Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie, ja w zimie mam problem wejść pod prysznic z nastawą na 38oC bo wydaje mi się, że parzy.Czteroletni synek do wanienki nie wejdzie jak jest więcej niż 38oC. A tu chcą ludzi kąpać w 45oC:stirthepot:

 

Tak tylko na marginesie- rozumiem , że w ciepłych krajach ( nie koniecznie arabskich ) nie bywasz .Tam w cieniu bywa ok 45 st ...

Każdy inaczej odczuwa ciepło - u mnie temp pokojowa to 22,5-23 st , a wodę do wanny leję przy max nastawie na baterii -chyba geny...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na marginesie- rozumiem , że w ciepłych krajach ( nie koniecznie arabskich ) nie bywasz .Tam w cieniu bywa ok 45 st ...

 

I dlatego człowiek się poci, żeby mu się białko w takiej temperaturze nie ścięło. Dzięki parowaniu potu. Ale pokaż mi takiego, co odczuwa wtedy przyjemność. A przecież do wanny nie wchodzisz za karę.

 

W wodzie, niestety, pot nie odparuje zabierając energię (jak w parowniku PC). Człowiek zwyczajnie się przegrzeje. O ile krótki prysznic można przeżyć, to siedzenia w takiej wodzie raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Spotkał się ktoś z wyciekiem w pionowym dolnym źródle?

Mi właśnie zaczął uciekać glikol...a tak było pięknie...

Dwa miesiące temu skończyła się 60 -cio miesięczna gwarancja. Szlag by to trafił. Od tygodnia wlałem już z 5 litrów wody i czekam na instalatora.

Słyszałem że są jakieś uszczelniacze które się wlewa do glikolu. Ma ktoś jakieś doświadczenie? Czy jest szansa wyciągnąć sondę z odwiertu w skale czy raczej czeka mnie kolejne wiercenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja natomiast mam pytanie o pompy obiegowe które chcę zastosować w instalacji mojej PC. Mianowicie obecnie posiadane zwykłe najtańsze pompki typu 25/60 nie sprostają wymaganiom pompy DERON której wymagania to 1,8m3/godz i 2,2m3/godz. Obecnie posiadane pompki tłoczą maksymalnie 1,2m3/godz. W związku z tym znalazłem w chinach elektroniczną oszczędną pompę typu 32/80. Specyfikacja tutaj: http://images82.fotosik.pl/184/595436cbad819dc3med.jpg . Czy może ktoś ma jakieś komentarze w związku z tym? Cena w CHRL niecałe 70USD - będę zamawiał w tym tygodniu - może ktoś by chciał się podpiąć do zamówienia to będzie dużo taniej (tzn chodzi mi o przesyłkę)...

chinczyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z dość słabo widocznych na obrazku zdjęć wynika, że powinna pociągnąć nawet windę z górnikami.

 

Co ze zużyciem prądu tego niestety nie widzę.

Jakie możliwości sterowania. No i jaka żywotność?

 

Za pompę o zbliżonych parametrach np Grundoss Magna musiałbyś zapłacić jak myślę ca 2k zł.

Ja bym zaryzykował.

 

Edit

 

Kup 2 sztuki

Na pewno nie znajdziesz do niej w Europie serwisu.

Koszty dostawy rozłożą się.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Edytowane przez Pratchawiec
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam można kliknąć w obrazek to się otworzy w nowym oknie i jeszcze raz kliknąć to będzie czytelnie. Zużycie prądu tej mniejszej tzn 32/80 wynosi 130W a tej większej 180W. Kupujemy cztery takie pompy wraz z dwoma kolegami - jeśli ktoś jest jeszcze chętny to proszę na PW bo w paczce do 30KG wejdą jeszcze trzy pompy. Koszt poza 69USD za pompę w zasadzie jak się uda to tylko kilkadziesiąt PLN za paczkę + około 10pln za paczkomat. Kolega odbierze to w niemczech a tam bardzo tanio można wysłać paczkę z chin (czas transportu do dwóch miesięcy - statkiem): http://www.chinapostaltracking.com/service/large-package/

Może się uda bez opłacania niemieckiego 19% VATu jak celnicy to przepuszczą...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam można kliknąć w obrazek to się otworzy w nowym oknie i jeszcze raz kliknąć to będzie czytelnie. Zużycie prądu tej mniejszej tzn 32/80 wynosi 130W a tej większej 180W. Kupujemy cztery takie pompy wraz z dwoma kolegami - jeśli ktoś jest jeszcze chętny to proszę na PW bo w paczce do 30KG wejdą jeszcze trzy pompy. Koszt poza 69USD za pompę w zasadzie jak się uda to tylko kilkadziesiąt PLN za paczkę + około 10pln za paczkomat. Kolega odbierze to w niemczech a tam bardzo tanio można wysłać paczkę z chin (czas transportu do dwóch miesięcy - statkiem): http://www.chinapostaltracking.com/service/large-package/

Może się uda bez opłacania niemieckiego 19% VATu jak celnicy to przepuszczą...;)

 

 

Matko święta co wy za przerzut przygotowujecie ? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko święta co wy za przerzut przygotowujecie ? :p

 

Witam

 

Przecież z grubsza napisał;

 

sprostają wymaganiom pompy DERON której wymagania to 1,8 m3/godz i 2,2 m3/godz.

 

Takie przepływy zazwyczaj wymagają pomp o dużej wydajności.

Ktoś chyba policzył opory i tak mu wyszło.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Spotkał się ktoś z wyciekiem w pionowym dolnym źródle?

Mi właśnie zaczął uciekać glikol...a tak było pięknie...

Dwa miesiące temu skończyła się 60 -cio miesięczna gwarancja. Szlag by to trafił. Od tygodnia wlałem już z 5 litrów wody i czekam na instalatora.

Słyszałem że są jakieś uszczelniacze które się wlewa do glikolu. Ma ktoś jakieś doświadczenie? Czy jest szansa wyciągnąć sondę z odwiertu w skale czy raczej czeka mnie kolejne wiercenie?

 

Witam !

 

Ucieczkę glikolu rozumiem, że zaobserwowałeś jako spadek ciśnienia na dolnym źródle? Jeśli nie zlokalizowałeś jeszcze przecieku to może się okazać, że puściło gdzieś na głowiczce lub rozdzielaczu, zazwyczaj tam gdzie były zgrzewy elektoroporowe, jeśli w Twoim systemie takie miałeś.

 

Powiedz mi ile i o jakiej długości masz odwierty, bo jeśli wykonali Ci je poprawne tzn. wypełnione bentonitem, to może się okazać, że pompa sobie z tym poradzi. Jeszcze kolejna sprawa jaki masz typ sondy, jak podwójna U-rurka to zawsze można pół odwiertu odratować.

 

Nie słyszałem nic o tych uszczelniaczach, ale wyciąganie sondy i wpuszczanie jej jeszcze raz do górotworu odpada.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ucieczkę glikolu zaobserwowałem na zbiorniku wyrównawczym. Przez 5 lat był napełniony w połowie a ostatnio był pusty i słychać było, że pompka mieli powietrze. Do tego zbiorniczka dolałem już z 10 litrów wody w ciągu ostatnich 10 dni. Instalator jeszcze nie miał dla mnie czasu by przyjechać. Na razie kazał sprawdzić który z dwóch cieknie. Po zakręceniu jednego, na dobę dolałem do zbiornika około litra. Po zmianie (zakręceniu drugiego) dolałem trochę więcej. Więc wyszło że ucieka z obu ale teraz robię próbę przez dwie doby bo być może jeden jest ok ale musiałem dolać bo w układzie było powietrze. Mam 2 odwierty po 120 m w skale. Rozdzielacz mam przy pompie (na zdjęciu) i tam nic nie cieknie. Nie wiem jaki mam typ sondy. Przewody mają jedno łączenie przy przejściu z odwiertu w dobieg poziomy do budynku (gdzieś zakopane pod ziemią).20161122_075602.jpg

Jadąc na 1 odwiercie mam temp na DZ 3/-1,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolanie kilku litrów wody do kilkuset litrów glikolu nie jest chyba wielką tragedią.

Po dłuższych obserwacjach doszedłem że wycieka tylko z odwiertu nr 1 więc teraz pracuję na odwiercie nr 2 i po odpowietrzeniu temp. DZ jest dodatnia.

Czekam na reakcję instalatora w przyszłym tygodniu.

Musiałem zdjąć kaganiec na pracę pompy w tanim prądzie bo lepiej niech teraz pracuje częściej a krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...