Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziwne. 28 kwietnia (PIĄTEK WIECZOREM) zastanawiasz się czy kupić powietrzną, a dwa dni później w niedzielę mówisz że kupiłeś gruntową?

Ale OK, nie moja sprawa.

 

Rzeczowo na pytania:

-odżelaziacze/odmanganiacze stosować do >>1m3/h wody którą wyrzucamy z powrotem do gruntu, to bez ekonomicznego sensu, do wody użytkowej owszem

-czyszczenie wymienników płytowych (czy jakichkolwiek innych) jest oczywiście możliwe i przeważnie skuteczne, pamiętaj tylko że ilość takich czyszczeń jest fizycznie ograniczona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziwne. 28 kwietnia (PIĄTEK WIECZOREM) zastanawiasz się czy kupić powietrzną, a dwa dni później w niedzielę mówisz że kupiłeś gruntową?

Ale OK, nie moja sprawa.

 

Rzeczowo na pytania:

-odżelaziacze/odmanganiacze stosować do >>1m3/h wody którą wyrzucamy z powrotem do gruntu, to bez ekonomicznego sensu, do wody użytkowej owszem

-czyszczenie wymienników płytowych (czy jakichkolwiek innych) jest oczywiście możliwe i przeważnie skuteczne, pamiętaj tylko że ilość takich czyszczeń jest fizycznie ograniczona....

 

 

DERONa kupiłem kilka miesięcy temu ale z uwagi na problemy z kolektorem nie jest zamontowany - obecnie tak jak pisałem chcę kupić powietrzną albo coś pokombinować z tym DERONem jeśli się da. Nie wiem co tu widzisz w tym dziwnego? Co do przepływu to w DERONIE jest wymagany na poziomie 1,8m3/godz przy jego mocy znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do moich pierwotnych rozważań to oprócz problemów ze sterownikiem PC powietrznej inwerterowej (jak kolega plusfoto zauważył wersja H Panasonica ma to rozwiązane) jest jeszcze temat defrostingu (rozmrażania wymiennika). Próbowałem się dowiedzieć coś na ten temat u producentów PC z CHRL ale oni nie uwzględniają tego w ogóle w wykresach COP PC (!!) twierdząc, że to się nie da obliczyć gdyż tą funkcją steruje logika rozmyta... W efekcie może się okazać, że w pewnych sytuacjach rozmrażanie wymiennika może drastycznie obniżać COP?? Czy ktoś ma jakieś wiarygodne dane na ten temat??

Tutaj wykres mocy grzewczej i COP jednej z PC powietrznych inwerterowych - jednak przy parametrach A -15/ W 35 jej mocy grzewcza to zaledwie 5kW...:

https://drive.google.com/open?id=0B94rIuaDuidvaWNjTUpSZ29rRWs

Edytowane przez amir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem mam prośbę gdyż pewnie gdzieś wcześniej o tym było ale czy może się wypowiedzieć jakiś (lub jacyś) użytkownik PC powietrze-woda Panasonic seria H, tudzież LG jak rzeczywiście sobie radzą w warunkach zimowych (czyli temperatura nocą poniżej -10) oraz w okolicach 0 (do np +2) gdy powietrze jest wilgotne i występuje duże oblodzenie? Jakie rzeczywiście moce osiągają PC i jakim kosztem (moc pobierana)? Osobiście mieszkam w 1 strefie klimatycznej w PL (kilkanaście kilometrów od morza - okolice Gdańska) ale chętnie posłucham opinii mieszkańców pozostałych zimniejszych stref...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jaki Ci wyszedł COP z całego sezonu? Masz takie dane? No i jak to z tym odszranianiem w przypadku Twojej pompy wychodziło?

 

Nie wiem jaki i nie interesuje mnie to, ważne że mam niskie rachunki, a COP jest na pewno powyżej 1, A odszranianie, nawet nie wiem kiedy przebiega, jest to mało ważne, ważne że w domu 22stopnie. Odszranianie ma tylko jedną wadę, lodowisko zimą pod pompą, ale mam ją w takim miejscu że w ogóle mi to nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czekamy na jakies info odnosnie obliczen COP dla P/P i drastycznych danych odnosnie obnizania COP przez defrosty :lol2:

 

Poszukaj a znajdziesz.

Zobacz na wykresie o ile tracisz na defrostach, jak tylko wilgotnosc wzgledna skoczy. :)

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=388439&d=1494157110

graph-defrost1.jpg

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

odnośnie systemu PC P/P u mnie to wygląda tak :

-zużycie od 2.11.2016 do 24.04.2017 : 5134 kWh

-budynek typu "biurowiec" ok 500m2 z przeszkleniami , 15 cm styro grafit z najniższą lambdą

-temp 22-24st

-sprzęt Panasa Paci (kilka systemów)

System działa bardzo dobrze także w trybie chłodzenia- do tego typu obiektu jest ok , ale do domu bym tego nie kupił (pomimo tańszej ekspoatacji)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 7 latach uzytkowania 2 PC mam raczej dosc jasny obraz .

 

Ale chcesz mozesz podac zrodlo tego wykresu / strone. Moge przyjzec sie blizej.

 

http://www.esru.strath.ac.uk/EandE/Web_sites/10-11/ASHP_CO2/modelling_defrost.html

 

Pyxis - wole miec takiego sąsiada z 20 defrostami na dzien niż z 5-cio ma dokładkami śmieci - nie w tym temacie walczysz.

 

Pytanie brzmi, czy defrosty zabieraja na tyle duzo energii, ze warto sie nad tym zastanowic? Ton jak najbardziej w temacie watku. Nawet bardziej niz palenie smieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...