Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Panowie dajcie już spokój, pisanie takich frazesów w tym właśnie wątku zabawne nie jest.
Właśnie myślę,że powinno być śmieszne bo nie sądzę i nie wyobrażam sobie,że w 2018r przyjdzie tu jakiś "janusz" z tzw.Polski "B" czyli tego "lepszego" sortu,chowany i żyjący w jaskini do tej pory i nie mający styczności ze współczesnym.światem,rzuci hasło "czy pompa da radę"...malux pamięta te czasy i stąd retoryczne pytanie ale to było z 7 lat temu... Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie,

dotarłam już chyba na koniec Internetu, a odpowiedzi na moją zagwozdkę nie znalazłam ;(

Mam nadzieję, że może ktoś na forum mi pomoże.

Jestem w trakcie budowy domu 230m2 i szukam najlepszego rozwiązania na ogrzewanie - jak wszyscy budujący.

Ale! dostaje tak dużo różnych rad i propozycji, że totalnie zgłupiałam.

Na pewno będzie podłogówka 100% i rekuperacja (Thessla Green), ale właśnie dostałam "hiper super ofertę" na "mega dopracowaną innowację"... bardzo sceptycznie jestem nastawiona do takich ochów i achów.

Czy ktoś z Was montował, słyszał lub ma w swoim domu "centralę wentylacyjną nawiewowo-wywiewną z wbudowaną pompą ciepła - model :spam:

Po przekopaniu muratora chciałam się zdecydować na powietrzną pompę ciepła bo czytałam, że daje radę nawet przy -19C, ale mam obawę czy podłogówka i taka pompa wystarczy.

Jeśli ktoś ma wenę i wiedzę będę wdzięczna za garść porady :)

Edytowane przez Tomaszs131
Lokowanie produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie podłogówka 100%

[...]

Czy ktoś z Was montował, słyszał lub ma w swoim domu "centralę wentylacyjną nawiewowo-wywiewną z wbudowaną pompą ciepła - model :spam:?

 

To się wyklucza, bo ta centrala grzeje powietrze, a nie wodę.

Do tego mieszanie ogrzewania z wentylacją to zły pomysł, bo im zimniej tym więcej i tym cieplejszego powietrza musisz nawiewać - a to oznacza mega suche powietrze w domu.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie pokazuje jednak, że nie przekopałaś muratora

 

 

a odpowiedź brzmi

 

tak

 

Przekopałam, ale moje obawy wynikają z tego, że często wypowiedzi są sprzeczne... nie wspomnę już, że sprzedawcy pomp ciepła dodatkowo mieszają mi w głowie.

Ale bardzo dziękuję za odpowiedź zacne męskie grono i tak jak wiele osób poleca, właśnie robię OZD, co zapewne pomoże dobrać odpowiednią pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałam, ale moje obawy wynikają z tego, że często wypowiedzi są sprzeczne... nie wspomnę już, że sprzedawcy pomp ciepła dodatkowo mieszają mi w głowie.

Ale bardzo dziękuję za odpowiedź zacne męskie grono i tak jak wiele osób poleca, właśnie robię OZD, co zapewne pomoże dobrać odpowiednią pompę.

 

ja bym jednak zaczął od OZC...

bo OZD to polska pisownia pewnego miasta na Węgrzech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak zaczął od OZC...

bo OZD to polska pisownia pewnego miasta na Węgrzech :)

 

Masz rację, zacznę od OZC, a następnie OZD - co by alfabetycznie było :)

Zapewne odwołam się jeszcze (między innymi) do Twojej spostrzegawczości... i uprzejmości, jeśli nie będziesz miał nic przeciwko, jak otrzymam propozycję na pompę :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Pompa ciepła, która została Panu zaproponowana, jest typu powietrze-powietrze, a nie powietrze-woda. Dlatego nie może być wykorzystana do współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego. Pompy typu powietrze-powietrze zużywają co prawda mniej energii, niż pompy powietrze-woda, natomiast komfort ogrzewania za pomocą systemu powietrznego za pomocą nawiewu jest niższy, niż przy ogrzewaniu podłogowym. Ogrzewanie podłogowe jest znacznie bardziej przyjazne dla człowieka, ponieważ wyższa temperaturę (do 27oC) znajduje się przy stopach, a niższa przy głowie. Przy okazji zachęcam Pana do zainteresowania się powietrznymi pompami ciepła z rodziny Logatherm marki Buderus. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Oferujemy gwarancję do 5 lat na nasze pompy ciepła.

W sprawie odpowiedzi na Pańskie pytania oraz pomocy przy doborze, wycenie oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie

[moderowano]

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Edytowane przez Tomaszs131
Reklama wykraczająca po za ramy PP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Czytałem tutaj dużo tematów na temap pomp p-w, ale to bylo ze 2 lata temu i wczesniej, potem problemy z ruszeniem budowy i teraz wracam:)

Coś się zmieniło na rynku? nowe technologie, rodzaje pomp?

 

Jaką obecnie pompę ciepła p-w warto kupić?

Samochodowe porównania zawsze w cenie, więc ... Nie muszę oszczędzac na Dacie czy Fiata tipo, nie chce wyrzucać na Mercedesa.

Jaka pompa będzie solidnym Fordem czy VW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Szukając róznych zestawień pomp ciepła, aby porównać w jednym miejscu przerózne modele trafiłem na takie strony.

Co prawda strony sa austriacko-niemieckie i jest tam mnóstwo producentów lokalnych to nadal jest po kilkadziesiąt pomp Daikin, Mitsubishi, Panasonic i inne spotykane w Polsce.

 

Ponad 700 modeli powietrznych (są też pozostałe typy):

Link austriacki

 

Co prawda PDF i utrudnione przeszukiwanie, ale ponad 1000 modeli powietrznych (są też pozostałe typy):

Link niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tutaj dużo tematów na temap pomp p-w, ale to bylo ze 2 lata temu i wczesniej, potem problemy z ruszeniem budowy i teraz wracam:)

Coś się zmieniło na rynku? nowe technologie, rodzaje pomp?

 

Jaką obecnie pompę ciepła p-w warto kupić?

Samochodowe porównania zawsze w cenie, więc ... Nie muszę oszczędzac na Dacie czy Fiata tipo, nie chce wyrzucać na Mercedesa.

Jaka pompa będzie solidnym Fordem czy VW?

 

kiedyś tego typu porównania były bardzo popularne, przychylam się do tego co karoka napisał ;)

Od czasu tego "kiedyś" wiele się zmieniło i cały czas się zmienia...ja osobiście mam kilka swoich faworytów i antyfaworytów - wśród tych mogą być i takie, które ktoś inny zaliczyłby do mercedesa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się ustalić, że porównanie motoryzacyjne było nietrafione. Można odznaczyć na liście rzeczy do ustalenia.

A coś o pompach podrzucicie? :)

 

.ja osobiście mam kilka swoich faworytów i antyfaworytów - wśród tych mogą być i takie, które ktoś inny zaliczyłby do mercedesa :p

Ależ proszę się rozpisywać, przecież właśnie proszę o subiektywne historie. Innych być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony trochę historii...

jak zaczałem myśleć o budowie, to od razu brałem pod uwagę PC (kolega, hobbysta, miał gruntówke, prawie wszystko sam robił) Tyle, że gruntówki wtedy były koszmarnie drogie, trochę większa moc i cena szybowała w górę....też były mercedesy - ale ich ceny były nie do zaakceptowania...na szczęście gdzieś w tamtym okresie pojawiły się gruntówki polskich producentów, sporo tańsze. Okazało się, że w środku prawie to samo to u tych markowych, tylko bez wodotrysków, cena bez porównania (kolega kupił, wkleił zdjęcia na forum, mogę poszukać i wkleić linka) No i ta prostota powoduje, że jak się coś popsuje, to naprawa nie będzie kosztować np. 12tys, jak niedawno w którymś wątku czytałem. Przepis na tanią gruntówkę był wtedy (ale i dzisiaj też) następujący - dolne źródło poziome we własnym zakresie+polska gruntówka i było duuużo taniej niż w wycenach "mercedesów" A różnego rodzaju wycen miałem ponad 20 zrobionych i to z dużym wyprzedzeniem...

Nawet jak ktoś nie miał miejsca na działce i musiał robić odwierty, to jak nie miał skał i robił te odwierty we własnym zakresie, to też cena była ok.

 

Wtedy PC-pw było jak na lekarstwo, one pojawiły się masowo, jakiś czas później...jak już mieszkałem.

Gdybym dzisiaj miał wybierać, to nie wiem czy znowu nie wybrałbym tak samo. (bardzo dobre warunki gruntowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...