Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No cóż pogoda nie sprzyjała dzisiaj wyjściu, ale po nocnej wichurze

moja mama musiała pojechać i sprawdzić czy dachówki nie wyfrunęły z dachu

tylko jeden plus z dzisiejszej aury pył z dachu zmyty, zdjęcia mama mi zrobiła

z zewnątrz

 

http://images26.fotosik.pl/147/85ca9de7d78a84e9.jpg

 

a ze strony ogrodowej bez zmian

 

http://images32.fotosik.pl/121/14b1eb3098677a13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No Magda, pieknie juz wygląda twój Granacik z całą dachówka i nawet rynnami na miejscu.... :D :D :D

Darek co do Waszej adaptacji to zrobiliscie to czego my nie zrobiliśmy a mianowicie szerszy korytarz na schody... nam pomniejszyli i tak mały korytarz. Wymiar miał byc po otynkowaniu 190cm a wyszło niestety, tylko 182cm. Stolarz będzie miał troche pracy, żeby dobrze wpasować nam nasze schody... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki!!! juz za 2 miesiace rusza budowa mojego granacika, wiekszosc materialow gotowa i czekamy na pogode :) Mam prosbe do wszystkich czy moze mi ktos wyslac wstepne koszty budowy do stanu surowego, i jesli ktos buduje z maksa to ilosc potrzebnych pustakow bo nie iwem czy mam odpowiednia ilosc mo j mail [email protected] dziekuje wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :D

U nas praca wre - jest juz gres na parterze (wiatrolap, hall, ten korytarzyk miedzy lazienka i gabinetem i kotlownia). Dzis pan fugowal.

Na gorze ocieplanie poddasza, jest juz welna i paroizolacja na calym poddaszu.

 

Mariusz - ja budowalam z maksa - przejrzyj watek -> podawalam wczesniej ile zuzylam cegiel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek ma pytanko co do tych schodów czy już macie wybrane model jak to ma wygladać, i jeszce jedno bo nie za bardzo się orjentuje czy macie schody ażurowe czy wylewane. My bedziemy mieli ażurowe był u nas już stolarz pomógł wybrać czy mają to być zabiegowe czy z półpiętrem i oczywiście materiał z czego bedą robione. No i oczywiście z której strony będzie się wchodzić na górę czy od salonu czy też od wiatrołapu. Nie znam tylko ceny tak dokladnie, jak to się przedstawia u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ ale narzuciłaś tempo... :D U mnie powolutku ale do przodu.....jakieś zdjatka z tego etapu Możemy prosić? Ja jutro mam spotkanie ze stolarzem od drzwi wewnetrznych.... :) :) :) będę negocjować cenę tak, żeby dla mnie była korzystna...

Darek "moje" schody....fajnie to brzmi, jeszcze ich nie mam ale juz uważam że są moje,,,, :lol: :lol: :lol: - strona 16 tegoż wątku....

A Ty jaki będziesz miał układ schodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina, a jakie planujesz drzwi? Ja pierwotnie bylam zdecydowana przyoszczedzic i chcialam surowe sosnowe zabejcowac, potem wybralam polskone (intersolid) fornirowane (w naturalnej okleinie) - za 9 par drzwi z montazem niecale 13tys. Potem od firmy, ktora sprzedala mi okna i parapety, a sprzedaje takze drzwi dowiedzialam sie, ze polskone to fatalny wybor - podobno gdy byli ich przedstawicieami mieli mase reklamacji, wiele z nich odrzuconych przez polskone, poza tym dlugie terminy oczekiwania na drzwi. Z fornirowanych polecaja wyzsze modele Porty (cena bylaby podobna jak za polskone), jednak widzialam te drzwi w okeinie z debu (taka planowalam) na zywo i mialy paskudny pasek na srodku, pare tonow jasniejszy od calej reszty. Nie taki, jaki bym sobie wyobrazala na produkcie "naturalnym", ale naprawde dla mnie dyskwalifikacja :( i jestem w kropce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ fajnie juz u Ciebie... :D

Ja dzisiaj ustaliłam ze stolarzem tylko wstępną date spotkania na budowie na pomiar drzwi. Drzwi będą dębowe tak jak schody. Na dole wszystkie pełne a u góry to jeszcze sie zastanawiamy. Byc może damy pełne tylko do łazienki a do pokoi z szybą. Termin odległy bo dopiero maj a znając tego stolarza ( robił drzwi i inne rzeczy do wykończenia mojej córce, mówie Wam pięęknie to mu wyszło ) ale z czasem realizacji to tak.......jak u stolarza... :roll: :roll: :roll:

Zanim podjęlismy decyzję odnośnie drzwi to pooglądałam sobie trochę produkty tych firm o których pisałaś i .......nie słyszałam dobrych opinii. Poza tym mam u siebie fabryke Firmy DRE, która tez robi drzwi ale.....tez mi nie przypadły ....Ceny niewiele mniejsze niz u stolarza a wcale nie drewniane tylko z płyty z wypełnieniem jakims tam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, a jakie masz okna, drewniane? Ja za drewniane zaplacilam niewiele wiecej niz Ty. No i do takich drewnianych srednio pasuja drzwi w sztucznej okleinie (poza faktem, ze bardzo mi sie nie podobaja). Choc oczywiscie wszystko jest kwestia indywidualnych upodoban :wink: . Ta cena, o ktorej pisze, to najtansze drzwi okleinowane drewnem, bylam w paru punktach i wszedzie slyszalam podobne wyceny. Wczoraj dostalam jeszcze na porte cordobe w debowym fornirze za 11.900 z montazem (z rabatem). Jest sporo ladniejszych drzwi, ale tez duzo drozszych - Lutostanski, Cal...ale te to ok. 2tys/szt. strasznie drogie sa regulowane oscieznice :( (czasem to prawie cena skrzydla :o - np. drzwi kosztuja 700 a oscieznica prawie 500 :o Ale jestem na nie zdecydowana (na te oscieznice). I jak tu miec ciasteczko i zjesc ciasteczko? :lol:

 

Nina, musze sobie wreszcie zalozyc konto na jakims bezplatnym serwerze, bo do tej pory umieszczalam foty na swoim prywatnym i cos mi sie ostatnio zapycha i musze kasowac foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@, już Ci podpowiadam...załóż konto na fotosiku tam rzadko są problemy a my bedziemy mogli ogladać Twoje wnetrza.... :-)

Powiem Wam nowinę.....po dwóch miesiącach ciszy i braku odzewu odezwali sie do nas ocieplacze zewnetrzni i chcą od poniedziałku kończyc ocieplanie!!!! Huuuura, pytanie tylko czy w poniedziałek będzie jeszcze temperaturka na plusie, inaczej nie pozwolę im ocieplać.

A tak w ogóle to zaczelibyście pisać częściej to byłoby fajnie.

Darek wstaw parę zdjęć ze środka swojego Granacika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no to ja się poskarżę ...

chciałam dachówkę Roben średzką falistą ...

i co .... i już w drugim budowlano-dachowym składzie powiedziano mi, że Roben podobno zmniejszył produkcję tego "modelu" i mogą być kłopoty z dostawą ...

wobec czego mam wybór:

albo zamówić i czekać do .... lipca, sierpnia i nie mieć gwarancji ani dostawy ani ceny

albo zdecydować się na inną dachówkę.

Póki co drugi wybór to Koramic L15 - raczej z konieczności niż z wyboru ... wrrr

zła jestem dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...