Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WSZYSTKO o meblach BLACK RED WHITE (BRW) - opinie, uwagi, doświadczenia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

aguleczka jaki masz kolor ścian w pokoju w który, stoją meble largo venge???

 

 

beż jasny dekoral albo mam taki hmm ni to popiel ni to kawa z mlekiem z mieszalnika dulux oba bardzo pasuja do wenge powiem tak jasny beż sprawia atmosferę ciepła natomiast drugi kolor daje efekt chłodniejszy ale bardziej że tak powiem nowocześniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 821
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ma moje siostra. :evil: :evil: :evil: :evil:

Sprawa oparła się prawie o sąd.

Jakość mebli średnia, natomiast prawdziwym koszmarem był montaż tej kuchni. Siostra wyliczyła kilkanaście usterek widocznych gołym okiem na wejściu do kuchni i cała masę mniejszych. Np. uchwyty szuflad w jednym słupku - każda na inneh wysokości, nie trzymały jednej osi itp.

Idiotycznie też ja zaplanowano, bo okazało się np. ze zmywarka nie może się otwrzyć, bo zahacza o pokrętła kuchenki gazowej itp. A propozycja sprzętu była sklepowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe uwagi odnoszą się do projektantów - montażystów, a to zależy od danego punktu sprzedaży. Moja kuchnia (same meble+blaty) też została wyceniona na około 6 tyś. +ew. 10-15% za montaż. Wycenę robiłem w salonie BRW koło Castoramy na Targówku w Warszawie.Można także otrzymać cennik szafek i samemu sobie wszystko wycenić - co w innych punktach jest raczej ukrywane. Dla porównania w studio BRW w Jabłonnie k/Warszawy moją kuchnie wyceniono na 12-14 tyś z montażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma ma kuchnię z BRW i do dziś tej decyzji żałuje. Meble są bardzo słabej jakości, za tą cenę mozna było wybrać kuchnię z wiadomego sklepu dużo lepszą. Albo zrobić u stolarza drewnianą (tu dodam, że zalezy gdzie się mieszka tam ceny są rózne drewna i robocizny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kuchnie z BRW. Cennik poszczegolnych elementow jest chyba ogolnie dostepny na stronach BRW. Za montaz firma mi doliczyla jakies 10%, pewnie ich zarobkiem byl tez rabat na mablach z fabryki. Co do jakosci to mam zastrzezenie odnosnie koloru frontow, dwa fronty sa ciemniejsze niz reszta. Ale zauwazylismy to dopiero po 3 mies. uzytkowania wiec nie rzuca sie jakos mocno w oczy ;)

 

Cena systemow kuchennych BRW jest w miare konkurencyjna, ale zadna rewelacja, pewnie da sie taniej jesli sie znajdzie odpowiedniego stolarza.

 

Tylko trzeba pamietac ze w BRW mable kuchenne sa sprzedawane w dwoch wersjach w tzw. "szybkiej sprzedazy" i "na zamowienie". Te pierwsze to gotowe elementy, tak jak ich wszystkie meble modulowe. Nie wiem jak z ich jakoscia, z jakich materialow sa robione, ale sa tansze, niestety wzornictwo mocno srednie. Te drugie sa nowoczesniejsze, maja wiecej wariantow, wiecej kolorow, mozna tez za doplata zamawiac nietypowe wymiary. W wersji "na zamowienie" fronty sa z mdfu lakierowanego, a te w "szybkiej sprzedazy" to chyba zwykly mdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz ale jak ja zamawiałam meble (oczywiście mówię o tych na zamówienie a nie w szybkiej sprzedaży) to fronty były z płyty meblowej foliowanej i lakierowanej albo z mdf foliowanego/i lakierowanego (zależało to od rodzaju frontu) U siebie np. mam fronty dolnych szafek w kolorze wenge o nazwie Diona (płyta meblowa foliowana, lakierowana) i górne białe na wysoki połysk o nazwie Tafla mdf (płyta mdf z folią pvc)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Cóż, finansowałam swoją kuchnię z oszczędności poczynionych w trakcie studiów, więc zamówiłam pospolite, tanie meble, w stylu, który nie przystaje do kreacji pokazywanych w wątkach na wizażu, czyli "mydełko" w foliowej okleinie imitujacej drewno oraz niebieskiej.

Po 6 latach użytkowania nic mi się nie odkleja, wyrobił się jedynie gwint w jednej śrubie uchwytu i uchwyt odpadł, ale to żaden problem do naprawy.

Zrobiłam błąd (ale to ja a nie producent mebli) i za nisko osadziłam kuchenkę gazową względem blatu, przez co płomień go osmalił i rant się odklejił. Pan montujący z serwisu BRW był bardzo dokładny.

 

natomiast kuzyn robiąc mieszkanie 4 lata temu, tez zdecydował się na BRW, tylko w nowoczesnej wersji wenge i wanilia, pełna zabudowa AGD. Jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam przynajmniej tych z MDF i tych z połyskiem. Rodzice mają właśnie kuchnię z BRW z MDF, po dwóch latach widać sporo śladów użytkowania, obicia i w jednym miejscu odchodzi okleina, trzeba poprawiać tez co jakiś czas zawiasy, natomiast te z połyskiem widziałam na ekspozycji która była przez dłuższy czas nie zmieniona - na szufladzie u góry całkowicie przetarte , no i fronty strasznie się rysują - to widac nawet na nowo powstałych ekspozycjach, na plus jest to ze mają duży wybór wzorów. Natomiast nie wypowiadam się co do jakości mebli drewnianych tej firmy, możliwe że są lepsze. Uważam, że IKEA robi dużo lepsze meble kuchennez i w dodatku w lepszej cenie jeśli policzyć spowalniacze itd. to w cenie BRW z MDF masz meble drewniane z IKEI, które się tak szybko nie zniszczą.

Możlwie jednak ze jak ktoś ma drewniane meble z BRW to jest zadowolony w sklepie wyglądały na porządne, w przeciwieństwie do tych z MDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnym mieszkaniu mamy kuchnię brw i jesteśmy całkiem zadowoleni. Po ponad 3 latach użytkowania nie ma żadnych problemów. MDF w okleinie.

 

W nowobudowanym domu zdecydowaliśmy się jednak na stolarza - był tańszy i dokładnie zrealizował naszą wizję co w brw nie było do końca możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...