Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ps.powodzenia z PC powietrzną gdy na dworzu będzie -15

ps2. ten deron kosztował mnie 1200USD a nie 12000 PLN ;)

 

Mam powietrzną czwarty sezon i pracuje w każdych warunkach, także proszę o nie szerzenie takich głupot na forum. Dobry powietrzak przebija tego Derona w każdym punkcie, nawet COP, co akurat tutaj nie jest zbyt trudne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam może szczęście ale u mnie DZ nie spada zimą nigdy poniżej +5 zatem proszę spójrz na pozycję B5/W30 - gdyż więcej podłogi i tak nie ma sensu grzać kolego;) Nie sądzę abyś jakimkolwiek powietrzakiem przebił takie warunki brzegowe (biorąc pod uwagę COP, moc wyjściową, cenę zakupu i stabilność pracy - nawet jak przyjdzie mega mróz to się nie boję;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.powodzenia z PC powietrzną gdy na dworzu będzie -15

 

A w czym problem? Ja tam klimą grzałem poniżej -20* bez żadnych grzałek (teoretycznie nie była dostosowana i nie powinna działać w tych warunkach).

 

 

ps2. ten deron kosztował mnie 1200USD a nie 12000 PLN ;)

 

Razem z transportem?

Jakie jest na to cło? Szans na uniknięcie VATu też pewnie brak?

Kuszące są te ceny u Chińczyków, ale koszty dodatkowe i brak serwisu trochę mnie odstraszają. Z tym, że ja myślałem ciepło właśnie o PC PW - coś w stylu naturalizowanego Chińczyka MD20D czy MD15D. I tu dodatkowe koszty sprowadzają chińską cenę powyżej krajowej.

 

zatem proszę spójrz na pozycję B5/W30 - gdyż więcej podłogi i tak nie ma sensu grzać kolego;)

 

W dobrze ocieplonym domu większość ciepła to CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-W dobrze ocieplonym domu większość ciepła to CWU. -

Ale w tym przypadku PC grunt z najniższą temperaturą DZ +5*C będzie i tak miała lepsza sprawność na potrzeby CWU niż PC PW z temperaturami DZ W PRZEDZIALE +5*c--20*C , jak to zimą bywa , Zaraz mi napiszesz że za to latem będzie nadrabiać na potrzeby CWU?:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam powietrzną czwarty sezon i pracuje w każdych warunkach, także proszę o nie szerzenie takich głupot na forum. Dobry powietrzak przebija tego Derona w każdym punkcie, nawet COP, co akurat tutaj nie jest zbyt trudne;)

A pokaż która powietrzna ma wyższy cop w przedziale +5- -20* niż gruntowa z dz o najniższej zimowej temperaturze DZ +5*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie korzystajac z PC P/P lub P/W tez sie nie boja....:cool:

 

A PC na alibaba.com jest cala masa... ;)

 

Ja bym się bał;) No i z alibaby właśnie szukaliśmy pompy - chyba z 30 (jak nie 40) producentów przejrzałem i większość albo nic niestety nie warta albo z ceną ich fantazja poniosła... Rozrzut cen naprawdę duży - ale te najtańsze z reguły nic nie warte... Powiedział bym, że 10% producentów jest godnych uwagi (mają i referencje dobre i wszystkie wymagane (i niewymagane;) certyfikaty, nawet niektórzy serwis w UE!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokaż która powietrzna ma wyższy cop w przedziale +5- -20* niż gruntowa z dz o najniższej zimowej temperaturze DZ +5*C

 

a jaki COP gruntowa ma latem przy zewnętrznej temperaturze +25°C? jaki COP ma gruntowa wiosną, kiedy temperatury zewnętrzne sięgają 15°C, a dolne źródło gruntowej jest wychłodzone po zimie? ile czasu w roku temperatura w Polsce spada poniżej -10°C? dla okolicznej stacji meteo w tym roku było 5 razy w nocy i jeden raz w ciągu dnia, w sumie może 40 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki COP gruntowa ma latem przy zewnętrznej temperaturze +25°C? jaki COP ma gruntowa wiosną, kiedy temperatury zewnętrzne sięgają 15°C, a dolne źródło gruntowej jest wychłodzone po zimie?

 

Rocznie pompa zużywa mi około 4000kWh, z czego latem około 500.

W dodatku porównywaliśmy letnie zużycie prądu na cele CWU powietrznych i gruntowych i wyższości tych pierwszych nie widać wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żadne przypajacowanie , Kazein napisał że działała klima przy -20*C , a ja się pytam z jakim cop , tylko ,,0' przeoczyłem , w zapytaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki COP gruntowa ma latem przy zewnętrznej temperaturze +25°C? jaki COP ma gruntowa wiosną, kiedy temperatury zewnętrzne sięgają 15°C, a dolne źródło gruntowej jest wychłodzone po zimie? ile czasu w roku temperatura w Polsce spada poniżej -10°C? dla okolicznej stacji meteo w tym roku było 5 razy w nocy i jeden raz w ciągu dnia, w sumie może 40 godzin.

Jak latem powietrze ma +25*C to dz u mnie ma 14-15* i cop 4

przy grzaniu CWU 43*C , a jesienią kiedy temperatury powietrza już w okolicy +5* czasami poniżej (defrost w powietrznej ) temperatury dz powyżej 10*C znowu pc pw pada w porównaniu .z gruntową, zwłąszcza typu inwerter ( j już porównujemy pompy ciepła porównujmy porównywalne . pc p-w on/f do pc grunt on/of , pc p-w inwerter do pc grunt inwerter . Na potrzeby CWU PC p-w zyska przez ok 5 miesięcy w roku jakieś 10 pln miesięcznie a później jak zdarzy się -15*C przez dobę straci ta przewagę Chciałbym zwrócić uagę też na przewagę pc gruntowej nie tylko przy bardzo niskich temperaturach , większość temperatur w zimę to jednak w okolicy ,,0' jest i tutaj znowu gruntówka górą nie dość że ma temperaturę DZ o 5-7*C wyższą to nie ma też defrostów , który jednak mocno zaniża sprawność pc p-w .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak zapytania świadczy że pytam . Nie mam wykresu sprawności klimatyzatora Kazeina ale on też chyba nie ma , więc nie możesz stwierdzić że nie mam racji . Czy,,drwię " nie zwracam uwagę ż nie można porównywać osiągami pc p-p czy p-w do gruntowej , bo gruntowe to jednak wyższa liga .

-Masz testy... zapoznaj sie z COP przy roznych temp.

Podaj mi testy klimy Kazejna zapoznam się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznie pompa zużywa mi około 4000kWh, z czego latem około 500.

W dodatku porównywaliśmy letnie zużycie prądu na cele CWU powietrznych i gruntowych i wyższości tych pierwszych nie widać wcale.

 

Bo w skali roku pc p-w nie są i nie mogą fizycznie być sprawniejsze od pc grunt on/of , a już do pc grunt inwerter to nawet porównywać nie można .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No testy DERONa są stronę wcześniej - wkleiłem je przecież, podaję jeszcze raz:

https://drive.google.com/file/d/0B94rIuaDuidvRWdZREh0cEJWa3M/view

 

Dodam, że ja dobrałem taką PC bo akurat takie mam DZ i takie zapotrzebowanie ciepła na GZ. Na alibabie znaleźć można nawet gruntówki wysokotemperaturowe które mogą wodę zagotować z wcale niezłym COP (ale ja takiej niepotrzebowałem). Szukałem przede wszystkim rozwiązania taniego a wymiennik mam poziomy sam robiłem - użyłem tylko koparki za którą zapłaciłem 2000pln i trzy pętle phi 40mm rury PE w ziemi leżą (dość co prawda głęboko bo mam jeszcze nasyp zrobiony na wierzchu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście unijna instytucja certyfikująca powołana przez komisję europejską rozporządzeniem nr 231483/12/2016 ;) A jak myślisz kolego? Jak dopłynie to mam ciepłomierz i elektroniczny podlicznik to będę także ją testował. Na pewno wkleję dane tutaj.

Dodam, że chińczycy wiedzą iż to są sample i będą teraz przez nas testowane dokładnie a jak będzie dobrze to zamówimy cały kontener pomp a jak źle no to nici z interesu i reklamacja;) Tak więc myślę, że nie oszukiwali...

Edytowane przez amir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie brzmi "Ja bym się bał" pompy powietrznej w klawiaturze kogoś, kto sprowadza sprzęt bez serwisu i montażu z Chin. A gwarancja jaka? Że jak odeślesz w grudniu, bo się zepsuła to przyślą w lutym nową albo naprawioną?

 

Czego można się bać? Że nie będzie działał z jakichś powodów? PC PW będzie działała niezależnie od temperatury na zewnątrz. Pozostają inne ryzyka - największe awarii.

 

Kosztowo sprowadzenie z Chin gruntowej i rzemieślniczy montaż + DZ wychodzi podobnie, jak kupno powietrznej z serwisem (może nie topowej, ale u krajowego dostawcy z montażem, serwisem i gwarancją).

Więc jakie są różnice? COP? No, nie taka duża różnica. Za to ryzyko sypnięcia się i pozostania "na lodzie" bez wsparcia z nadwyżką rekompensuje tę korzysć.

 

Pozostają względy ideologiczne i wiara.

 

 

Rocznie pompa zużywa mi około 4000kWh, z czego latem około 500.

Czyli rocznie masz zapotrzebowanie rzędu 8000kWh na CWU (albo i więcej - bo przyjąłem COP zaledwie 4 dla lata)? To pond 400l dziennie czyli 12m3 miesięcznie. Grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do poziomu COP 1,1 :lol2:

 

Przeciez nikt nie neguje ze G/W ma wyzszy srednioroczny COP... no i co?

 

Niech ma 5 ( a nowoczesna P/W 3 ) obie do zastosowania nisko temp.

 

zapotrzebowanie domu 60W/m2... przy 150m2 9000kWh....

 

9000/3 daje nam 3000kWh i ca 1500:- PLN ( srednia z II taryf ) a 9000/5 daje nam 1800kWh i 900:- PLN a wiec 600:- PLN / rok... 50 PLN / mies wiecej

 

Teraz przyznam szczerze ze nie wiem ile kosztuja odwierty.... :)

 

Nie , PC P-W w zakresie temperatur +5*C/-5*C nie ma cop 1,1 nigdzie tak nie napisałem .Ale P P-W pracując w zakresie takich temperatur ma sprawność o 50% gorsz od pc gruntowej ( inwerterowej) . Po za tym pc p-w ( samo urządzenie ) kosztuje więcej od gruntowej , a wynik to że jednak pc p-w potrzebna jest dla tego samego budynku o większej mocy niż gruntówka .

Nowoczesna gruntowa ma co najmniej 2 razy większą sprawność niż nowoczesna powietrzna . Jest trwalsza . W razie awarii ( zgonu ) wymieniamy samo urządzenie a w przypadku gruntowej mniej to bolesne będzie .

Koszt ogrzewania wychodzi o min. 50% w przypadku nowoczesnej gruntowej . Gruntową można bez problemów zamontować samodzielnie , powietrznej nie . Przeglądy obowiązkowe przeważnie w przypadku pc p-w , już w gruntowych praktycznie nie spotykana praktyka.

Nie konieczni trzeba odwiertów poziomy kolektor z reguły jest o wiele tańszy i z lepszymi parametrami temperaturowymi .

Odwierty takie do 30 m 70pln za m to już z przyzwoitym zarobkiem robię ( metoda płuczkowa ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj testy swojej i tego DERON'a .... zapoznamy sie :popcorn:

 

 

Nic nie wiem o Deronach , ale jakieś testy wklejał amir . Niestety , ale testy pc mojej produkcji będę usiał zrobić , choć jakie ma osiągi to doskonale wiem , ciepłomierz o licznik energii prawdę mówią , bardziej prawdziwą niż jakieś wklejane /przeklejane /wydumane skandynawskie tabelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...