Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ania jakiej firmy macie ten piec? On jest na ekogroszek tak?

Bo wygląda na to że się zmieścił całkiem nieźle w minigranatowej kotłowni :)

 

Izulek, to Buderus - na olej (w perspektywie paru lat mamy miec gaz, gdyby ceny gazu byly zniechecajace, ten model mozna przerobic na piec pelety 8) ) Na ekogroszek sa chyba znacznie wieksze sadzac po rozmiarach czerwonego smoka Niny :lol: (Nina, sliczny smoczek! :lol: ). Taki jak Niny zmiescilby sie tylko w prawej czesci kotlowni (oddalenie od pieca pewnie daloby sie jakos obejsc?)

 

 

Witam Ani@, czy mogłabyś podać dokładny typ tego Buderusa???? tzm model

Pozdrawiam wszystkich Granatowców od Tymowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Misha - piękny Twój granacik.

I tynki śliczne i taras i wogóle wszystko cudne.

Powiedz mi gdzie umieściliście piec na ekogroszek? Zmieścił się w kotłowni?

A i ponawiam pytanie odnośnie wysokości dolnej krawędzi okna dachowego od podłogi?

A pomieszczenie nad garażem to faktycznie oooogromne...

my też zamierzamy podnieść o jeden poroterm :lol: . Patrząc na dach domu i garażu od bocznej strony to ten jeden pustak dość mocno "przybliża" dach garażu do dachu domu. Szkoda, że nie będzie można umieścić tej ozdobnej belki ...

No ale coś za coś :)

 

Iza masz racje, cos za cos.....juz w fazie zmiany projektu wiedzielismy ze nie mozemy miec jetki zewnetrznej....ktora bardzo mi sie w projekcie podobala, ale jednak gdybysmy zostawili pomieszczenie nad garazem ze standardowa iloscia cegiel w stosunku do podniesionego domku to wygladaloby troche nienaturalnie. Brak belki poziomej wynika chyba niekoniecznie z podniesienia sciany kolankowej, a raczej z tego ze poglebilismy/wydluzylismy (nie wiem ktory wymiar to okresla :) ) garaz o 1 metr, wtedy automatycznie rosnie powierzchnia dachu i jego wysokosc jesli nie chcemy zmieniac jego kąta nachylenia.....

 

Pieca jeszcze nie mamy.....przesunelismy drzwi w kotlowni w strone okna i to o chyba metr mam nadzieje, ze zmiesci sie nasz piecyk (na ekogroszek/mial) niedaleko komina :)

 

okna mamy zamontowane na wysokosci 150cm od podlogi (nie ma jeszcze wylewki !! ) wiec na gotowo bedzie okolo 140cm. Przy najblizszej okazji pstrykne zdjecie dla lepszej orientacji :)

 

witam kolejnych zwolennikow Granata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz bardzo się cieszę ze pomoglam w decyzji :)

 

Iza wszystko podnieslismy o jeden pustak. Wrazenie moze byc takie ze dom o jeden a garaz o dwa, bo mamy bardzo duzy garaz ..... oprocz tego ze na dwa samochody to jeszcze na scianie garazu wychodzacej na ogrod bedzie smialo mozna stworzyc dosc duzy "warsztacik" masterkowicza...

zdjecia nie wczesniej niz w niedziele :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnych granatowców. Miło, że nasza budowlana rodzina się powiększa.

 

Misha, faktycznie tak wygląda jakby garaż był podniesiony o 2 pustaki. My zastanawiamy się czy podnieść dom o jeden czy dwa pustaki ... Może dwa to będzie za dużo? I okna dachowe będą za wysoko?

 

My wczoraj zaczęliśmy stawiać ściany i jak spojrzałam na zdjęcie które zrobił mój mąż to zastanowiła mnie jedna rzecz: dół budynku, tzn. fundament mamy cały obłożony folią kubełkową. Teraz przyszły ściany i jak to zrobić, jeśli chciałabym aby na dole była opaska z klinkieru? Tylko się nie śmiejcie ... ale u Was jak widzę tak to nie wygląda ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Zakupiliśmy projekt GRANAT i jesteśmy na etapie adaptacji. Proszę o opinię Granatowiczów bo ja z mężem jesteśmy „zieloni” w kwestiach dot. budowy. :oops:

W projekcie komin wychodzi w koszu i będą problemy z wodą, która prawdopodobnie będzie się tam gromadziła. W projekcie komin zaprojektowano jako ceglany z pełnej cegły klasy 15.

Nasz architekt zaproponował nam w ramach adaptacji gotowy system kominowy firmy SCHIDEL, który podobno jest węższy niż murowany oraz zmniejszenie dachu nad balkonikiem.

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wyglądało tak:

 

http://images25.fotosik.pl/188/d4d188312bfde25e.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/204/fd16d4b0650b8813.jpg

 

Jak to cieszy :lol:

 

Mam pytanie do tych którzy podnosili ścianę kolankową (Misha555, sylwia i chyba magda) : czy zmienialiście długość krokwi? Żeby dach nie wyglądał na zbyt mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich serdecznie Ja Wam pozazdrościłam pięknych domów i też chcę zostać posiadaczką Granacika. Jestem na etapie papierzysk i jeżeli tylko w planie zagospodarowania nie będzie nic takiego co zdyskwalifikuje granacika to kupię ten projekt. Chcę go wybudować pod Krakowem. Jako świeżak mam pytanka do rutyniarzy w tym temacie

- jak dokumenty z pracowni krajobrazy oceniają Wasi architekci i czy dobrze się z nimi współpracuje czy rzeczywiście dają bezpłatną zgodę na zmiany w projekcie

- czy ktoś zmieniał strop taki jak w projekcie gęstożebrowy na monolityczny

- czy zmiany materiału na ściany i poszycie dachu mieliście już na etapie pozwolenia na budowę

- co zmienilibyście w projekcie teraz kiedy Wasze domy już są wybudowane a gdybyście mieli jeszcze raz zaczynać budowę

Przepraszam za ilości pytań z natury nie jestem ciekawska ale w sprawie budowy bardzo dociekliwa z powodu mojego braku wiedzy w tym temacie chociaż przeczytałam całe forum nt Granata pytam może jeszcze raz o coś ale mam już mętlik. Podoba mi się pomysł dodania wykusza w salonie i zamiany nad wykuszem okien na drzwi przynajmniej z pościelą nie trzeba będzie gonić. Pozdrawiam wszystkich życząc zdrówka i mnóstwa kasy na budowę naszych domków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnych szczęśliwych posiadaczy naszego projektu. Fajnie jak tak co jakis czas dowiadujemy się, że coraz więcej ludzi buduje dom według tego projekt. Może to oznaczać tylko jedno a mianowicie....dom we wnętrzu jest bardzo funkcjonalny.....i z zewnątrz podoba się... :D :D :D

AGABA2 komin można też przestawić tak jak ja to zrobiłam. Masz wtedy za jednym zamachem rozwiązane dwie sprawy - komin nie jest w koszu a drugie to stanowi ściankę działową od spiżarni.... :) :) :)

Anulla odpowiadając na twoje pytania to;

- architekci wyrażają zgodę na zmiany, które chcesz wprowadzić i to bezpłatnie ...chociaż Ty musisz zapłacić za zmiany adaptujęcemu :)

- co do zmian w projekcie to wypowiem się w swoim tylko imieniu, że poszerzyłabym trochę klatkę schodową bo te 186cm z projektu jest trochę mało na schody takie jakie ja chcę mieć...i cóż niedopilnowałam tego u siebie

- zrobiłabym tez okno w salonie rozsuwane zamiast tego co mam trzyskrzydłowego...

- no i posłuchałabym siebie a nie wykonawcy w sprawie złamania dachu nad tarasem - tak jak ma Misha....

- poza tym wszystko jest ok. Dom jest duży i brak ściany w salonie tworzy wizualnie jeszcze większą przestrzeń.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy podnosili ścianę kolankową (Misha555, sylwia i chyba magda) : czy zmienialiście długość krokwi? Żeby dach nie wyglądał na zbyt mały?

 

Iza teraz to będzie rósł twój Granat jak grzybki po deszczu !! :)

 

My nie wydłużaliśmy krokwi i jak sobie spojrzysz na moje zdjęcia na stronie 23 to dach wcale nie wyglada na mały... a my będziemy jeszcze ociepla styropianem 15 !! Za to nad garaże są wydłużone ale tylko z racji pogłębienia garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek wielkie dzięki za odpowiedź!!! :p Wiedziałam że pewnie Ty będziesz pierwszą która zareaguje na mój post na forum. Przejrzałam cały wątek i zauważyłam że jesteś super doradcą nt Granacika Ja mam jeszcze jedną prośbę o przesłanie rzutu parteru jeżeli ktoś przesunął komin tak żeby nie był w koszu bo nie wiem jak to wytłumaczyć architektowi i jak po takiej zmianie zmieni się układ a rozumiem że to ważne bo rzeczywiście nawet jak się logicznie pomyśli to na załomach przy jaskółkach najbardziej będzie się lała woda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oboje razem z mezem przejrzelismy mnustwo projektow. Wkoncu zdecydowalismy sie na granat. Jednak wczoraj przegladajac jedna ze stronek zauważylam projekt HELIKE II. Co o nim sadzicie, czy nie jest ciekawszy? Bo my mamy teraz wielki problem. Poradzcie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancia, szczerze..... :-? to Granat wewnątrz ma rozkład bardziej funkcjonalny niz ten drugi projekt...

Do gabinetu masz wejście z salonu, kominek ni w pięć ni w dziewięc na samym środku...... ale to jest moje zdanie. Wykusz możesz sobie dodać w Granacie i będziesz miał/a wiecej miejsca w jadalni ale w Granacie masz oddzieloną częśc salonową od tej części gdzie masz pokój, łazienke i gospodarczy

ciężki wybór, który każdy z nas musiał przejśc..... tak więc, powodzenia życzę... :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...