Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec kondensacyjny - realne oszczędności.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przemekk74 - ja zakładam że wpływ podgrzania powietrza dolotowego jest pomijalny, ale jeżeli jest, to pozytywny i tyle :)

A ty kombinujesz jak tu z prostego pieca za 5 kzł brutto zrobić nowoczesny silnik do auta ...

W poniedzialek bedzie u mnie serwisant to go zapytam, jak nie zapomne, o te sondę :)

pozdr - Krzysiek

sonde lambda ma nawet polonez na monowtrysku, kupa aut w latach 80tych ja mialo

i proste wloskie instalacje na lpg potrafia ja wykorzystac do korekty skladu mieszanki

.. nie widze powodu dlaczego kociol za 5 kola w gore niemialby mniec lambdy ktora nowa na allegro 'uniwersalna' kosztuje jakies 200pln i nawet 8 bitowego mikrokontrolera ktory skorygowalby nawet predkosc tego wiatraka czy cos tam...

oczywiscie jakby byl pomiar temperatury powitrza zasilajacego i dzeki temu oszacowal ilosc tlemu to juz bylby wypas

... dzis 'kondensacja' to bajer.. za pare lat powkladaja kolejne bajery w piecie..czekamy na katalizator:)

Przemek

Kondensacja to nie żaden bajer :D to technika znana już od dziesięcioleci. Obecnie najnowsze kotły potrafia wycisnąc juz prawie maksymalna teoretyczna ilosc ciepła. O ile dobrze pamiętam to teoretyczna granica sprawnosci to sto kilkanaście %. Więc obecnie walka idzie o takie właśnie pojedyncze %. Katalizator raczej nie będzie potrzebny bo współczesne kotły maja emisję gazów niechcianych jak CO czy NOx o wiele poniżej wymagań przepisów. Wiecej z gazu juz sie nie da itak wydusić. Następny krok to zmiana technologi - może ogniwa paliwowe ?? Ale to jeszcze bajka przyszłosci. Zanim takie ogniwa trafia pod strzechy to obecne kondenstaty spokojnie się rozsypią ze starości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazów niechcianych jak CO czy NOx o wiele poniżej wymagań przepisów. Wiecej z gazu juz sie nie da itak wydusić. Następny krok to zmiana technologi - może ogniwa paliwowe ?? Ale to jeszcze bajka przyszłosci.

nie boj sie o kariere gazu ziemnego w ogrzewaniu...paliwo to przezyje pewnie Twoj i moj dom

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazów niechcianych jak CO czy NOx o wiele poniżej wymagań przepisów. Wiecej z gazu juz sie nie da itak wydusić. Następny krok to zmiana technologi - może ogniwa paliwowe ?? Ale to jeszcze bajka przyszłosci.

nie boj sie o kariere gazu ziemnego w ogrzewaniu...paliwo to przezyje pewnie Twoj i moj dom

Przemek

 

Toć przecież o niczym innym jak o gazie nie piszę :wink: Te ogniwa paliwowe to własnie na metan czyli gaz ziemny 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

1.Co sądzicie o kotłach Immergasa? Kosztuje brutto z zasobnikiem 120l i pogodówką 6500, a Viessmann Vitopend 200 9000 brutto. (Vaillant ciut tańszy 7200 + pogodówka)). Ponoć bebechy ma te same co droższe kotły ( w tym wymiennik) i nie ma sensu przepłacać. Jedyny kocioł który ma 5 lat gwarancji. To chyba coś znaczy

 

Co o tym sądzicie? Widzę że Immergas jest mało popularny, dlaczego? Czy to dlatego że włoski?

 

2. Mam pytanko odnośnie kominów do kondensata. Ponieważ Schiedel Avant jest pioruńsko drogi, myślałem żeby kupic same pustaki Schiedlowskie i do środka dać kwasówkę. Czy spotkaliście się z kwasówką w pustakach schiedla? Czy dawać wtedy powietrzno-spalinowy czy sam spalinowy a powietrze zasysane miedzy rurą a pustakami?

 

Oczywiście przedstawiciel Schiedla twierdzi, ze kwasówki szlag trafia po paru latach. NO, ale co ma powiedzieć. Jaka jest trwałość kwasówki?

Aha, jeszcze przedstawiciel Schiedla twierdził, że zaleta Avanta jest to że kondensat nie przepływa przez kocioł. Ale wydaje mi się, że to normalne i wymiennik jest do tego przystosowany.

 

Doradźcie cóś plis...

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu z ręką na sercu Ci powiem niech ten facio z Schiedla nie pierniczy głupot. Kupuj co najtańsze i nie wnikaj bo na dobrą sprawę mogłbyś zrobić komin do kondensata z PVC bo temperatura spalin to max ok. 70 st. Podłaczenie spalin w Vaillancie jest z plastiku. A kondensat w kotle kondensacyjnym zawsze będzie. Produkt spalania metanu to własnie woda (czyli kondensat) i dwutlenek węgla. Wiec niby wg. tego facia z Schiedla gdzie następuje proces spalania - w kominie ????. Takich fachowców jak ten facio omijaj dużym łukiem bo to zwykły naciagacz handlowiec. Wymuruj zwykłykomin z czego masz, cegieł, gazobetonu, silki itp. a do srodka daj najzwyklejszą kwasówkę 80mm dla spalin. Mnie tez taki jeden "fachowiec" głupot naopowiadał i niepotrzebnie kupiłem jeszcze kwasówkę 150mm dla zasysania powietrza. Przynajmniej Ty nie daj się naciągnąć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura z kwasówki przy kondensacie przeżyje nas wszystkich! Może do kominka bym jej nie polecił (temperatura), ale przy kondensacie nie widzę problemów.

Co do kotłów Immergas, mam drugi rok Zeusa 20. Chodzi ładnie, był problem z czujnikiem temperatury, ale to podobno jakaś felerna partia czujników. Kociołek najmniejszy, ale dla nas chyba jeszcze na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam Immergasa Zeusa Victrixa i hula sobie od 1 listopada

 

lux jak narazie

 

(oczywiście czujka temp. zenętrznej na dzień dobry była zepsuta ale od ręki wymieniona i hula)

 

a nie lepiej walnąć sobie komin przez ściane (ja sobie kupiłem oryginalny immergas , no - problem, no - stres ) no i pewnie taniej wyjdzie od rury z kwasówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam imergassa Hercules 20. Był problem z rozruchem - fabrycznie uszkodzony moduł do zapalania (automatyka w kotle jest HONYWHELL'a). Serwis spisał się wyśmienicie bo miałłem nowy moduł zamontowany po 24 godzinach. Serwisan nie mógł uwierzyć że to się popsuło twierdził, że na pareset kotłów imergasa jakie uruchamiał to pierwszy wypadek. Bardzo chwalił te piece - serwisuje jeszcze inne znane marki.

 

 

Moi znajomi mają zeusa (czy jakiś podobny imergasa wiszący ale nie kondensat) 3 sezon - bez żadnej awarii. W największe mrozy im się wyłączył bo oszroniał wylot spalin i piec zasygnalizował problem z przewodem spalinowym. Interwencja z suszarką rozwiązała problem :-)

 

Ja ze swego doświadczenia powiem, że piec jest napewno dla osób które chcą zapomieć, że mają piec.

Po pierwszym sezonie użytkowania mogę jak narazie go z czystym sumieniem polecić.

 

Co do spalania to piszę o tym w wątku "ile gazu wam poszło" .

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko batalia o kilienta ?

 

Jak sam nie spróbujesz to się nie dowiemy. :-)

To tak jak z instalacjami na gaz w samochodzie, większość mówi, że zużycie gazu w porównaniu do benzyny będzie większe o maksymalnie 15-20% a u mnie wychodzi 35% i mniej nie będzie, chyba, że będę jeździł na ubogiej mieszance i wypalę zawory, świece i uszczelkę pod głowicą. :-)

 

Ja mogę przyjąć wyzwanie Urlicha i zainstalować na rok ich kocioł, jeżeli faktycznie zaoszczędzę 30% tego co zużyłem na zwykłym viessmanie to kocioł zostawię i im zapłacę, a jak nie to niech sobie go wezmą i nie zapłacę za to ani złotówki, ciekawe czy na to pójdą. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko batalia o kilienta ?

 

Jak sam nie spróbujesz to się nie dowiemy. :-)

To tak jak z instalacjami na gaz w samochodzie, większość mówi, że zużycie gazu w porównaniu do benzyny będzie większe o maksymalnie 15-20% a u mnie wychodzi 35% i mniej nie będzie, chyba, że będę jeździł na ubogiej mieszance i wypalę zawory, świece i uszczelkę pod głowicą. :-)

 

Ja mogę przyjąć wyzwanie Urlicha i zainstalować na rok ich kocioł, jeżeli faktycznie zaoszczędzę 30% tego co zużyłem na zwykłym viessmanie to kocioł zostawię i im zapłacę, a jak nie to niech sobie go wezmą i nie zapłacę za to ani złotówki, ciekawe czy na to pójdą. :-)

Ciekawe podejście :D

Nie bierzesz pod uwagę faktu że te kotły mogą działać bezawaryjnie w okresie gwarancyjnym i ciut po nim, czyli mogą się zacząć psuć na dobre po 2-3 latach eksploatacji. Jestem na prawdę ciekaw jak to jest, bo posiadacze są zadowoleni a serwisanci mówią " ... daj sobie spokój ..." więc kto ma rację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Cześć,

 

1.Co sądzicie o kotłach Immergasa? Kosztuje brutto z zasobnikiem 120l i pogodówką 6500, a Viessmann Vitopend 200 9000 brutto. (Vaillant ciut tańszy 7200 + pogodówka)). Ponoć bebechy ma te same co droższe kotły ( w tym wymiennik) i nie ma sensu przepłacać. Jedyny kocioł który ma 5 lat gwarancji. To chyba coś znaczy

 

Co o tym sądzicie? Widzę że Immergas jest mało popularny, dlaczego? Czy to dlatego że włoski?

 

2. Mam pytanko odnośnie kominów do kondensata. Ponieważ Schiedel Avant jest pioruńsko drogi, myślałem żeby kupic same pustaki Schiedlowskie i do środka dać kwasówkę. Czy spotkaliście się z kwasówką w pustakach schiedla? Czy dawać wtedy powietrzno-spalinowy czy sam spalinowy a powietrze zasysane miedzy rurą a pustakami?

 

Oczywiście przedstawiciel Schiedla twierdzi, ze kwasówki szlag trafia po paru latach. NO, ale co ma powiedzieć. Jaka jest trwałość kwasówki?

Aha, jeszcze przedstawiciel Schiedla twierdził, że zaleta Avanta jest to że kondensat nie przepływa przez kocioł. Ale wydaje mi się, że to normalne i wymiennik jest do tego przystosowany.

 

Doradźcie cóś plis...

Pozdrawiam,

 

 

Weź pod uwagę kocioł Kondensich Kompressor 21 kW Ulrich i podgrzewacz Wasserlux 100 litrów - w cenie 8026 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 1 year później...
podciagam temat... :)

 

jak wyglada obecnie kwestia oplacalnosci kotłow kondensacyjnych?

ceny kotlow spadly a gazu poszly w gore...

 

ktos sie orjentuje?????

 

zaproponowano mi kociol kondensacyjny viessmanna vitodens 100-w za 4500zl ale zastanawiam sie czy jest sens inwestowac wiecej...

 

No właśnie - im ceny gazu będą większe / a ceny kotłów będą spadać / - tym bardziej opłacać się będzie kupować oszczędne kotły - czyli kotły kondensacyjne .

Większy zysk wówczas z oszczędności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - im ceny gazu będą większe / a ceny kotłów będą spadać / - tym bardziej opłacać się będzie kupować oszczędne kotły - czyli kotły kondensacyjne .

Większy zysk wówczas z oszczędności .

 

To jest tak jak z samochodami na LPG, jak duzo jezdzisz to sie oplaca, a jak malo to nie. Jak zuzywasz duzo gazu to kondensacyjny sie po jakims czasie zwroci, ale jak malo to prawdopodonie nigdy sie nie zwroci. Aha policz ile kosztuje przeglad w zwyklym i kondensacyjnym, ktory robi sie raz na rok jak chcesz miec gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...