Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ustawienia-cwu-temperatura cwu-regulacja obliczonej temperatury cwu, jeśli dobrze rozumiem tam masz histereze.

 

Jednak to nie jest histereza....tu ustawia sie korekte temperatury wody cwu w zasobniku. Jak woda ma 45 stopni i w tym menu ustawimy na -5K to na wyswietlaczu w info pokazuje ze woda ma 40 stopni.

 

Spręzarka włącza się tak samo często czyli ok 10 razy na dobe....jakies pomysly jak to zmienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szukam sterownika temperatury CWU, musi być beznapięciowy, pojęcia nie mam co to dokładnie ma być, ale chodzi o to by startował grzanie cwu i zatrzymywał, o ile takie co jest

 

Ja polecam LK v3, małe urządzenie o dużych możliwościach, http://tinycontrol.pl/pl/lan-kontroler/

Podpinasz pod Lan i masz pełną kontrolę na wieloma urządzeniami.

Na pewno w przyszłości wykorzystasz więcej jego możliwości niż tylko kontrola nad cwu.

Z tego co kojarzę obsługuje obsługuje czujniki temp. pt1000 i DS18...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może użyczyć/pożyczyć na kilka godzin zgrzewarkę do muf elektrooporowych w okolicach gdańska?? Wczoraj hydraulik zgrzewał mufy i jedna cieknie!? Z tego co się dowiedziałem to źle to robił bo z rury najpierw trzeba usunąć warstwę utlenioną oraz nie może być podczas zgrzewania żadnych naprężeń? A tak właśnie było... Ewentualnie gdzie w trójmieście można taką zgrzewarkę wypożyczyć za rozsądną kasę? Z góry dziękuję za info...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amir

Ty masz niesamowitego pecha. Najpierw ciekną Ci "same" rury dolnego źródła a teraz jeszcze takiego hydraulika trafiasz... Normalnie kumulacja nieszczęścia w jednym miejscu.

 

Zadzwoń po prostu po FACHOWCA.

A od tamtego żądaj zwrotu pieniędzy i tyle.

 

A jak chcesz to sam zrobić to w niektórych hurtowniach wypożyczają taki sprzęt. Google+telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem PC powietrze-powietrze do mieszkania i w związku z tym zastanawia mnie czy PC powietrze-powietrze utrzyma mi temperaturę w mieszkaniu gdy będzie działać tylko w tańszej taryfie?

 

Bez szans. P-P niewiele ciepła zmagazynuje, bo nie ogrzejesz wylewki, muru ani stropu do temperatury wyższej, niż powietrza. Więc niewiele ciepła zmagazynujesz bo najcieplejsze w takim sposobie ogrzewania jest powietrze. Musisz grzać wtedy, kiedy ma być ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sterownika temperatury CWU, musi być beznapięciowy, pojęcia nie mam co to dokładnie ma być, ale chodzi o to by startował grzanie cwu i zatrzymywał, o ile takie co jest

 

Na Allegro są takie sterowniki. Jest to sama płytka z czujnikiem. Kosz chyba około 20. zł.Jak chcesz taniej to można zamówić bezpośrednio z Chin

na Aliexpress.

 

Tu jest link http://allegro.pl/regulator-temperatury-cyfrowy-termostat-20a-110c-i6935465619.html

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co grzeją tylko w II taryfie ...

 

Czy macie ustawione w pompie dokładnie cały czas w jakim może pracować pompa w II taryfie (w moim przypadku 13.00-15.00 i 22.00-6.00) czy ten czas jest ograniczony ?

 

Mam pompę LG Therma V 9KW i niestety według instrukcji po podłączenia termostatu nie ma możliwości wykorzystania krzywej grzewczej (choć teoretycznie działa bo się tryb grzania z krzywą uruchamia ale chyba nie działa prawidłowo) , wiec tylko zostaje mi ustawienie stałej temperatury grzania.

W instrukcji sa wyszczególnione funkcje które nie działają i wynika że ta funkcja też , choć sam nie wiem czy do końca można jej wierzyć , bo np. harmonogram czasowy powinien nie działać a działa , choć może nie w pełnym zakresie ..

 

Pytam , bo jak ustawie na pompie np. 28 stopni , termostat Salus w innym pomieszczeniu ustawione 22,6 na temp. komfortową i 21,6 na nocną to niestety dom się przegrzewa ...

Termostat wyłącza pompę ale i tak później temperatura rośnie , bo przecież podłogówka ma dużą bezwładność ...

 

I nie wiem jak sobie poradzić z problemem ...

 

Czy zmniejszyć temperaturę ustawiona na sterowniku ,bo i tak po zakończeniu grzania wzrośnie , czy może ograniczyć czas ogrzewania , czy może wywalić termostat i włączyć tryb autoimatyczny z krzywą grzewczą , ale wtedy jak pomieszcznie będzie przegrzane to termostat nie wyłączy pompy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam , bo jak ustawie na pompie np. 28 stopni , termostat Salus w innym pomieszczeniu ustawione 22,6 na temp. komfortową i 21,6 na nocną to niestety dom się przegrzewa ...

Termostat wyłącza pompę ale i tak później temperatura rośnie , bo przecież podłogówka ma dużą bezwładność ...

 

I nie wiem jak sobie poradzić z problemem ...

 

Czy zmniejszyć temperaturę ustawiona na sterowniku ,bo i tak po zakończeniu grzania wzrośnie , czy może ograniczyć czas ogrzewania , czy może wywalić termostat i włączyć tryb autoimatyczny z krzywą grzewczą , ale wtedy jak pomieszcznie będzie przegrzane to termostat nie wyłączy pompy ..

 

Kaszpir, chyba trochę przesadzasz;)... Ile może Ci wzrosnąć temp po zakończeniu grzania? 0,1-0,2st? maksymalnie, jeżeli więcej to coś jest nie tak. Taki wzrost to chyba nie jest przegrzanie:confused: a jeśli tak to odczuwasz to obniż temperaturę na termostacie.

Inna sprawa, to chyba pisałem Ci, że Salus nie jest najlepszym wyborem, bo ma tylko dwie temp do ustawienia. Są sterowniki, gdzie tych temp masz więcej i wtedy możesz lepiej dobrać temp komfortu dla siebie. Ja w Eurosterze mam np 4 takie strefy temperaturowe i faktycznie z tego korzystam bo mogę zróżnicować sobie temperatury w popołudniowych i nocnych oknach taryfowych. Bardzo ważne jest też umiejscowienie samego termostatu. Było już o tym wiele, ale przypomnę, że powinien on być umiejscowiony w miejscu nienarażonym na oddziaływanie czynników mogących go zakłócać, czyli z dala od drzwi, okien, grzejników, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Obecnie w październiku średnia wyszła mi 9 startów dziennie, to za dużo moim zdaniem.

Podniosłem temperaturę na całym dole ( około 80m) i to chyba było przyczyną bo wcześniej ustawienie na 23 stopnie powodowało częste otwieranie i zamykanie zaworów.

Mam termostaty w pokojach a cały dół jest na jednym.

Obecnie monitoruję i mam 4 starty na dobę. Korzystam wyłącznie z taryfy nocnej

 

@rwojtek w moim przypadku to niemożliwe bo:

 

22 wieczorem - załączenie pompy,

5 rano - załączenie podgrzania wody.

13-15 - załączenie pompy ( co+cwu)

 

Więc minimum to u mnie 3 starty. Stawiam że między 22-6 mam dwa na CO ,więc wszystko się zgadza.

Edytowane przez jvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile macie obecnie średnio startów sprężarki na dzień? Próbuję ustalić, czy za bardzo mi nie taktuje z 9 załączeniami na dzień. Tragedii chyba nie ma, no nie?

 

wszystko zależy od tego jakie masz dokładnie sterowanie

nie wiem czy dobrze pamiętam, ale niektóre pompy mają takie sterowanie, że jak o tym czytałem, to miałem wrażenie, że to specjalnie tak jest zrobione, żeby było jak najwięcej start/stopów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...