aktualnie mamy wyprowadzony stan "0" + wymurowane ściany mniej więcej do połowy - pogoda nie pozwoliła na dalszą pracę.

Chętnie podzielimy się swoimi uwagami, w razie pytań proszę o kontakt na email: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Monika,

 

u nas wykończona kotłownia, uruchomiona pompa ciepła, teraz zaczęli ocieplać poddasze wełną.

Generalnie dopadł mnie jakiś marazm budowlany i nie bardzo wiem od czego zacząć wykończeniówkę - w sensie wyborów. Im bliżej tego etapu tym bardziej jestem zdezorientowana, nie wiem czego chcę, co będzie ekonomiczne, wygodne...

Obejrzałam Wasze zdjęcia. Bardzo ładne macie kafelki w obydwu łazienkach. Co to za kafle? Już doczytałam ... Opoczno. :)

Mogłabyś pokazać więcej zdjęć łazienek, jak rozmieściliście górną łazienkę w sensie zabudowy, jakieś półki, szafeczki planowane? I ciekawa jestem Waszej kuchni, na jaki projekt ostatecznie się zdecydowaliście?

 

Witam oczywiście wszystkich nowych posiadaczy lub "prawie posiadaczy" projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie bedzie mozna się wymieniac poglądami a także podglądać zmiany u siebie nawzajem. Ja załatwiam jeszcze formalności a budowe rozpoczne max. w kwietniu 09. Budować będe w Piekoszowie a Wy? Co zmieniacie w swoich granatach ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rammzes - my z drugiej strony miasta ale w samych Kielcach stoi Granacik, prawdopodobnie zamieszkały. Byliśmy tam kilka razy ale niestety nie udało nam sie dostać nawet na podwórko, właścicieli nie było a za płotem biegał wielki pies...

Chcielismy zobaczyć na żywo jak ktoś sobie zagospodarował wnętrze, póki co sie nie udało ale będziemy próbować ;) Jeśli chcecie to na priv podam adres, może komus uda się zastac właścicieli.

 

Co do zmian w naszym Granacie to :

- wykusz zamiast okna w kuchnio/salonie

- poszerzony garaż o 1m

- przesuniete drzwi z garazu do kotłowni

- w garazu zamiast okienka z tyłu - drzwi

- odwrócony komin

- dodatkowe okno dachowe nad klatką

- dodatkowe okno dachowe w pomieszczeniu nad garażem

Zastanawiamy się nad likwidacja spiżarki a co za tym idzie okrągłego okiena, które jednak dodaju uroku elewacji frontowej.

I tutaj prosba do forumowiczów o opinie w tej kwestji - czy kuchnia nie będzie zbyt mała jesli zostawimy spiżarkę ??

Z góry dzieki za komentarze i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który komin odwróciliście i po co ? Co do reszty zmian - tak jak u mnie. Podaj mi na priva lub maila adres tego granacika w Kielcach [email protected]. Podobno jest granat koło Agromy2 wyjeżdżając z Kielc Krakowską po prawej stronie ,koło komisów samochodowych, ale jeszcze tam nie byłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie cieszę że będą Granaty w okolicy:) Z tego co piszecie to każdy jednak gdzieś indziej. Nasz powstanie w Marzyszu, narazie też etap papierologii i wczoraj sie dowiedzieliśmy że chwilowo nie ma urbanisty w naszej gminie i nie można nic załatwić z decyzją o zabudowie.

Mam nadzieję że zaczniemy w tym roku ale wczesna wiosna odpada raczej :evil:

Podaj mi również adres granacika w Kielcach- ciekawe co facet powie jak tyle osób zacznie interesować się jego domem :wink:

My się zastanawiamy nad wykuszem, na pewno przeniesiemy kominek z przejścia, odsłonimy schody na salon, podniesiemy garaż żeby powiekszyć pomieszczenie nad nim, przeniesiemy szafę w wiatrolapie na drugą stronę (zmniejszy się trochę pokój ale powiekszy kuchnia, spiżarka zostanie), chcemy też przenieść komin na ścianę z garażem żeby zmieścił sie piec na ekogroszek.

Napiszcie ile zapłaciliscie za zmiany i w którym biurze projektowym na mój adres: [email protected].

Silna ekipa rusza z budową w świętokrzyskim, mysle że wspólnie bedzie łatwiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rammzes - dokładnie ten granat miałem na mysli :)

Innego nie spotkałem.

Co do komina to odwrócilismy ten od komika. Za rada forumowiczów - podobno wchodzi w kosz lukarni i są problemy z wykonczeniem by woda nie zaciekała.

Planowany był jako murowany z cegieł + wkłady ale z kolei wchodził w 2 krokwie, więc zadecydowalismy ze bedzie gotowy komin + pustaki wentylacyjne + wkłady - wszystko produkcji MARYWIL Suchedniów.

W ten sposób bezproblemowo miesci się wszędzie no i polecam generalnie takie rozwiązanie cenowo bardzo sie opłaca ze wzgledu na dużą różnice w kosztach robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, zgadzam się z Tobą,że wybory przy wykończeniówce są męczące. Mi zostały do wybrania już tylko parapety i panele na górę. W lutym chcemy się wprowadzać o ile prąd nam podłączą. Na razie ciągniemy prąd budowlany i nie możemy się doczekać kiedy zrobią nam przyłącze. Jutro po raz kolejny idziemy wskórać coś w Zakładzie Energetycznym. Wszystkim forumowiczom życzę wytrwałości w budowie, na szczęście nam już bliżej do końca. Dzieci nie mogą się doczekać kiedy się wprowadzimy do nowego domku i mamy nadzieję,że nastąpi to w lutym. Domek jeszcze nie będzie wykończony, elewację zostawiamy na wiosnę a ogrodzenie i polbruk będą czekać na przypływ kasy.

Thomi, jeśli chodzi o Twoje zapytanie odnośnie wielkości kuchni ze spiżarnią,to poczytaj mój dziennik.Również nad tym rozważałam, z tym,że my najpierw tą spiżarnię postawiliśmy, potem dodaliśmy ściankę odgradzającą kuchnię od salonu a na końcu stwierdziliśmy,że kuchnia jest zbyt mała i wyburzyliśmy spiżarnię i wspomnianą ściankę.Jeśli zdecydujesz się na kuchnię bez spiżarni, to przemyśl temat okrągłego okienka,bo możesz mieć później problem z rozmieszczeniem mebli w kuchni.U mnie okienko jest, bo miała być spiżarnia. Na szczęście po wielkich trudach z aranżacją kuchni również sobie poradziliśmy.

Rarka, szafa w wiatrołapie to temat do przemyślenia. My żałujemy,że nie wydłużyliśmy wiatrołapu, bo można byłoby pomyśleć o narożnej szafie. Tak się składa,że ja nie znoszę jak ubrania są na wierzchu i ta szafa będzie musiała być w wiatrołapie, ale myślę o bardzo wąskiej, przysłaniającej ubrania które będą wisiały na hakach zamocowanych w ścianie.

Pozdrawiam wszystkich a jest nas tu wiele i życzę udanych i przemyślanych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni kończą drudzy zaczynają. My też cały czas w papierach. Zastanawiam się nad zmianami , napewno oddziele salon od kuchni ścianą , chyba zlikwidujemy spiżarnię choć niewiem czy nie będzie mi jej trochę brakować , ale jak ją zostawimy to kuchnia wydaje się być mała .Jak wstawimy lodówkę , zmywarkę , zlew i piekarnik to gdzie szafki ? :(

Martwi mnie ten wiatrołap , nawet nie spojżałam na jego wymiary , naprawdę nie zmieści sie takm szafa?

Myślałam też o dwóch umywalkach w łazience u góry , macie pomysł jak je tam zmieścić? Może trzeba przenieś komin na ścianę od garażu , ale u nas za przeniesienie komina 900,- a gdzie reszta zmian !!! .Wanne u góry to zamiast narożnej może wstawimy pół-okrągłą pod oknem dachowym - wszystko jeszcze do przemyślenia.

I jeszcze napewno podniesiemy ścianke nad garażem - tam planujemy pralnię ....

Mam jeszcze pytanie czy ktoś planuje wodne ogrzewanie podłogowe w salonie? i co na takie ogrzewanie położycie? Paneli ponoć nie można , płytek nie chcę na całym salonie , czyżby pozostał tylko parkiet? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, u nas jest ogrzewanie podłogowe na całym dole. W części kuchennej, hol i jadalnia mamy płytki a tam gdzie stoja kanapy będa panele drewniane merbau, specjalne - na ogrzewanie podłogowe. W zielonym pokoju też mamy drewno - parkiet merbau. Stwierdzam już z doswiadczenia, że właśnie w tym pokoju jest najcieplej pomimo, iż ogrzewanie podłogowe ustawione jest tam na minimum.

A teraz pochwale się moim nowym nabytkiem, czyli kamieniem na ścianie w kuchni....

http://images31.fotosik.pl/438/5356dfa34017e7bfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :D

Widzę u Was duże postępy :lol: Ale ja też się pochwalę...u mnie schną tynki i jak tylko pogoda pozwoli robota będzie szła do przodu. Kafle wybrane, ale jeszcze nie kupione, bo nie wiadomo jak będzie z pogodą a kafle można zamówić kilka dni przed zakupem :p

Wieczorkiem pochwalę się jakie są nasze wybory. A teraz wkleję kilka zdjęć naszych tynków :)

Mały pokój na dole:

http://images46.fotosik.pl/49/f8a40b83d2648dea.jpg

 

Dolna łazienka

http://images25.fotosik.pl/313/b895a01fa69e00a5med.jpg

 

Piecyk :D

http://images29.fotosik.pl/314/88679f48a03fde0bmed.jpg

 

Stelaż w małej łazience

http://images42.fotosik.pl/49/237a0426be66ed43med.jpg

 

Salonowy bałagan :wink:

http://images31.fotosik.pl/438/4374e980786fb4e8.jpg

 

Tu będzie kominek

http://images29.fotosik.pl/314/cad00ed3021cee79med.jpg

http://images44.fotosik.pl/49/4d804f3dce86a88dmed.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/49/d50b253fc0bd2c4cmed.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/443/5ba2d9aa2bd6143bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze po zdjęciu salonowego bałaganu że ten salon wcale nie jest aż taki malutki. po jednej stronie spokojnie stanie stolik z TV i sprzęt audio a po drugiej kanapa +2 fotele + mały stolik. nie jest tak źle chyba nie ? Jak myslicie bo wy już to macie na żywo ??? Mam jeszcze informacje do "mojej" ekipy granatowiczów w świętokrzyskim - znalazłem Granatka !!! Stan surowy otwarty. jakieś 40 km od Kielc - w kierunku Małogoszcz - Włoszczowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż ma lenia budowlanego :D

więc żeby go podspieszyć wybrałam się na zakupy na pierwszy rzut poszedł pokój córki bo w sumie tylko ona nie ma mebli reszta ze starego mieszkania będzie (no i jeszcze sypialna nasza czeka na zakup ale niestety na razie pozostaje w fazie czekania na zasób portfela......)

i takie o to mebelki wybrałam

 

http://images46.fotosik.pl/50/91826392d17697f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...