Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WSZYSTKO o meblach BLACK RED WHITE (BRW) - opinie, uwagi, doświadczenia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

W rodzinnym domu, w pokoju siostry od 8 lat jest jakiś komplet z brw (nie pamiętam nazwy) i nadal wygląda jak nowy. U mnie w nieużywanym pokoju stoi kilka modułów z kolekcji Pop, mają jakieś 7 lat i też trzymają się nieźle, choć te nieszczęsne szuflady były już klejone ponownie. Wydaje mi się że ten klej jaki oni dodają do mebli jest do niczego. Meble siostry były od razu klejone lepszym klejem i żadnych problemów z nimi nie było. Te u mnie klejone klejem od brw, później ponownie innym i od tej pory jest spokój z szufladami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 821
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Planuję, urządzenie przyszłego domu i spodobała mi się kuchnia na zamówienie z BRW - BRW LINE, front portal, kolor jasna wanilia.

Czy ktoś ma już podobną kuchnie i jaka jest jej jakość w stosunku do ceny?

zdjęcia:

http://www.wubil.com.pl/images/brw_line_portal_104_brzoza_syberyjska_01.jpg

 

http://www.kuchnie.slupsk.pl/images/brwline_k/03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak BRW Line, ale powiem, że moja mama ma kuchnie BRW Trafic i bardzo sobie chwali. W zależności od ceny, weźniesz najtańszą to jest szit a jak wybierzesz już trochę droższą, to masz bardziej porządniejszą. Takie są meble BRW, ale ogólnie jak chcesz za przestępną cenę urządzić kuchnie to polecam, chyba - nie powiem "napewno" ( bo nie mam porównania - BRW jest tańsza od Ikei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Proszę o opinie na temat tej sieci. Z kilku ofert lokalnych wrocławski BRW dał mi najlepszą cenę a w dodatku fronty nie z mdf lakierowany tylko fornir.

Niestety na fronty fornirowane trzeba czekać około 12 tygodni, więc decydowałabym się na ,mdf.oczywiście szuflady z tandemboxami -pełny wysów+ hamulec

ceny :

lokalny sklep 19500,00

lokalny sklep 15500,00

BRW fornir 16500,00 a wstępnie telefonicznie MDF około 12 000,00 zł

Straszna rozpiętość cenowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozpietoscia cenowa to czesto tak jest, wazne zebys sie dowiedziala jakie mechanizmy - czy np zawiasy i wszystkie inne srubki to Blum, czy cos innego? Jaka gwarancja? Takie rzeczy pewnie wplywaja na cene.

BRW jest przewaznie tanszy niz mniejsze firmy stolarskie. Ja mialam od nich kuchnie w pierwszym mieszkaniu zamontowana 2 lata temu, z MDF; fronty itd bardzo ladnie sie trzymaja, podnosniki w szafkach otwieranych do gory (tych najczesciej uzywanych) padly, ale podobno te mechanizmy co ja mam juz wycofali z oferty (ja mialam w ogole tylko z jednej strony ten podnosnik), wiec to w sumie jedna z niewielu wad jakie zauwazylam.

Teraz w innym mieszkaniu wzielam kuchnie na wymiar od stolarza, bo planowana na lata i chcialam wszystkie mechanizmy sprawdzonej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

kolejna lokalna cena 12900,00 Pan ma za sobą 1000 zrobionych kuchni

Poleca mi systemy szuflad firmy Hettich lub blum ale sam osobiście mówi że dla niego hettich jest ciut lepszy i tańszy blum przy obciążeniu szuflady może trzasnąć i obciązenie do 50kg Hettich obciążenie do 60kg i nie ma szans by stuknął. Macie jakieś porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm moi rodzice maja Bluma i dziala pieknie dlatego tez sie u siebie zdecydowalam, no i jest dozywotnia gwarancja wiec trzaskaniem sie nie przejmuje (ale oczywiscie wolalabym zeby nie trzaskalo :) )

O Hettich nie slyszalam, jak daja takie same gwarancje a tansze to moze?

 

jeśli chodzi o blum to zgadzam się z Tobą natienka, wieczysta gwarancjia i nie ma problemów z wymianą a to bardzo rzadko się zdarza,

 

ma.ska- powiedz ile masz szafek w tej kuchni i ile szuflad to powiem ci mniej więcej czego oczekiwać czy ramki aluminiowe, jakie chcesz podnośniki do szafek czy aventos bluma czy jakieś gazówki? hamulce do zawiasów? szafka narozna, no i podstawowe pytanie ile chcesz przeznaczyć na meble kasy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipka mebli mam 11m bieżących szafka wysoka szerokości 300mm, lodówka side by side nad nią wąska podłużna szafka , słupek 600 z piekarnikiem, microfalą i dwie szuflady,następnie trzy razy szafka 900 z szufladami, ślepy narożnik i znów trzy razy szfaki z szufladami 900, 600, 900 półnarożnik szafka zlewozmywak z szufladą na kosz na śmieci i zmywarka, z szafek górnych 4 sztuki 700 takie niskie długie w mdf lakierowane reszta szafek mdf z okleiną szuflady z domykiem i hamulcem, uchwyty wpuszczane-frezowane w front lub czasem nazywane listwowe aluminiowe

Poza tym blat barek z nogą szerokości tego blatu-nie wiem czy jest to zrozumiałe ?

Pozdrawiam

Edytowane przez ma.ska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedno w ofercie mam wpisane że w szafkiach górnych są hamulce na podnośnikach gazowych co to jest i czy dobre?

szuflady z tandembox, ale inny wyceniający powiedział że to przestarzałe szuflady i że on już takich nie stosuje bo lepszy jest hetrich czy ma racje czy kłamie?

zawiasy Blum z hamulcem

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnośniki gazowe stosowane są przynajmniej od 7 lat i nic się z nimi nie dzieje i z tego co wiem to rzadko bywają reklamacje. lepsze od nich są podnośniki z rodziny blum aventos ale to już inna (wyższa) cena.

 

Co do szuflad to zapytaj jakie to są te "lepsze" hettich'a? tandemboxy są najczęściej stosowanym rozwiązaniem do szuflad przy dobrych kuchniach także myślę, że nie ma co się zastanawiać no chyba, że chcecie dołożyć trochę $ do droższych szuflad. Może stosuje hettich bo ma lepszy % :)

 

A zawiasy z hamulcem i wypinaniem?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

ja zamówiłam z black`a meble kuchenne ale drewniane.. jestem zadowolona.. ale dlugo sie zastanawiam nad kuchnia..

niby idziesz do projektanta i wszystko Ci ustawia i robi projekt sam (no zgodnie ze wskazowkami) ale warto sie zastanowic czy nie warto zainwestowac w drozsze rozwiazania ktore sie sprawdza..

1 moj projekt zrobiony przez projektanta byl ok, ale jak pojechalam na budowe i sobie wyobrazilam gdzie co mam miec i jak to chowac i wyciagac zeby bylo porecznie to zmienielam caly projekt prawie..

2 był juz moj calkowicie przemyslany pod wzgledem praktycznym lepiej wydac 2000 wieciej i miec trzy szuflady poreczne zamiast szafek albo jakis kosz na rogu za 500 zł

przemysl

a powiem Ci ze to wcale nie duza cena bo mialam oferty kuchni za 40 tysięcy też...

podpowiem ze w blacku czasem sa promocje i wtedy jest o 10 lub nawet 15 procent taniej

ja akurat trafilam na taka

jednego tylko nie polecam

blatów!

w blacku płyta pokryta ze wyglada jak kamien optycznie a jak zwilgotniej to bedzie puchło na laczeniach a cena drozsza niz blat u kamieniarza prawdziwy..

ja mam kamienny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
[...]

nie bardzo rozumiem, jak w tych szafkach nika miesci sie zlew albo piekarnik, ktory nie wystaje, np. tu:

http://www.meble-brw.com.pl/images/NIKA260_country_ciemny_braz.jpg

chyba, ze miedzy sciana a szafkami jest 15 cm odstepu....

 

No wlasnie, szafka pod piekarnik ma 49,5 cm..... sa takie, nic nie moge znalezc, a co ze zmywarkami 50 cm?

Ktos cos moze podpowiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...