Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jedynym minusem jaki widzę to glikol i konieczność wymiany co pare lat.

 

Glikol w całej podłogówce i do zasobnika CWU? To mała wada? Już z tysiąc złotych co jakiś czas do wyrzucenia jest wystarczającym argumentem. Czy chcesz ryzykować, że jak w mrozy zabraknie prądu to woda zamarznie?

 

Różnica w cieple właściwym wymusza tez szybszy obieg niż wody.

 

Jaki split jest droższy od porównywalnego monobloku?

 

I osobna kategoria - który monoblok ma nie gorszy COP od porównywalnego splita? I o ile wtedy jest droższy?

Czy znasz jakiś monoblok który ma nie gorszy COP i jest tańszy jeszcze od splita? Jakie PC konkretnie tak porównałeś?

 

Chyba jedyna zaleta to ilość rurek - ale czy to faktycznie zaleta?

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Witam.Przymierzam się do zrobienia podłogówki w zamieszkanym już domu.Zastanawiam się nad anhydrytem(max 4 cm.) lub zwykła wylewka z betonu.Podłoga już ocieplona 10 cm styro + 7-8 cm betonu.Jaką wylewkę byście wybrali?Czy warto nową wylewkę izolować od betonu?
Sam sobie na to pytanie odpowiedz porównując zalety i wady anhydrytu i zalety i wady miksokreta.Jeśli chodzi Ci o ogrzewanie to tym bardziej bo wybrałeś badziew zatem jedziesz dalej bezmyślnie i wybieraj to co Ci pasuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak bym sam wiedział to bym się nie pytał.Czemu uważasz że badziew ??? Przecież nie masz zielonego pojęcia o moim ogrzewaniu,kosztach itd itp???
Zatem jeszcze raz pytam o konkrety,których nie przedstawiłeś a powinieneś czyli:1.obciążenie domu na ciepło2.jaka pompa3.koszt całościowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jeszcze raz pytam o konkrety,których nie przedstawiłeś a powinieneś czyli:1.obciążenie domu na ciepło2.jaka pompa3.koszt całościowy[/QUO

 

Co ma piernik do wiatraka??? Nie pytam co ile mam rozmieścić rurki i czym to ogrzewać ,tylko jak połączyć nową wylewkę ze starą ? Czy to izolować , czy połączyć obie wylewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o wylewki w wątku o pompach...

Myjk, może wskaż koledze gdzie powinien pytać lub udziel odpowiedzi a sprawa się rozwiąże.

 

Zawsze to bliżej budowania niż rozmowa o tym kto i dlaczego miał bana. Arturo mi zaimponował - olał offtopy, które przed chwilą wyleciały z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie mogę zrozumieć jednego - czemu nie opłaca się założyć on-offa Meetinga, kiedy kosztuje tak niewiele więcej od Kospela, skoro już w 3 roku grzania będzie na siebie zarabiał?Jak pociągnie "tylko" 5 lat to i tak wyjdzie 2 razy taniej niż w czystym prądzie...
Możesz:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda&p=7332938&viewfull=1#post7332938Jak myślisz skąd się biorą az tak duże róznice cenowe między tandetą z chin a markowymi pompami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć jednego - czemu nie opłaca się założyć on-offa Meetinga, kiedy kosztuje tak niewiele więcej od Kospela, skoro już w 3 roku grzania będzie na siebie zarabiał?

 

Jak pociągnie "tylko" 5 lat to i tak wyjdzie 2 razy taniej niż w czystym prądzie...

 

Jak pociągie...tu jest wielki znak zapytania. Ja osobiście nie chciałbym podczas np 5 zimy myslec, którego dnia wysiądzie pompa. Moja teoretycznie ma przepracować 20 lat. Juz 5 mam za sobą i czasem się zastanawiam co tu wykombinowac jako kilkudniowe awaryjne zrodlo ciepla. Te kilka dni może sie przeciągnąć do dwoch tygodni. A w lato ona sie nie zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda&p=7332938&viewfull=1#post7332938Jak myślisz skąd się biorą az tak duże róznice cenowe między tandetą z chin a markowymi pompami ?

 

Z kosztów marketingowych? Czemu nie jeździsz mercedesem tylko alfą? Skąd bierze się różnica w cenie? Czyżbyś jeździł tandetą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Z kosztów marketingowych? Czemu nie jeździsz mercedesem tylko alfą? Skąd bierze się różnica w cenie? Czyżbyś jeździł tandetą?
Widzisz,porównujesz dwie markowe marki ale chińczyk w tym zestawieniu i porównaniu to Tata albo:http://autokult.pl/14690,chinskie-podrobki-samochodow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...