Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt sypialni - pomoc w projektowaniu, opinie, dobór koloru, dodatków, mebli


stefa0

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 115
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co jest ważne w sypialni? Żeby łóżko miało zaokrąglone lub miękkie rogi. Nienawidzę kantów, o które ciągle nabijam sobie siniaki :evil:

 

To może coś takiego? Dużo zaokrągleń:

 

http://www.bogatti.pl/index.php?lang=default&ct=1&mod=ShowMenu&a=select&id=14

 

Ciekawy, włoski styl, okleina naturalna i drewno, ciepły kolor. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Mam łózko jak na zdjęciu ponizej (zdjęcie zapozyczone). Podłoga to panele merbau, drzwi ciemne - palisander i nie wiem co dalej zrobić , albo raczej od czego zacząć ;-) żeby ta sypialnia jakoś wygladała, tzn. ładnie i przytulnie. Musi wystąpic w niej kolor bordo (warunek męża) :-o

 

przedstawię moje propozycje i doradźcie mi proszę;

 

łóżko

 

może którąś z tych tapet - połozyłabym ją za zagłowkiem

 

i lampy - ta z kółeczek lub bordowa+bordowe kinkiery (ale to wydaj mi się że ta opcja wyłacznie do tapety czarnej)

927672065..jpg

8898..jpg

api..jpg

1011756431_1..jpg

full7546248..jpg

Edytowane przez edak
dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie,

jestem na etapie fundamentów, trochę mi je aktualnie zalało więc mam trochę czasu na przemyślenie kwestii funkcjonalności pomieszczeń i ew. zmian w ustawieniu ścianek dzialowych.

 

Zaczęlam od najlatwiejszego pomieszczenia - sypialni.

 

Tak oto wygląda w projekcie:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=11398

 

 

Natomiast ja wymyśliłam sobie następujące zmiany:

1) likwidacja okna na wprost wejscia (południowego, blisko od płotu i sąsiadów) na rzecz okna od wschodu (90cm) i balkonowego od zachodu (90cm) z wyjściem na taras - pod kątem mozliwosci wyrzucania poscieli na taras

2) zmniejszenie sypialni na rzecz garderoby

Moja propozycja wraz z aranżacją ślamazarnie wyrysowana poniżej - proszę się nie śmiać z moich bazgrołków jestem dopiero na początku drogi :)

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=11399

 

A może ktoś z Was zna jakis darmowy lub on-line'owy program do amatorskiego projektowania wnętrz w którym mogłabym sobie zrobić wizualizację ?

Edytowane przez Magdalllena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Z opisu wygląda na bajzel stylistyczny (dwa kolory zebrano+orzech+barokowa tapeta). Wrzuć zdjęcia.

Przede wszystkim przemalowałabym ściany na biało, by uspokoić orgie kolorów. Do tego białe meble. i ewentualnie złociste dodatki, by nawiązać do tła tapety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany zostaw, broń boże nie przemalowywuj na biało, bo w połączeniu z tą barkowa tapetą będzie to fatalnie wyglądało. Wprowadziłabym kolor czarny - może czarne lampki i/lub czarny żyrandol, może któryś z mebli też czarny. Zasłony w którymś z kolorów tapety. Najlepiej zamieść zdjęcia, bo nie wiadomo jak ta szafa z zebrano wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łóżko ma stać pod ścianą z tapetą? Gdzie są drzwi wejściowe do tego pokoju? Co widać, kiedy stoi się w drzwiach? Jakiej wielkości jest ten pokój?

 

Tapetę zdarłabym czym prędzej, zwłaszcza że jest tania. Trudno sobie wyobrazić coś mniej pasującego do szafy zebrano kremowo-beżowej :(

Ściany pomalowałabym na jakiś chłodny beż harmonijnie spajający krem z szafy i złoto z tapety.

Żyrandol - nierzucający się w oczy.

Łóżko - proste, rama jak podłoga.

Zasłony - gładkie,

Lampki nocne - to zależy, czy łóżko stoi bezpośrednio przy szafie.

Narzuta - jw.

Zasłony - gładkie, ze szlachetnym połyskiem (vide jedwabne np. z Almi Decor), złoty beż.

Szafka rtv - po co, skoro on wisi? Kup komodę - kolor najtrudniej będzie dobrać do tego chaosu...

 

Na Twoje ostatnie pytanie odpowiedź może być tylko jedna: to bardzo głupi pomysł. A po wstępie

Proszę o wszelkie podpowiedzi, zalecenia odnośnie mojej wizji na sypialnię moich marzeń.
wątek jest nieco bez sensu ;) Twoja wizja, Twoje marzenia - to czemu podpowiedzi z forum?

 

Chcesz orgii kolorów, bajzlu stylistycznego - ale to jest wyższa szkoła jazdy, trzeba do tego utalentowanego stylisty wnętrz. Tylko wtedy to wygląda estetycznie, artystycznie i wow! :) W przeciwnym razie wychodzi tylko bałagan...

Zobacz, na czym polega glamour: http://www.thelennoxx.com/category/browse-by-style/glamorous/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...