Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Jak to możliwe, że pobór mocy wyszedł Ci 0,84 kW ?

Normalnie ;)

Z grzaniem CWU zużywam ok 22-25kWh/24h,przy takiej temp jak obecnie.To jest wynik z reku.Bo licznik jest na PC i reku.

Miesięcznie pewnie wyjdzie z 750kWh,to ok 400pln.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam to "stróżowaniem we własnym domu".No way :)

Nie za bardzo rozumiem te wszystkie kombinacje,ustawiania itd.Ja jestem prostym człowiekiem.ustawiam na termostacie 23deg i na tym kończę zabawę.No może teraz po zmianie na G12w,zacznę grzać wodę w 2T.Ale jeśli się nie sprawdzi,to mam to w nosie.Zauważyłem,że im bardziej "grzebię" w ustawieniach,tym jest gorzej.Wczoraj ustawiłem KG -20/35,po 13h grzania non stop zużycie to 11kWh.na zewnątrz było -5deg,dalej jest ok 0deg.Mnie to satysfakcjonuje.Mając kocioł na eko,spaliłbym pewnie ok 0,5tony na miesiąc przy takiej temp.zew.Licząc dobry węgiel po 1k/tona,wyszło by 500pln.

 

Takie wypowiedzi nic nie znaczą , ja wczoraj miałem -10*C w okienku 2T nocnej pc zużyła niecałe 7kwh . też mnie satysfakcjonuje , ale ogólnie nic ta wypowiedź nie wnosi do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A po co stróżować , ja mam tak jak TY sterownik ,( tylko raz ) inaczej ustawiony .

 

Musiałbym zaprogramować PC w harmonogramie tygodniowym.Inaczej tego nie widzę.Albo podbijać na termostatach w tanich godzinach,ale tego wolałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Takie wypowiedzi nic nie znaczą , ja wczoraj miałem -10*C w okienku 2T nocnej pc zużyła niecałe 7kwh . też mnie satysfakcjonuje , ale ogólnie nic ta wypowiedź nie wnosi do tematu

 

Tematem jest:

POMPA CIEPŁA - spostrzeżenia, uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym zaprogramować PC w harmonogramie tygodniowym.Inaczej tego nie widzę.Albo podbijać na termostatach w tanich godzinach,ale tego wolałbym uniknąć.

 

przy taryfie 12G każdy dzień jest taki sam .A nawet jak by trzeba to zrobić w harmonogramie tygodniowym , to co tu strasznego , raz robisz i zapominasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
przy taryfie 12G każdy dzień jest taki sam .A nawet jak by trzeba to zrobić w harmonogramie tygodniowym , to co tu strasznego , raz robisz i zapominasz .

Pewnie tak.

Na 100% spróbuję.Chciałbym udowodnić sobie (i innym),że grzejąc bez żadnych kombinacji w okienka T2,z dużo lepszym komfortem-można grzejąc nisko niemalże non-stop,może być taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymizm bije od Ciebie w wiarę naszych rządzących .

 

Temu ( żadnemu) rządowi nie wierzę, moja wiara w korzystne rozliczanie PV bardziej jest oparte na karach z Unii

 

Widzisz jak się buduje dom rozsądnie ocieplony i do tego za rozsądne pieniądze włoży się pc , to nie straszny nawet brak 2T

 

Obyś się nie zdziwił jak za jakieś 30 lat, ktoś ci powie, że zamiast marznąć trzeba było wybudować ciepły dom, a nie mieszkać w durszlaku o standardzie 50kWh/m2 na rok. ;) Oczywiście to żart, chociaż nośniki energii z dekady na dekadę będą trochę drożeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak.

Na 100% spróbuję.Chciałbym udowodnić sobie (i innym),że grzejąc bez żadnych kombinacji w okienka T2,z dużo lepszym komfortem-można grzejąc nisko niemalże non-stop,może być taniej.

 

zmieniasz zdanie... pamiętam jak jeszcze niedawno przekonywałeś że g11 jest dobre, wystarczy grzać non stop, byle nisko

teraz już w systemie dwutaryfowym

 

jeszcze trochę i dojdziesz do programowania czasowego sterownika :p

 

 

miałem g11, mam g12w... i mam taniej

a sterownik ustawilem dawno temu, nawet mi sie tygodniowego harmonogramu ustawiać nie chciało, lecę na tak zwanym reprezentatywnym dla kazdego dnia taki sam, mimo że mam wekendy t2 :p

 

i cieplutko w domu, w majtach można chodzić, a rachunki niskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
zmieniasz zdanie... pamiętam jak jeszcze niedawno przekonywałeś że g11 jest dobre, wystarczy grzać non stop, byle nisko

teraz już w systemie dwutaryfowym

Spór był o grzanie tylko w T2.

Nigdy nie pisałem,że G12w to zła opcja.Jak by nie patrzeć,wychodzi taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spór był o grzanie tylko w T2.

Nigdy nie pisałem,że G12w to zła opcja.Jak by nie patrzeć,wychodzi taniej :)

 

acha :p nie pamiętam dokładnie o co tam biegało...

 

ja mam i tak inwertera, więc nigdy nie ustawiałem sobie tylko i wyłącznie t2 :p

mam po prostu podbicie w t2, reszta (czyli w t1) leci tylko jak sterownik (według krzywej) potrzebuje zeby podtrzymać temperaturę, jaką uznałem za komfortową....

 

 

ale rozumiem, że jak ktos ma on/offa to grzanie tylko w t2 może go uszczęśliwiać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

mam po prostu podbicie w t2, reszta (czyli w t1) leci tylko jak sterownik (według krzywej) potrzebuje zeby podtrzymać temperaturę, jaką uznałem za komfortową....

Nie wiem,czy mój programator pozwoli na takie ustawienie.Myślę,że nie.Rozumiem,że masz możliwość zaprogramowania dla T2 wg stałej temp,a T1 np.wg krzywej?Tak z ciekawości,jak masz to ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu ( żadnemu) rządowi nie wierzę, moja wiara w korzystne rozliczanie PV bardziej jest oparte na karach z Unii

 

 

 

Obyś się nie zdziwił jak za jakieś 30 lat, ktoś ci powie, że zamiast marznąć trzeba było wybudować ciepły dom, a nie mieszkać w durszlaku o standardzie 50kWh/m2 na rok. ;) Oczywiście to żart, chociaż nośniki energii z dekady na dekadę będą trochę drożeć.

 

Unia to tylko mówi o procentach rozliczania PV czy innej zielonej energii , ale raczej nie mówi jaką drogą to dany kraj ma osiągnąć , nic racze tam zapewnień nie ma że to a dostarczyć przysłowiowy kowalski .

Ja się nie zdziwię , moje ocieplenie wyprzedza dzisiejsze standaty /normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nustawiam na termostacie 23deg i na tym kończę zabawę.

 

Przy podłogówce ustawianie tracy pompy ciepła na podstawie temperatury powietrza w jednym miejscu jest troszeczkę bez sensu. Zanim zwiększone obroty sprężarki przełożą się na temperaturę wewnątrz to już dawno warunki będą nieaktualne.

Bezwładność jest taka, że zależnie od konkretnej sytuacji (pojemność cieplna wylewki, obciążenie cieplne, zyski bytowe i słoneczne) czy źródło ciepła pracuje 24/7, czy co drugą godzinę z 2x większą mocą, czy co czwartą z 4x większą mocą - nie wywnioskujesz tego nawet z pomocą precyzyjnych poimiarów temperatury powietrza. Szybciej włączenie TV czy czajnika wprowadzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Przy podłogówce ustawianie tracy pompy ciepła na podstawie temperatury powietrza w jednym miejscu jest troszeczkę bez sensu. Zanim zwiększone obroty sprężarki przełożą się na temperaturę wewnątrz to już dawno warunki będą nieaktualne.

Bezwładność jest taka, że zależnie od konkretnej sytuacji (pojemność cieplna wylewki, obciążenie cieplne, zyski bytowe i słoneczne) czy źródło ciepła pracuje 24/7, czy co drugą godzinę z 2x większą mocą, czy co czwartą z 4x większą mocą - nie wywnioskujesz tego nawet z pomocą precyzyjnych poimiarów temperatury powietrza. Szybciej włączenie TV czy czajnika wprowadzi w błąd.

 

Ale ja nie pisałem ,że mam jeden termostat.Nie napisałem też,że steruje on pompą ciepła.Pisałem o termostatach w pomieszczeniach.

Jak się ma dobre termostaty,to takie rzeczy się nie dzieją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisałem ,że mam jeden termostat.Nie napisałem też,że steruje on pompą ciepła.Pisałem o termostatach w pomieszczeniach.

Jak się ma dobre termostaty,to takie rzeczy się nie dzieją ;)

 

To wiele termostatów steruje Ci jedną PC? Jak to zrobiłeś?f

Tak czy inaczej sterowanie temperaturą powietrza to przy podłogówce daj na tyle spóźnioną reakcję, że nie jest w stanie wpływać na temperaturę powietrza z wystarczającą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiele termostatów steruje Ci jedną PC? Jak to zrobiłeś?f

Tak czy inaczej sterowanie temperaturą powietrza to przy podłogówce daj na tyle spóźnioną reakcję, że nie jest w stanie wpływać na temperaturę powietrza z wystarczającą prędkością.

 

U mnie wpływa z wystarczającą szybkością. Wystarczy, że w sypialniach mam 1,5* chłodniej niż w kuchni czy salonie i ok 3* chłodniej niż w łazienkach. Poza tym termostaty pokojowe nie muszą sterować PC, ale siłownikami na rozdzielaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
U mnie wpływa z wystarczającą szybkością. Wystarczy, że w sypialniach mam 1,5* chłodniej niż w kuchni czy salonie i ok 3* chłodniej niż w łazienkach. Poza tym termostaty pokojowe nie muszą sterować PC, ale siłownikami na rozdzielaczach.

 

Szkoda czasu na takie odpowiedzi.Kaizen i prawie całe grono FM,twierdzi że przy podłogówce nie da się różnicować temp.w pomieszczeniach.nie wiesz o tym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wpływa z wystarczającą szybkością.

 

Czyli z jaką? Ile czasu mija od włączenia się PC z powodu spadku temperatury w domu, do podniesienia temperatury do zadanej (przy braku zysków bytowych i słonecznych)?

 

Poza tym termostaty pokojowe nie muszą sterować PC, ale siłownikami na rozdzielaczach.

 

Tyle, że to nie wyłącza PC a mowa o sensowności ustawienia PC ustawiam na termostacie 23deg i na tym kończę zabawę.. Więc nie o tym tu piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...