Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zgadzam się z Tobą - jesteś fachowcem, montujesz gruntówki, ale czy wezmiesz odpowiedzialność i dasz klientowi 10 lat gwarancji, że złotówki nie dołoży i że nic się nie popsuje ?

 

A od że nie zepsuje się co...???

Agregat sprężarki, pompy obiegowe, zawory, sterownik, parownik, skraplacz, rury DZ, podłogówka, itp itd...

Dlaczego chcesz abym dał ci gwarancję na elementy których ja nie produkuję ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie wiem...;), ale wiem że nie po to dokładałem do inwertera, żeby korzystać jak z on-offa... byłem w kilku budynkach z PC przed założeniem instalacji u siebie- najbardziej przypadły mi do gustu budynki z całodobowym komfortem cieplnym. Jak to się przełoży na zużycie prądu u mnie- nie wiem..., na trwałość samej PC- nie wiem...

 

Sam widzisz...

" Nie wiem"...

" Nie wiem"...

 

Przypominam że temat dotyczy wyższości powietrznej pompy ciepła przy ogrzewaniu grzejnikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie :) Podobne elementy masz w powietrznej i też nikt gwarancji nie daje to dlaczego wychodzimy z założenia, że na pewno gruntówka będzie działała dłużej ?

 

Zaznacze jeszcze raz - nie jestem fachowcem, a szarym zwykłym do tego nowym użytkownikiem powietrznej. Nie zmienia to faktu jednak, że chciałbym się dowiedzieć czy zrobiłem błąd czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że temat dotyczy wyższości powietrznej pompy ciepła przy ogrzewaniu grzejnikami...

 

Temat wątku to "Pompa Ciepła- spostrzeżenia i uwagi." Nie wiem skąd wymyśliłeś wątek o grzaniu PC PW przy grzejnikach? Pisząc "nie wiem" mam na myśli na razie za mało danych, aby określić, jak PC będzie się sprawowała za 10 lat i jakie będzie roczne zużycie. Na pewno nie omieszkam cię poinformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że temat dotyczy wyższości powietrznej pompy ciepła przy ogrzewaniu grzejnikami...

 

Temat wątku to "Pompa Ciepła- spostrzeżenia i uwagi." Nie wiem skąd wymyśliłeś wątek o grzaniu PC PW przy grzejnikach? Pisząc "nie wiem" mam na myśli na razie za mało danych, aby określić, jak PC będzie się sprawowała za 10 lat i jakie będzie roczne zużycie. Na pewno nie omieszkam cię poinformować.

 

Zacznijmy może od lektury która zaczęła się dobre kilka stron wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A kto powiedział że warunki pracy są bez znaczenia...?

Dlatego zapytałem co sądzisz o informacjach jakie podał p.Telżyn na swoim blogu carbon.Proszę,odnieś się do tego co napisałem powyżej o ciągłej pracy sprężarki :)

Raz jeszcze cyt:

Czy praca ciągła spreżarki na bardzo niskim poborze (ok 300W) jest dla niej zdrowa, czy może lepiej, żeby miała jakieś przerwy (niestety zmiana ustawień powoduje że włącza i wyłącza się kilka razy na godzinę

Odp.

Ciągła praca sprężarki jest jak najbardziej wskazana.

Nawet jeśli od 3 dni nawet na moment się nie wyłączyła?

Nawet ,można wręcz powiedzieć, że warunki do pracy ma idealne. Na tyle ciepło, że nie musi się odszraniać i na tyle zimno, że jest zapotrzebowanie na ciepło i jest jego odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapytałem co sądzisz o informacjach jakie podał p.Telżyn na swoim blogu carbon.Proszę,odnieś się do tego co napisałem powyżej o ciągłej pracy sprężarki :)

Raz jeszcze cyt:

Czy praca ciągła spreżarki na bardzo niskim poborze (ok 300W) jest dla niej zdrowa, czy może lepiej, żeby miała jakieś przerwy (niestety zmiana ustawień powoduje że włącza i wyłącza się kilka razy na godzinę

Odp.

Ciągła praca sprężarki jest jak najbardziej wskazana.

Nawet jeśli od 3 dni nawet na moment się nie wyłączyła?

Nawet ,można wręcz powiedzieć, że warunki do pracy ma idealne. Na tyle ciepło, że nie musi się odszraniać i na tyle zimno, że jest zapotrzebowanie na ciepło i jest jego odbiór.

 

Odpowiem tak trochę przewrotnie...

Ja osobiście nie spotkałem jeszcze jakiegokolwiek urządzenia mechanicznego które staję się żywotniejsze im dłużej pracuje...

Wszystko powinno być odpowiednio wypośrodkowane...

To że zakres pracy pompy ciepła jest np do 55* to wcale nie oznacza że ciągła praca z takim parametrem spowoduje wydłużenie "życia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie :) Podobne elementy masz w powietrznej i też nikt gwarancji nie daje to dlaczego wychodzimy z założenia, że na pewno gruntówka będzie działała dłużej ?

 

Zepsuć się może wszystko następnego dnia, ale skoro coś stoi w bardzo stabilnych temperaturach i pracuje na niewielkich wahaniach temperatury, to logicznym jest, że powinno popracować dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze 3 lata i zobaczymy czy moja popracuje bezawaryjnie te 10 lat.

W Szwecji byłem w domu w którym PC gruntowa pracowała bezawaryjnie 12 lat a bylo to 10 lat temu.

22 lata temu PC nawet w Szwecji nie były tak dopracowane ja te dzisiejsze.

Oczywiście każde urządzenie może się popsuć i w tym celu producent daje gwarancję.

Ta gwarancja ma jednak zabezpieczyć klienta przed awariami w okresie początkowym eksploatowania bo w tym okresie początkowym najczęściej wychodzą na jaw błędy produkcyjne. To się nazywa "docieranie" na krzywej Weibulla a po naszemu krzywej wannowej.

 

Akurat tutaj się z Tobą zgodzę, ale tylko dlatego ze masz IVT. Tak jak mówiłem zastanawiałem się też nad gruntówką, pochodziłem do tematu IVT bo ma bardzo dobre opinie i długo są na rynku, ale niestety się cenią. IVT to bardzo dobra marka PC, pytanie jak to ma się do innych gruntówek. Po tym jak cena odstraszyła mnie skutecznie od PC pojawiły się wątki o powietrznych, że dają radę i na taką też się zdecydowałem.

 

Obyśmy wszyscy nie żałowali własnych wyborów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Odpowiem tak trochę przewrotnie...

Ja osobiście nie spotkałem jeszcze jakiegokolwiek urządzenia mechanicznego które staję się żywotniejsze im dłużej pracuje...

Wszystko powinno być odpowiednio wypośrodkowane...

Właśnie.Wypośrodkowane.Tylko jak to zrobić...

Jak dla mnie ,dla urządzenia typu PC PW stojącego na zewnątrz, lepsze warunki to praca niemal ciągła.Jeśli chodzi o obciążenie sprężarki,to także powinno być,może nie lepiej-ale stabilniej.Z mniejszymi wahaniami mocy i przepływu.Ale w tym wypadku dochodzi do wcześniejszego "zużycia mechanicznego" czyli zmęczenia materiału.Wcale nie jest takie oczywiste,czy zarżniemy sprężarkę i samo urządzenie,traktując je niemal ekstremalnymi warunkami przy pracy tylko w T2 (noc,niższa temp.na zewnątrz,grzanie z dużą i maksymalną mocą po kilkunastu godzinach od wyłączenia),czy może prawie ciągłą pracą w ciągu doby?Jak dla mnie,dłuższa praca na niewielkiej temp.zasilania objawia się stabilniejszą pracą sprężarki,mniejszym zużyciem kW i większym COP-a to oznacza niższe rachunki.O komforcie nie wspominam.Kiedyś rozmawialiśmy na ten temat długo.

Ale każdy może spróbować sam.Póki co na zewnątrz warunki stabilne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ,można wręcz powiedzieć, że warunki do pracy ma idealne. Na tyle ciepło, że nie musi się odszraniać i na tyle zimno, że jest zapotrzebowanie na ciepło i jest jego odbiór.

 

Grzałeś kiedyś chociaż klimą? Przy sporym plusie i średniej wilgotności potrzebuje się odszraniać. Na dobrą sprawę, to trudno o warunki gdy trzeba grzać a nie trzeba odszraniać. I szybciej to będą duże mrozy i niska wilgotność, niż lekki plus i wilgoć.

 

A co do "zarzynania" sprężarki w T2 to nie działa tak. Jak podłoga chce za dużo ciepła wziąć i powrót jest zimniejszy, niż założona dT pozwala, to sprężarka schodzi z temperatury zasilania (czyli rośnie COP). Jak powrót jest wystarczająco ciepły, dopiero podnosi temperaturę zasilania. Więc koszty ogrzewania spadają nie tylko dlatego, że tańszy prąd, ale też dlatego, że COP wyższy z powodu mniejszej temperatury GZ. A sprężarka wcale nie musi być bardziej obciążona, bo nie dostarczy więcej mocy, niż posadzka jest w stanie oddać do pomieszczenia.

Urządzeniom elektrycznym zazwyczaj najbardziej szkodzi włączanie i wyłączanie. Trudno dobrać tak PC, żeby pracując 24/7 była w stanie dostarczyć ciepło potrzebne przy +10 i -20*. Powiedziałbym, że jest to niemożliwe. A puszczając wg zegara mamy mniej cykli, niż puszczając samopas.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Grzałeś kiedyś chociaż klimą? Przy sporym plusie i średniej wilgotności potrzebuje się odszraniać. Na dobrą sprawę, to trudno o warunki gdy trzeba grzać a nie trzeba odszraniać. I szybciej to będą duże mrozy i niska wilgotność, niż lekki plus i wilgoć.

 

I dlatego na małej mocy ,praując w ciągłej- (jeśli) zrobi to (defrost) rzadziej,a niżeli z dużą mocą w tych samych warunkach.

 

P.S.

Mam w firmie 4 klimatyzatory,grzeję w przejściowe i chłodzę całe lato.Mam tez klimę z PC w domu 2x3,6kW. Więc grzałem i grzeję :)

Klimą,rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
I w takich warunkach jak teraz masz mniej defrostów, niż w mrozy?

Koorna,Kaizen.

Czytaj proszę,dokładnie co napisałem o warunkach na zewnątrz powyżej:

I dlatego na małej mocy ,pracując w ciągłej- (jeśli) zrobi to (defrost) rzadziej,a niżeli z dużą mocą w tych samych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koorna,Kaizen.

Czytaj proszę,dokładnie co napisałem o warunkach na zewnątrz powyżej:

I dlatego na małej mocy ,pracując w ciągłej- (jeśli) zrobi to (defrost) rzadziej,a niżeli z dużą mocą w tych samych warunkach

 

Czytam dokładnie, i polemizuję z tym stwierdzeniem:

 

Nawet ,można wręcz powiedzieć, że warunki do pracy ma idealne. Na tyle ciepło, że nie musi się odszraniać i na tyle zimno, że jest zapotrzebowanie na ciepło i jest jego odbiór.

 

Dla mnie jest tak dalekie od prawdy jak to tylko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Czytam dokładnie, i polemizuję z tym stwierdzeniem:

Dla mnie jest tak dalekie od prawdy jak to tylko możliwe.

Trafiły się odpowiednie warunki atmosferyczne?Nie wiem.

Co z reszta wypowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...