Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gwiazdeczki moje

no to życzę miłego i ciepłego długiego weekendu !!!

widzę ze kazdy wydziera z życia wolne godziny jak tylko może

pozdrawiam i milego leniuchowania.

P.S. wstępi zakończenie to najgorsza robota ale nie zniechęcaj się Izuś niech motywacja bedzie fakt ze to ostatnie etapy pisania pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga, myślę, że ze zdjęciami to będzie krucho.....bo te osoby, które wybrały piec na ekogroszek to jeszcze nie wybudowały na tyle, żeby piec stał już na miejscu w kotłowni. Nie wiem jakie Gosia ma ogrzewanie ale coś mi sie kojarzy, że gaz ......Ania ma olej, więc piec jest mniejszy .....Mischa ma piec na eko groszek juz kupiony .... ale jeszcze nie stoi na miejscu. Mój już stoi ale jak wiesz wybudowaliśmy specjalnie dla niego nową kotłownię, w której czuje sie bardzo dobrze......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga moj maz wlasnie siedzi od rana na budowie i wyklada "podlogi" styropianem, bo za kilka dni wylewki....jutro jak podjade zawiezc mu drugie sniadanie to sie zorientuje jak dokladnie wyglada sprawa z piecem... jest juz podlaczony jednak jest bez podajnika na razie, zeby nie przeszkadzalo....

 

jutro pstrykne fote i wrzuce oraz napisze wiecek szczegolow o piecu.....co moge jednak juz dzis napisac, to to, ze rzeczywiscie kotlownia ta nie bardzo jest przystosowana do pieca na ekogroszek z podajnikiem....na szczescie przesunelismy drzwi do garazu duzo blizej okna bo inaczej nie wstawilibysmy pieca w zaden sposob..... z pomiarow na sucho i tak wynika, ze trzeba sie bedzie przyzwyczaic do waskiego przejsia z korytarzyka do kotlowni, bo piec ciut za bardzo tam akurat wystaje :-? :x no ale co tam, w koncu jak sie ma podajnik, to nie trzeba biegac do pieca czesciej niz raz na kilka dni :) zakupy wieksze tez robimy raz na dluzszy czas, wiec z siatami tez jakos damy rade :wink: (mam nadzieje)

jutro fotka i wieccej info.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ponawiam swą prośbę do tych którzy wybrali piec na EKOGROSZEK proszę o zdjęcia

, nasz murarz sygnalizuje że mogą być problemy ze zmieszczeniem tego pieca w kotłowni i proponuje zmniejszenie i tak już małej łazienki na dole

 

Aga[/b]

 

 

a lazienke to nie wiem, jak mielibyscie zmniejszyc!!! przeciez to i tak juz kliteczka.... no chyba ze do rozmiarow kibelka, jakie sa w blokach :roll:

 

jak sie dobrze rozplanuje to wszytsko powinno sie zmiescic w tej kotlowni :) albo jest tez wyjscie zamowienia pieca pod wymiar - orintowalismy sie w tym odrobinke i chyba nie byloby az tak super drozej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Dzięki wielkie Mischa i czekam na "wizualizacje", faktycznie łazienka dolna byłaby wtedy tylko na sedesik i małą umywalkę ale ja się przed tym bronię bo nie po to się buduje dom by było ciasno ale bardziej komfortowo tak to mam w obecnym mieszkaniu. Mój mąż teraz siedzi na budowie i zasypują piasek żeby później zalać chudziaka. Pogoda u nas pod zdechłym Azorem i nie wiem czy się tam nie zakopali bo to przecież budowa i grząsko okrutnie......

 

Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA widze ze schody macie "na piec" zabiegowe :) tak jak my....bardzo chcialam zeby u nas byly tylko 4 schodki, ale mastry stwierdzili ze musialyby byc wtedy nienaturalnie wysokie, wiec przystalam na 5...najwazniejsze ze jest mniej niz zaprojektowane 7 schodkow, bo przypuszczam, ze moze sie wtedy chodzic niewygodnie....po zewnetrznej....

pozdrawiam i gratuluje postepow!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też chciałam mieć takie schody jak Fato :lol: , ale nie wyszło. Najpierw majstry zaczęli robić na cztery, ale potem zorientowaliśmy się, że albo będą wychodziły na korytarzyk na dole, albo ostatni stopień u góry (już na poddaszu) będzie dużo wyższy niż pozostałe.

Wygląda na to, że te pięć zabiegów będzie ok. Ja nie widziałam ich na razie "na żywo" - będę na budowie dopiero w poniedziałek, ale mąż mówi, że chodzi się wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, bardzo fajnie wyglądają schody. Powiedz mi jaką szerokość masz na klatce schodowej i ile masz stopni ogółem?

Dzisiaj wprawdzie święto ale dla mnie to dzień, który cały mogłam spędzić na budowie. W związku z tym namówiłam męża, żeby zająć się wylewką w budynku gospodarczym a dokładnie w części warsztatowej. Tak też zrobiliśmy.... :) :) :) Cały dzień ciężkiej pracy ale wylewka zrobiona....ładna i równa, chociaż nie z mixsokreta ale z własnej betoniarki.... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA twoj maz ma racje - schody sa wygodne, nawet dla posiadacza butow w rozmiarze 45 !! :lol:

 

WASIU nie jestem pewna jak ma Iza, ale jesli nie zmieniala klatki schodowej z projektu to szerokosc schodow to 98cm a schodkow jest hmmm chyba 17 w kazdym razie sa tak wpasowane, ze wszytskie sa rownej wysokosci i nie wystaja poza klatke schodowa :) no i zabiegowych jest tylko 5. Wydaje mi sie ze albo FATO poszerzyl domek albo podniosl delikatnie wysokosc parteru - nie ma innej opcji :) no chyba ze ma (jak to nasi fachowcy okreslili) "nienaturalnie wysokie" i "niewygodne" schody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA na zdjecie to jeszcze troszeczke trzba poczekac, maz nie wpuscil mnie do domku.....bo powgniatam styropian, ktory sa wlasnorecznie rozkladal :)

 

Piec mamy GALMET 25kW, kupiony na http://www.kotly.com ; wymiary z podajnikiem szer/gl/wys : 1160/860/1370.

piec jest juz u nas zamontowany ale nie jest przytwioerdzony podajnik, wiec w praktyce nie jestem w stanie powiedziec, ile miejsca na przejscie zostanie, ale powinno byc ok. 0,5m. W momencie otwarcia drzwi z korytarzyka do kotlowni, wchodzimy beposrednio na podajnik, a piec stoi przodem do okna (gdyby stal w innym polozeniu to wtedy rura wyjsciowa z kotla do komina mialaby 2 razy zalamanie 90st, co jest niewskazane przy montazu). Chyba rzeczywiscie najlepiej wyjasni to szkic....ale sorki ze bez wymiarow - to tylko paint :)

http://images31.fotosik.pl/240/79179930bb884111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA twoj maz ma racje - schody sa wygodne, nawet dla posiadacza butow w rozmiarze 45 !! :lol:

 

WASIU nie jestem pewna jak ma Iza, ale jesli nie zmieniala klatki schodowej z projektu to szerokosc schodow to 98cm a schodkow jest hmmm chyba 17 w kazdym razie sa tak wpasowane, ze wszytskie sa rownej wysokosci i nie wystaja poza klatke schodowa :) no i zabiegowych jest tylko 5. Wydaje mi sie ze albo FATO poszerzyl domek albo podniosl delikatnie wysokosc parteru - nie ma innej opcji :) no chyba ze ma (jak to nasi fachowcy okreslili) "nienaturalnie wysokie" i "niewygodne" schody :)

 

Cześć widzę, że znów temat schodów więc powiem krótko schody mają wysokość 17 cm. ale troszki jest to wysunięte w stronę salonu o jakieś 25cm i wyszło idealnie chodzi się po nich bardzo wygodnie w niczym nie koliduje ponieważ schody nie wychodzą poza ściankę w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA twoj maz ma racje - schody sa wygodne, nawet dla posiadacza butow w rozmiarze 45 !! :lol:

 

WASIU nie jestem pewna jak ma Iza, ale jesli nie zmieniala klatki schodowej z projektu to szerokosc schodow to 98cm a schodkow jest hmmm chyba 17 w kazdym razie sa tak wpasowane, ze wszytskie sa rownej wysokosci i nie wystaja poza klatke schodowa :) no i zabiegowych jest tylko 5. Wydaje mi sie ze albo FATO poszerzyl domek albo podniosl delikatnie wysokosc parteru - nie ma innej opcji :) no chyba ze ma (jak to nasi fachowcy okreslili) "nienaturalnie wysokie" i "niewygodne" schody :)

Zgadłaś Misha, mój mąż ma akurat rozmiar 45 :) ja zresztą niewiele mniejszy :lol:

 

Nina, schodów jest 17, po 6 w górę i w dół, plus 5 zabiegowych. Nie wiem dokładnie jaka jest szerokość klatki schodowej i schodów, ale napewno jest tam mniej niż 98 cm. Jutro będę na budowie to zmierzę tak dla zaspokojenia własnej ciekawości. Cała klatka o ile dobrze pamiętam to w projekcie ma szerokość 186 cm, a w naszym przypadku (bo budowa z porotermu) to jest o te 3 cm węższa. Głębokość stopnia to chyba 27 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to chyba tez pomierze te schody.... :oops: bo tak tu troszke strzelilam z wymiarami.....dla wlasnego spokoju polatam (albo poprosze meza :D) z miarka :lol:

 

FATO super ze Ci te shpdy tak pieknie wyszly...nasi fachwocy stwierdzili "Pani nie da rady....." i koniec....pokazali projekt na 5 zabiegowych i powiedzieli ze inaczej sie nie da....mozna na 6 ale nie polecaja, bo bedzie dziwnie....

ale widze ze bacznie tu sprawdzasz wszystkie wypowiedzi, tylko zadko tu skrobiesz :lol: moze by tak troszke czesciej o postepach i przemysleniach ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to chyba tez pomierze te schody.... :oops: bo tak tu troszke strzelilam z wymiarami.....dla wlasnego spokoju polatam (albo poprosze meza :D) z miarka :lol:

 

FATO super ze Ci te shpdy tak pieknie wyszly...nasi fachwocy stwierdzili "Pani nie da rady....." i koniec....pokazali projekt na 5 zabiegowych i powiedzieli ze inaczej sie nie da....mozna na 6 ale nie polecaja, bo bedzie dziwnie....

ale widze ze bacznie tu sprawdzasz wszystkie wypowiedzi, tylko zadko tu skrobiesz :lol: moze by tak troszke czesciej o postepach i przemysleniach ? :)

 

Witam i jeszcze raz zamieszczam wymiar schodów kiedy już kiedyś wstawiałem. Ściany były budowane z cegły Max zewnętrzne 29cm natomiast nośne 19cm.

Klatka schodowa ma szerokość 196cm.

 

http://images24.fotosik.pl/105/6e7ef2507b404414.jpg

 

a oto drugie również stare zdjęcie pokazujące jak został przesunięty schodek w stronę otworu w salonie.

http://images31.fotosik.pl/241/3703a6f60656a2ff.jpg

 

Mam nadzieję że komuś to pomoże :D Aha jeszcze jedno każdy schodek ma wysokość 17cm natomiast szerokość stopnia wynosi 26cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images30.fotosik.pl/200/e6d5a738a06bf4c4.jpg

 

Hejka Fato i Granaciki,

Super jest to zdjęcie, własnie tak chciałam przedzielić kuchnię z salonem, i umieścić na tej ścianie kominek (centralnie"frontem" do salonu). Zastanawiam się czy będzie wogóle możliwe takie ustawienie kominka skoro komin jest po prawej stronie i odległość od komina wyniosłaby około 1 metra. Jeśli ktoś umie rozwiać mają obawę to pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...