Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytam Wasze opisy i stwierdzam, że mam taką sama wizję co do zlewu w rogu. To znaczy ja już mam kuchnie rozrysowaną i wiem co gdzie bedzie ...i tak..mam układ taki jak Sylwia i Magda. Jadąc od spiżarki - w rogu między ściana spiżarki i kuchnią będzie stała lodówka dalej blat roboczy pod oknem, w rogu zlew potem szafka ale to już na drugiej ścianie jakaś 40 stkamoże 50 tka, potem płyta mała szafka i barek oddzielajacy kuchnie od salonu. Na ścianie gdzie jest okno w salonie będzie wisiała plazma w takiej fikusnej zabudowie specjlanie pod kino domowe. Kanapay będą po drugiej stronie. Mam nadzieję, że tak będzie chyba, że coś mi sie jeszcze zmieni....

U mnie ostatnio lało, więc nie ocieplali mi na zewnątrz. Mąż z pracownikiem sprzątali dolne pomieszczenia w celu przygotowania do ogrzewania.Kiedy wejdzie facet od ogrzewania.....tego nie wie nikt. Może 15 a może 20 a .......jak Pani kogos ma to najlepiej wziąć kogoś innego.....bo ja czasu nie mam.... tak ostatnio usłyszałam. Fajnie, nie :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

ja jeszcze nie mam gotowego projektu kuchni , bo dopiero kolega mi zrobi jak bede miec tynki zeby wiedziec jaki dokladnie rozmiar,

 

IZULEK

A wracając jeszcze do kuchni..

mój domek stoi tak jak Mishy ale wiem o czym mowią sylwia i magda

Czy dając w rogu zlewozmywak będziecie w jakiś sposób "oddzielać" kuchnię od salonu? Ja mam zawsze bałagan w zlewie (mimo posiadania zmywarki) i dlatego chcę zlewozmywak schowac.

 

ja bede miec to oddzielone takim mini barkiem ktory od strony salonu na dole bedize mial przeszklone szafki na kieliszki i alkohol i do niego nie bede miec krzeseł

 

misha555

 

sylwia a jak widzisz u znajomych funkcjonalnosc takiego rozwiazania? czy to nie jest niewygodne?? super by bylo gdybys umiescila zdjecie albo rysunek odreczny twojego pomyslu...moze i ja tez takie zrobie??

 

kurcze torche mnie nie zrozumieliscie , moi znajomi nie maja tak zlewu tylko w rogu w zabudowie piekarnik , ale tak inaczej niz normalnie widac na projektach , postaram sie jak najszybciej zalatwic foto to Wam wkleje

 

Chetnie bym sobi eporobila projekty kuchni i łazienki ale te programy do projektowania sa dla mnie "za cięzkie " hihi po prostu mi sie nie chce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek - racja więżba nie jest zaimppregnowana gdyz była dosc mokra jak ja przywieźli potem też padalo i ma duzą wilgotnośc , cieśla zaproponował nam inne rozwiązanie :)

poniewaz jest mokra wiec wiele imregnatu teraz w nia nie wejdzie to na wiosne jak bedzie wyschnieta przyjada panowie i specjalnym pistoletem wysokocisnieniowym beda jaimregnowac od wewnatrz,

 

Sylwia, uwazajcie z tym impregnowaniem od srodka

http://forum.muratordom.pl/post2112570.htm?highlight=#2112570

na folii moze wykrystalizowac sie sol z impregnatu. Bedziecie musieli "bujac" sie z dobrym zabezpieczenim folii przed opryskiem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda, że mieszkanie sprzedałam to bym wam pokazała z tym zlewem

w rogu, ja byłam zadowolana stoi się prosto nie trzeba się schylać,

i jestem na 99% pewna, że wracam do Gawina po te meble

 

 

A dzisiaj leje :evil: :evil:

my chyba nie zdążymy zadaszyć do zimy?!?!?!?!?!?

 

Jeszcze robią u mojej mamy ale i tak super chłopaki,

że deszcz im nie przeszkadza

 

A może program do ptrojektowania z internetu?

 

super mebelki VOX

http://www.meble.vox.pl/zaprojektuj-pokoj/

super program można zimową porą pobawić się

 

 

a może kuchnia

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1585&t=119

 

i ogród dla relaksu

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1586&t=119

 

 

W ramach relaksu od budowy, pracy, dzieci i wnuków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym tygodniu pojechałem zobaczyć czy wkopują słupki geodezyjne wyznaczające działki, coś mi się nie zgadzało z drogami, zadzwoniłem i spytałem kiedy geodeci zakończą prace i czy coś uległo zmianie,

dowiedziałem się, że geodeci mają czas do połowy listopada i że są jakieś zmiany w porównaniu z mapką pierwotną na podstawie której wybralismy działkę,

 

poprosiłem o przesłanie nowej mapki, za kilka dni otrzymałem nową mapkę i ...

rok temu wybraliśmy działkę z wjazdem od północy a teraz będzie z wjazdem od południa - przecież jaka to różnica ;)

podobmo pani, która dzieliła grunt w ogóle nie uwzględniła mapki, na podstawie której wszyscy chętni wybierali swoje upragnione działki,

tak poprowadzono drogi, że działek z wjazdem od południa narobiło się prawie dwa razy więcej niż z wjazdem od północy,

 

nie wiem jakby się to wszystko zakończyło,

ale na szczęście ktoś zrezygnował z działki z wjazdem od północy i przystałem na propozycję zamiany, środkowa działka o szerokości 23m i głebokości 45m

 

zamiana z 1 na 2 wg ponizszej mapki

http://images32.fotosik.pl/45/0e6d651023471269.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domek zyskał ścianę szczytową nad garażem

cosik na kształt łuku

i okrągłe okienko zostało wycięte

a mąż zrobił podmurówki na ścianki działowe i już jakiś zarys mamy

 

 

http://images24.fotosik.pl/110/d05972c78f225fbe.jpg

 

a to zarys łazienki tam gdzie te dwa pustaki to będzie brodzik 90x90http://images30.fotosik.pl/110/2e6c0e4dbbc51da4.jpg

 

i widok na duuuuuużą spiżarkę rozmiar mnie totalnie zaskoczył

http://images34.fotosik.pl/40/a73b9e52d38ba8e5.jpg

 

 

A dzisiaj u nas śnieg sypie hmmm... cieśli nie było u moich rodziców dwa

dni a to znowy dwa dni opóźnienia z wejściem do nas

entuzjazm mnie już opuścił, my chyba nie zadaszymy naszego domku

będę pesymistką optymizm tutaj nie pomaga...

chyba czas zakończyc sezon budowlany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Magda gratulacje :) pieknie to wyglada !!

Jak dobrze pojdzie, to my tez w tym roku dojdziemy do tego etapu - nasi murarze wchodza w srode rano :) juz nie moge sie doczekac.....

nie bedzie mnie jednak przy pierwszej cegle :cry: :evil: - praca praca praca....mam nadzieje, ze te zabobony sie nie sprawdzaja :)

 

Spizarka rzeczywiscie nie robie "WIELKIEGO" wrazenia :) ale przynajmniej bedzie tam mozna nawciskac troszke balaganu z kuchni jak sie niespodziewanie zjawia niezapowiedziani goscie :)

 

pozdrawiam

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze u wszystkich pogoda popsuła plany :(

u nas nareszcie udało sie dowieźc dachówke , wszystko juz czeka na działce no ale .... POGODA

 

Dach zasypany, kominy nie skończone co najgorsze to jeden komin juz był obłozony styropiane ale w nocy przymrozilo i klej nie zwiazał i odparzyło :(

 

no nic

zycze wszystkim i sobie lepszej pogody

niech snieg idzie precz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images28.fotosik.pl/112/71e886773ed9876cmed.jpg

Tak wygląda u mnie na budowie. Dzisiaj byłam i zdjęcie zrobiłam..... :D

Ale mi się zrymowało..........

Samochodem nie mogłam podjechać, tyle śniegu na drodze. Śmiałam się, że chyba jakis samochód do odśnieżania na przyszłą zimę trzeba będzie kupić, bo inaczej to trudno tam u nas zimą bedzie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Granat:). Poniekąd małymi krokami My też przymierzamy się do budowy Granatu. Dzisiaj właśnie odebrałam wypis i wyrys z MPZP i mapę do celów projektowych od geodety. Projekt spoczywa na naszym biurku.

Z dużym zainteresowaniem przeglądałam Wasze zdjecia i zastosowane propozycje zmian. My także parę zmian chcemy wprowadzić ale ostatecznie będzie wiadomo już po następnej rozmowie z Architektem.

Mam pytanie czy ktoś z Was ma zaprojektowane schody żelbetowe ze spocznikiem? Jak to w praktyce wyszło?

 

Pozdrawiam Was serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :D a w Zielonej Górze śniegu brak, nic ani odrobiny, oby tak dalej :D

no i panowie od tynków nas mile zaskoczyli, jutro zaczynają :D

 

Hajduczek witam na forum, my mamy mieć schody ze spoczynkiem drewniane, aż sama nie mogę sie doczekać jak nam je zamontują, jak się to uda, wiem, że stopnie beda na wys.18 cm i że nie ma problemu wszystko się zmieści - do tej pory każdy chyba z "granatowców" ma zaplanowane zabiegowe, bo ze spoczynkiem będą za wysokie stopnie, bo za wąsko :roll: ciekawe czy nie wyjdzie jakiś bajerek przy moich schodach

 

pozdrawiam, Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Hajduczek, może i miałam zaplanowane schody ze spoczynkiem ale to było dawno..... :) Teraz jest wersja - schody drewniane zabiegowe dębowe z wygietą poręczą. Co z tego wyjdzie zobaczymy jak stolarz zrobi nam schody... :) :) :)

Słej, masz rację można u nas na nartach jeździć. Dzisiaj mój mąż już nie wjechał na górę musiał zostawić samochód na dole.

Magda mój wnusio ma zabawy na śniegu zapewnione. Górka do zjeżdżania jest taka, że hej....i w ogóle w tej zimowej szacie jest super... :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Pięknie dziś sypie śniegiem.. pewnie nie dla wszystkich ale cóż w końcu taka pora.

 

Hajduczek czyżbyś był z Lubina??? jeśli tak to w okolicy będą już dwa

 

granaty

 

 

Gosia odnośnie tynków czy podana cena jest ceną z materiałem???

 

Pozdrawiam wszystkich[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...