Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Jestem w stanie przemyśleń PC powietrze woda. mam bufor w domu 1500l. I tu pytanie na podstawie waszych przemyśleń. Przy tej pojemności bufora nie ma chyba znaczenia czy inwerter czy on/of, bo tu nie ma co zmniejszać mocy, bo odbiór tyle ile potrzeba w innym czasie niż dostarczenie ciepła. czy;i oszczędności na inwerterze nie będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej pojemności bufora nie ma chyba znaczenia czy inwerter czy on/of, bo tu nie ma co zmniejszać mocy, bo odbiór tyle ile potrzeba w innym czasie niż dostarczenie ciepła. czy;i oszczędności na inwerterze nie będzie?

 

Te 1500 litrow to przy pompie ciepla zmagazynowanie jakis 40kWh energii. Przy pompie 8kW to ~5h pracy. Doopy nie urywa, ale za to ostro jedzie po sprawnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne można uzyskać lepszy komfort (mniejsze wahania temperatur) ale oszczędności w tym nie widzę, a te promile wynikające z mniejszego obciążenia dolnego źródła w moim odczuciu nie są warte wyższego nakładu inwestycyjnego.

 

 

mała uwaga, jakie wyższe koszta inwestycyjne? ja swojego inwertera dostałem w cenie zwykłego on/offa :p

ale rozumiem że normalnie jakaś różnica jest, a ja byłem wyjątkiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wykasowało moje posty - czyżby władza tu też zaglądała?

 

mój post też został wykasowany

może moderator/administrator powie co w nim było sprzecznego z regulaminem i tematyką wątku?

moze moderator/administrator łaskawie napisałby mi dlaczego go usunął?

 

edyta: nie wykasowany tylko przerzucony do INNEGO WĄTKU

tylko zielonego pojęcia nie mam co w nim było na temat tamtego wątku (obliczenia OZC) - nic w nim się nie odnosiłem do obliczeń OZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj się w żadną pc p-w on/of to tylko substytut jest nie pc ,

 

Czy są jakieś znaczące różnice pomiędzy inwerter i on/off ? Jeśli tak to mógłbyś podać je tutaj ? Mam rozumieć, że jak będę mieć pompę PW on/off to pójdę z torbami ? Albo pompa nie wydoli ?

 

Do tej pory ogrzewam się kotłem 11kw na ekogroch. Strop 20cm λ 0,38, Ściana 15cm λ 0,34, podłoga 10cm λ 0,38. Bardzo dużo przeszkleń, na całości ogrzewanie podłogowe ze sterownikami pokojowymi. Budynek parterowy o powierzchni 125m2 + 35m2 (garaż + kotłownia-pom. ogrzewane). Nie osłonięty innymi budynkami. Dosyć wietrzna okolica.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym odnieść się do tematu jeśli chciałbyś w czymś pomóc. Z perspektywy czasu dalej uważam, że kocioł wybrałem najlepszy z możliwych zapłaciłem za niego tylko 7200 zł, koszty ogrzewania dla mnie satysfakcjonujące. Teraz w mojej gminie będą dofinansowania 85%-90% na OZE. Zainteresowany jestem pompą PW i fotowoltaiką. Do czego zmierzam- nie wiem czy będę miał pole do wyboru jeśli chodzi o pompę. Najprawdopodobniej nie. Będzie przetarg i pewnie będą montować te "polskie" pompy silesiaterm on/off. Stąd moje pytanie do Garażowca.

 

A Arutro nie jest prorokiem tylko człowiekiem, który powinien już dawno podjąć leczenie na psychiatrii. Nie widzę go ostatnio więc pewnie jest na terapii.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...