Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ani@ super fotki - wstaw jeszcze parę zdjęć :)

 

U nas: dzisiaj złożyliśmy (właściwie nasz kierownik) wniosek o pozwolenie na budowę. Teraz czekamy :)

Mamy na razie jedną wycenę: 55 000 zł za stan surowy z dachem (więźba i dachówka), czekamy na pozostałe.

A, i zrobiliśmy badania geotechnicze. Wody sączą się na 1,0 m i 1,3 m. Także najpewniej zbierzemy humus i będziemy szalować ławy na gruncie. Budynek będzie wyniesiony ok 0,90 cm nad poziom terenu. Ciekawe jakie to będą koszty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Izulek - tak dla porownania napiszę ci jakie u nas na południiu sa koszty

Tak wiec nie mamy firmy tylko murarza ktory sama sobie dopiera pomocników w miare wlasnych potrzeb - przy fundamentach bylo ich 5 a przy murowaniu scian tylko 2 ale i tak im sprawnie poszlo i jemu placimy za wszystko od ziemi do scian wyciagnietych pod wieżbe z kominami i sciankami dzialowymi 20 tys

a na wieżbe i dach mamy mala firme i powiedzieli 40 zł za m2 dachu na gotowo czyli wieżba , dachówk aorynnowanie , frezowanie strzechy ( końce więźby ) czyli nic nas nie obchodzi czyli wyjdzie to ok 10 tys , co lacznmie daje 30 tys

 

Posprawdzajcie to dobrze zeby nie dac sie naciągnąć

 

aha my mamy dosc spory spadek terenu na dzilce w stosunku co do drogi i tez mamy domek podniesziony troche co prawda tylko 20 cm powyzej poziomu drogi jest pkt zero ale tak czy tak mamy wysoko fundamenty i bedziemy musieli sporo nadsypac- wyrównac ogród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest wspaniałe w budowaniu :lol: , chociaż jeszcze na dobre nie zaczęliśmy? Poznaje się wspaniałych ludzi :) pozdrowienia dla Waśki i Jej męża i podziękowania za gościnę. Pozdrowienia dla Ewy i Artura :)

 

Mamy kolejną wycenę: murarz - 29.000 pln -w tym fundament, ocieplenie fundamentu, ściany zewn, wewn., kominy, taras, schody. Doliczając cieślę, deskowanie, dekarza wychodzi 53 400 pln, czyli niewiele mniej niż poprzednia wycena.

Czekamy na kolejne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, gratulacje, fajnie, ze ruszyliscie z kopyta :D

 

Ja jestem WSCIEKŁA i niestety niedlugo zaloze oddzielny watek o Creatonie :( ciagle nie moge uwierzć w jaki sposob traktowani sa klienci tej firmy...masakra!

Prawdopodobnie przez klopoty z reklamacja nie zdazymy polozyc dachowki do 9 wrzesnia (kiedy to wyjezdza na miesiac pan, ktory robi wiezbe, obrobki blacharskie, no i wlasnie te dachowe mial klasc :cry: ). Takze elektryk, hydraulik i firma od reku wchodza z instalacjami do domu przykrytego folia :-?

Mam nadzieje, ze u Was jest weselej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas trwa czekanie na pozwolenie na budowę.

Zdecydowaliśmy się także na ekipę. W poniedziałek najpewniej umówimy się na podpisanie umowy. Cena 55 pln, ale jest szansa na upust.

Wyliczyliśmy, że umawianie się osobno z murarzem, cieślą i dekarzem wychodzi porównywalnie, a odpada nam dogrywanie terminów, słuchanie jak to ktoś poprzedni coś sknocił :wink: .

Na ostatnią wycenę czekamy będzie w poniedziałek, ale nie sądzę żeby było to mniej niż 55 000 pln.

Ekipa, która baaaardzo nam się podobała jest niestety zbyt droga - 60 000 pln netto, z tym że nie mamy gwarancji ceny, bo "wie Pani do wiosny ... to trudno powiedzieć, wiec szacunkowo to 60 000 pln)

To tyle u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a ja przez dwa dni szukałam koparki coby mi doły pokopała na placu - pod POŚ i wodę i rury na ogrzewanie z garażu. Każdy zajęty niemiłosiernie....... :x

No, ale w końcu dzisiaj udało się :D Pan koparkowy powiedział, że we wtorek lub środę przyjedzie do mnie i wykopie. Cena 75zł za godzinę ale minimum to 4 godziny.....Zobaczymy, w czwartek ma wejść hydraulik.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy fotki dwa dni roboty murarzy wg mnie podobne widoki jak w czwartek (panowie w soboty nie murują)

 

http://images13.fotosik.pl/63/df17fa6a0361763c.jpg

patrząc od lewej okno garaż, kotłownia i łazienka

 

http://images25.fotosik.pl/73/79fe56e3938d9163.jpg

przesunięte okno salon-kuchnia

 

http://images21.fotosik.pl/395/f9ee098b7fe305d5.jpg

okno w kuchni

 

reszta domku na etapie: o coś widać tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ani@

 

jesteśmy w trakcie budowy naszego granatu, fundamenty mamy juz zalane i zastanawiamy sie nad instalacja rekuperatora w domu. Czy macie juz go zainstalowanego i czy mozecie sie podzielic uwagami na jego temat?

Jestesmy z okolic warszawy i jesli to nie jest duzy problem to chcielibysmy wpasc do Was na budowe i obejrzec ta instalacje.

 

Z gory dziekujemy za odpowiedz

Kasia i Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kamelko, u nas instalatorzy od reku wchodza w okolicach 10-15 wrzesnia, jezeli jednak chcielibyscie wpasc wczesniej - zapraszam, jezeli po zakonczeniu robot inst. - to tez wpadajcie :D . Odezwijcie sie na PW to ustalimy szczegoly.

ps. Jak wczesniej wspominalam rekuperacje robimy z firmy LinkAir :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...