Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fato, komin jak nic wychodzi w koszu i będą problemy z wodą, która niestety będzie tam się gromadziła. Ja obróciłam komin i uniknęłam ( mam nadzieję ) tego problemu. Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda u mnie to zajrzyj do mojego dziennika bo tam mam zdjecia komina w zbliżeniu.

 

dziękuje Ci za odpowiedz wasiek i pozdrawiam. Hmmmm czyli mam teraz problem!!

 

Fato, u mnie z kolei komin jest wezszy (jest rekuperacja - dwa kanaly wentylacji graw sa zlikwidowane) wiec komin wyszedl z kosza i wszystko jest ok. Ten kosz to jest jeden ze slabszych punktow tego proj - od poczatku kombinowalam co zrobic, aby uniknac takiego rozwiazania.

 

U mnie domek przyozdabiany jest w ciepla 15cm kolderke, dachowki nadal nie ma :( - w tym temacie napisze tylko, ze jutro jestem umowiona na pierwsze w zyciu farbowanie wlsow - cos trseba zrobic z tymi siwulcami, ktore sie sypnely przez creatona :roll:

Pozdrwiam granatowcow! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fato, u mnie z kolei komin jest wezszy (jest rekuperacja - dwa kanaly wentylacji graw sa zlikwidowane) wiec komin wyszedl z kosza i wszystko jest ok. Ten kosz to jest jeden ze slabszych punktow tego proj - od poczatku kombinowalam co zrobic, aby uniknac takiego rozwiazania.

 

Dzięki za pocieszenie Ani@ :D trudno będę teraz musiał się głowić jak z tego wybrnąć a może macie jakieś sugestie. A tak na marginesie ile ten twój komin jest oddalony od ściany w spiżarce oczywiście od frontu domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Halo w chłodny wieczor :)

No to już mogę się pochwalić: jutro wkracza ekipa i zaczynają kopać pod fundamenty...a w środę przyjeżdża beton :) jupi :lol: zaczęło się na dobre :)

 

Moja Szanowna Druga Polówka "wpada" (kilka miesięcy temu namawiałam go na to, ale chyba już zapomniał...męski ród !! ) w końcu na zdrowe pomysły : stwierdził, że jednak powiększymy "dziury" na okna, żeby założyć rolety zewnętrzne :) i stąd moja prośba....wiem, że Ktoś z Was robił coś takiego...czy mogłabym prosić o zdjęcie lub linka? albo wskazówki o ile należy te otwory powiększyć?

 

Druga ogromna prośba do fato: czy mógłbyś podesłać wymiary Twoich schodów? Probowalismy przeliczyć w każdą stronę i tylko takie rozwiązanie jak Ty masz jest na prawdę dla nas sensowne :) Czy do wylania schodów jest potrzebny projekt o kogoś z papierami, czy wystarczy samemu podać przeliczenia lub wskazówki murarzom? Będę wdzięczna za odpowiedzi....

 

Od jutra zaczynam uczyć się wklejać zdjęcia....wrzucę kilka z koparkami :)

 

A czy z tym kominem to poważna sprawa? Nasz architekt nie zwrócił na to w ogóle uwagi....kierbud tez nie....

 

sutruh milego wypoczynku i niemroznego wiatru nad morzem

 

wasiek u Was to juz zima w pelni :) ale oby nie była tak sroga jak 2 lata temu w styczniu bodajże.....

 

Pozdrawiam i idę śnić o fundamentach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misha555 z twojego postu aż kipi od radości, energii :D szczęścia jakie narasta podczas budowy, życze Ci aby tylko taka radość i entuzjazm towarzyszyły Wam przez całą budowę, no i czekam na zdjęcia z koparą :D trzymam kciuki

jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne to my je mamy, jak dobrze pamiętam to chyba 16 czy 18 cm będzie większy otwór, najlepiej idzcie do firmy z której bierzecie okna i oni wam powiedza ile miejsca na rolety potrzebujecie, z tego co pamiętam dokładaliśmy w koło jeszcze jeden bloczek 18cm żeby zmieścić rolety (mamy 11 bloczków po 25cm + 1 bloczek 18cm - 15cm styropian i beton na podłodze = 2,78 wys. parteru) :D chyba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

No dziś pogoa nam nie dopisuje :( niestety pada od rana , nie mam pojęcia czy cos robią :(

 

Misha555 - zyczę zeby taki zapał i radosc pozostały z Wami do końca budowy , POWODZENIA !!!!

 

FAto - u mnei jest komin zmniujszony o 1 wentylacje ale tak czy tak bedize w koszu - rozmawiałam wczoraj na ten temat z cieślą i powiedział zebym sie nie martwila , robił juz takie cos i powiedziła ze poprostu w troche inny sposób nalezy obudować komn blachą

Mowi ze DA RADE :)

 

Sutruh - nad morze ??? no no no , miłego wypoczynku !!!!!!!!!!!

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga ogromna prośba do fato: czy mógłbyś podesłać wymiary Twoich schodów? Probowalismy przeliczyć w każdą stronę i tylko takie rozwiązanie jak Ty masz jest na prawdę dla nas sensowne :) Czy do wylania schodów jest potrzebny projekt o kogoś z papierami, czy wystarczy samemu podać przeliczenia lub wskazówki murarzom? Będę wdzięczna za odpowiedzi....

 

Cześć można samemu podać wymiary fachowcom i oni już będą wiedzieli co robić. A wymiary schodów to mogę podać jak przestanie padać :p :D Pozdrawiam wszystkich!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!

 

FAto - u mnei jest komin zmniujszony o 1 wentylacje ale tak czy tak bedize w koszu - rozmawiałam wczoraj na ten temat z cieślą i powiedział zebym sie nie martwila , robił juz takie cos i powiedziła ze poprostu w troche inny sposób nalezy obudować komn blachą

Mowi ze DA RADE :)

 

 

 

Witam- Ja tez planuje zmniejszyć komin o 1 kanał wentylacyjny. Mój cieśla powiedział że też da rade tylko będzie mniej estetycznie komin wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fato, czemu mniej estetycznie? Zawsze mozna cos zrobic, aby poprawic jego wyglad (czyli aby nie bylo takiej cienkiej, sterczacej "maczugi" :lol: ), choc oczywiscie wszystko jest kwiestia gustu :wink: , jezeli ktos planuje ultra nowoczesne wnetrza, to taki komin jak np. moj nie bedzie pasowal :wink: - mysle, ze dzieki temu warstowwemu "rozejsciu" sie cegiel komin nabral lekkosci a zarazem nie jest cienkim "kikutem" :p

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/g5.jpg

 

Jezeli chodzi o odl komina od sciany frontowej, to mam wymiar wewnatrz spizarki - odl. od konca komina do sciany z okienkiem - 1,66m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fato, czemu mniej estetycznie? Zawsze mozna cos zrobic, aby poprawic jego wyglad (czyli aby nie bylo takiej cienkiej, sterczacej "maczugi" :lol: ), choc oczywiscie wszystko jest kwiestia gustu :wink: , jezeli ktos planuje ultra nowoczesne wnetrza, to taki komin jak np. moj nie bedzie pasowal :wink: - mysle, ze dzieki temu warstowwemu "rozejsciu" sie cegiel komin nabral lekkosci a zarazem nie jest cienkim "kikutem" :p

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/g5.jpg

 

Jezeli chodzi o odl komina od sciany frontowej, to mam wymiar wewnatrz spizarki - odl. od konca komina do sciany z okienkiem - 1,66m :)

 

Ani@ nie chodziło mi o wygląd komina ,że będzie wyglądał za cieńko tylko przy obróbce z blachy będzie gorzej wyglądał ( :oops: chyba źle się wyraziłem). Ciebie to już nie dotyczy bo ty widzę że sobie poradziłaś z koszem w lukarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich "Granatowców", dłuuugo nic nie pisałem - nie miałem o czym, ale w końcu działka z rolnej stała się budowlaną i na początku listopada odwiedzimy notariusza, ale może warto było tak długo czekać skoro od jutra spadają taksy notarialne na zakup działek budowlanych o 50% :)

 

w międzyczasie udało mi się zrobić oczko wodne z siatkobetonu, najważniejsze że jest całkowicie szczelne, nic a nic nie przecieka, a i trwałość podobno na 50 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

w imieniu Sławka ( Słej) wklejam jego robótki ręczne. Jest na co popatrzeć :)

Granat jeszcze nie stoi ale otoczenie juz sie robi..... :D :D :D

 

http://images31.fotosik.pl/21/b1e73d16fdeae910med.jpg

 

http://images34.fotosik.pl/21/84949a174e1ce66emed.jpg

 

 

http://images33.fotosik.pl/21/b771f5d705b8ec48med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...