Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyli rocznie masz zapotrzebowanie rzędu 8000kWh na CWU (albo i więcej - bo przyjąłem COP zaledwie 4 dla lata)? To pond 400l dziennie czyli 12m3 miesięcznie. Grubo.

 

Myślę, że albo zastosowałeś skrót myślowy albo siadła Ci matematyka.

Niech Liwko sprostuje, ale myślę, że pisząc lato miał na myśli sezon, kiedy PC nie grzeje CO. A nie 3 letnie miesiące kalendarzowe.

 

Max. u niego może być 4000 kWh na CWU. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście unijna instytucja certyfikująca powołana przez komisję europejską rozporządzeniem nr 231483/12/2016 ;) A jak myślisz kolego? Jak dopłynie to mam ciepłomierz i elektroniczny podlicznik to będę także ją testował. Na pewno wkleję dane tutaj.

Dodam, że chińczycy wiedzą iż to są sample i będą teraz przez nas testowane dokładnie a jak będzie dobrze to zamówimy cały kontener pomp a jak źle no to nici z interesu i reklamacja;) Tak więc myślę, że nie oszukiwali...

 

Sample ??? Derona??? 5 lat temu ktoś się bujał długi czas na pewnym portalu aukcyjnym z tymi pompami. Tyle ile to kosztuje tyle jest warte! Pewnie sprężarka z klimatyzatora i kondensatory klejem na gorąco poklejone. 2-3 lata życia i śmietnik. 90 % pomp powietrznych na rynku ma lepszą sprawność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Myślę, że albo zastosowałeś skrót myślowy albo siadła Ci matematyka.

Niech Liwko sprostuje, ale myślę, że pisząc lato miał na myśli sezon, kiedy PC nie grzeje CO. A nie 3 letnie miesiące kalendarzowe.

 

Max. u niego może być 4000 kWh na CWU. Tak sądzę.

Dokładnie tak,500kWh to nawet z COP4 2000kWh czyli przez pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pc zwłaszcza pc p-w ma cop 1,1 , to zależy tylko i wyłącznie od różnicy temperatury DZ i GZ , a ta niekorzystna różnica występuje najczęściej przy powietrznej .

Na logikę , lepiej zamontować sobie pc gruntową , która jest bardzo zbliżona inwestycyjnie do pc pw i mieć niższe koszta eksploatacji o 50%( gruntówka ) niż w przypadku pc p-w .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pc zwłaszcza pc p-w ma cop 1,1 , to zależy tylko i wyłącznie od różnicy temperatury DZ i GZ , a ta niekorzystna różnica występuje najczęściej przy powietrznej .

Na logikę , lepiej zamontować sobie pc gruntową , która jest bardzo zbliżona inwestycyjnie do pc pw i mieć niższe koszta eksploatacji o 50%( gruntówka ) niż w przypadku pc p-w .

 

Jest gruntówka z Chin i jest gruntówka ze Szwecji jest fiat 126p i jest Maybach widzisz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dobrze czemu to ma dowodzić , że co można kupić pc p-w za 1700$ o sprawności podobnej do Twojej pc za którą z montażem zapłaciłeś 40 K ?

Czy też twierdzisz że pc ma wysoką sprawność ( porównywalna do gruntowej nowoczesnej) choć deron ma 1,7Cop przy -25*C ( nie wiadomo czy z pompką obiegowa podają) , fajnie już to jest że wreszcie wierzysz w dane podawane przez chińczyków . Teraz takie pytanie się ciśnie mi na usta , a co by było jakby w tym deronie wyciąć parownIk z wentylatorem , i wstawić tam wymiennik płytowy z pompką obiegową , pompkę obiegową podłączyć po kolektor w którym temperatura nie była by niższa niż +5*c W NAJWIĘKSZ MROZY ? I teraz porównując dwie takie pc okazuje się że do tego samego domu pc pw potrzebna ze sprężarką o mocy powiedzmy 12 kw, a pc gruntowa taka przerobiona wystarczy o mocy 5 kw , więc koszta w tym przypadku niższe do wykonania pc grunt , zostaje trochę na kolektor , trochę trzeba dołożyć , choć brak przeglądów (płatnych) w czasie gwarancji praktycznie zrównoważy różnicę kosztów inwestycyjnych .

A kosza eksploatacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem Wam tak - każdy ma taki COP na jaki sobie zasłużył - kto lepiej wybrał? - każdy będzie bronił swego i nic z tego nie wyniknie oprócz kolejnych stron jałowej dyskusji...

 

Sam cieszę się, że mam bezobsługowe żródło ciepła i zapłacę w sezonie podobnie jak inni co mają 'eko'groszek, a się nie narobię, a czas zaoszczędzony na obsłudze kotła wykorzystam w inny sposób...

Edytowane przez domelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A ja powiem Wam tak - każdy ma taki COP na jaki sobie zasłużył - kto lepiej wybrał? - każdy będzie bronił swego i nic z tego nie wyniknie oprócz kolejnych stron jałowej dyskusji...

Biorąc pod uwagę rok do roku COP jest nie istotny aż tak bardzo i tak patrząc gruntowa nie ma racji bytu nawet z COP4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chodzi o to co jest lepsze gruntówka czy powietrzna. Liwko ma pompę rodzimej produkcji na znanych podzespołach w dobrej cenie jednak nie zapłacił za nią 1200$ a 3 x razy więcej. Chińczyk na tej pompie zarabia jeszcze ze 100% po prostu taniej już nie można tego zrobić a za takie pieniądze to nie może być ani żywotne ani wydajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam cieszę się, że mam bezobsługowe żródło ciepła i zapłacę w sezonie podobnie jak inni co mają 'eko'groszek, a się nie narobię, a czas zaoszczędzony na obsłudze kotła wykorzystam w inny sposób...

 

Znajdz mi jakiegos groszkowca co przyzna, ze sie narobil. Oni wraz z pierwszym rozpaleniem stają sie milosnikami wnoszenia worow do piwnicy i zaladunku wegla do swoich prawie bezobslugowych kotlow. Moje pieniadze wydane na pompe licza, ale policzyc swojej ciezkiej fizycznej pracy nie potrafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i żywotne i może nie być drogie. Wszystko kwestia skali produkcji i cen zakupu komponentów. Używają do tych DERONów kompresorów Copelanda albo Daikina (w zależności od użytego gazu) - reszta podzespołów jest także markowa. Więc co tam ma być niby nieżywotne? Sterownik?? Mam zapasową płytkę na te dwie pompy w razie W... Żywotność jest szacowana na 15 lat- mnie to wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz mi jakiegos groszkowca co przyzna, ze sie narobil. Oni wraz z pierwszym rozpaleniem stają sie milosnikami wnoszenia worow do piwnicy i zaladunku wegla do swoich prawie bezobslugowych kotlow. Moje pieniadze wydane na pompe licza, ale policzyc swojej ciezkiej fizycznej pracy nie potrafia.

 

Mam stację uzdatniania wody, i raz na trzy miesiące muszę wsypać do zasobnika worek soli w tabletkach. Wsyp jest na wysokości około 80cm (dużo niżej niż wsyp do kotłów z podajnikiem), a jednak worek 25kg swoje waży i nie ma w tym nic przyjemnego. I to tylko cztery worki na rok. Gdybym miał ich wrzucać kilkadziesiąt rocznie, szukałbym innego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...