Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zużycie za październik (mieszkamy pierwszy miesiąc ).

148 kWh - wskazanie z pompy nie mam podlicznika więc z 30 % trzeba pewnie dodać

CO 106 kWh

CWU 42 kWh

4 osoby grzeje na razie w taniej od 22 - 6 woda między 13 - 15 grzanie przy użyciu krzywej grzewczej sterowanie czujnik temp. zewnętrznej.

 

 

Kurde WTF.

Jakim cudem 42kWh na CWU przy 4 osobach przez miesiąc?

Chyba was 15 dni nie było w domu.

Ja mam 130kWh - 3 osoby. Fakt, że zbiornik wujowy (trochę mała powierzchnia wężownicy), ale żeby aż taka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurde WTF.

Jakim cudem 42kWh na CWU przy 4 osobach przez miesiąc?

Chyba was 15 dni nie było w domu.

Ja mam 130kWh - 3 osoby. Fakt, że zbiornik wujowy (trochę mała powierzchnia wężownicy), ale żeby aż taka różnica.

 

No taki mi wskazuje licznik na PC więc pewnie trzeba z 30% dodać . Zbiornik 300 L z podwójną wężownicą, grzejemy do 48 stopni około 14 00 i styka jak narazie. Mieszkamy pełny miesiąc 2 dorosłe osoby i 2 dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niskie zużycie na CWU jest możliwe - koło 40 kWh miałem latem, kiedy wiadomo, że każdy myje się chłodniejsza wodą i w kotłowni było 25 stopni. Wtedy czasami woda była grzana co 2 dni. Jak kubson ma ogrzewane pomieszczenie ze zbiornikiem, to może tak być, bo u siebie widzę, że zimą CWU dużo traci przez temperaturę 5-10 stopni w kotłowni. P.S. Na razie mamy tylko prysznic. Edytowane przez mandelbrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Ale cosik mi tu nie gra w waszych danych zużycia, jak jest możliwe zużycie tylko w II taryfie????????

Przecież z tego co wiem to pompa w stanie czuwania też pobiera jakąś energię, a Wy podajecie zużycie tylko w taniej taryfie!!!!!

No chyba, że na dzień wyłączacie pompę z prądu. I nie mówcie , że jest to zużycie pomijalne,( u mnie to jest ok 15kW na m-c).

Aa i ja wcześniej podawałem zużycie pompy wraz z pompkami obiegowymi i pompką cyrkulacyjną!!!!!!

Więc jak to jest u was?????

Poproszę o szczerość

 

Ja mam podlicznik i podają całe zużycie rzeczywiste. Jedyną pompę jaką mam jest w samej pompie ciepła , więc jak nie włączy się ogrzewanie (grzanie) to nie działa pompa obiegowa i to samo dotyczy CWU.

 

U mnie pompa działa w czuwaniu. Dopiero włącza się w określonej godzinie (grzanie CWU) albo włącza ją termostat i to też w określonych godzinach (II taryfa).

 

To co zużyje pompa podczas samego potrzymania też jest wliczone w łączny koszt miesięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem Cie urazić. Nie to było moim celem. Po prostu u mnie tyle idzie. Codziennie kąpiele. Zawsze zastanawiałem się jak to jest, że ludzie tak mało mają za CWU. Tylko tyle. .

 

Wiesz można prysznic brać kilka (naście) minut , może wtedy cały czas się lać woda a można też się "namoczyć" , namydlić i spłukać i efekt jest ten sam a różnica w ilości zużytej wody kolosalna ...

 

Ktoś kto zużywa olbrzymie ilości wody to nie oznacza że od razu jest czyściochem , może po prostu ją mocno marnować i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że na dzień wyłączacie pompę z prądu. I nie mówcie , że jest to zużycie pomijalne,( u mnie to jest ok 15kW na m-c).

Aa i ja wcześniej podawałem zużycie pompy wraz z pompkami obiegowymi i pompką cyrkulacyjną!!!!!!

nie wiem ile bierze twoja PC w stanie czuwania, mój sterownik bierze 4W - ale to chyba jakby był cały czas podświetlony...

ja mam sterowanie pokojowe, więc pompy obiegowe chodzą tylko wtedy kiedy chodzi PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde WTF.

Jakim cudem 42kWh na CWU przy 4 osobach przez miesiąc?

Chyba was 15 dni nie było w domu.

Ja mam 130kWh - 3 osoby. Fakt, że zbiornik wujowy (trochę mała powierzchnia wężownicy), ale żeby aż taka różnica.

 

niestety, to jest zasługa tego wujowego zbiornika i działającej cyrkulacji...wiem, bo też tak mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wystarczy do ogrzania 2,5m3 do 55* grzałką. Jak grzejesz PC z COP 2,5 to wychodzi 6,25m3 = 208l/dzień. Sporo jak na 3 osoby. Może grzałką grzejesz CWU?

 

200l na dzień na 3 osoby to nie wydaje mi się jakoś masakrycznie dużo. W mieszkaniu dochodziło nawet do 9m3/m-c. Jest jeszcze cyrkulacja. Oczywiście nie działa nonstop, ale mocno schładza zbiornik. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie czekania na ciepłą wodę.

 

@JTKirk

Zbiornik rzeczywiście mam wujowy bo użytkowa pojemność to 140l. Grzeję go 100% w taniej, ale żeby starczyło to do 47C. Zainwestuję w Galmet 300 MAXI z wężownicą 3,8m2 i zobaczymy.

Z drugiej jednak strony 45PLN vs 15PLN to aż tak dużo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem Cie urazić. Nie to było moim celem. Po prostu u mnie tyle idzie. Codziennie kąpiele. Zawsze zastanawiałem się jak to jest, że ludzie tak mało mają za CWU. Tylko tyle. .

 

Może wątek zużycie wody byłby lepszy dla takiej dyskusji - wody zużywamy nie mniej niż miało to miejsce w bloku - nie ma nas w domu od 7 do 17 więc nie wiem co miałbym z tą wodą robić, nam starcza te 300 l podgrzane do 48 stopni o 14 00 wieczorem woda ma 44 stopnie zbiornik stoi w ogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym nie mam podłączonej cyrkulacji.Podałem odczyt z PC więc trzeba doliczyć z 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Mam pytanko techniczne. Jak macie poustawianie grzanie cieplej wody bo mam wrazenie ze za dużo zużywam w I taryfie. Ogolnie zużycie pradu mam około 4400 kwh w pierwszej taryfie około 6200 w drugiej. Do tej pory miałem ustawione grzanie CWU tak jak "była potrzebna" czyliw godzinach używania - zalozmy od 6 do 9, potem 12-16 (zona aktualnie w domu wiec pora obiadowa), potem od 19 do 22 bo dzieci się kapia. Wydaje mi się ze tutaj był blad. Mam zbiornik buforowy ale zastanawiam się czy to zadziała (w sensie ciepla woda będzie wyedy kiedy ja puszcze). Pompe mam Vailanta VWS 104/3 i zbiornik Allstor Exclusive 800l . Ni by instalator poustawial ale jakos dziwnie wydawalo mi się. Tmeperatura w domu 22,5. Wode ustawiona mam na 42 C.

 

PS. Sprawdzilem wlasnie bo szczerze mowiac nie sprawdzam teg oco miesiąc ale od 1 czerwca do 2 listopada pompa ciepla zuzyla mi 980 kWh. Wydaje mi się ze sporo biorac pod uwagę ze grzane było może tyfzien w paxdzierniku i to wszystko.

 

Może mam jakies powalone ustawienia czy jak.

Jak macie poustawiane swoje pompy (w sensie grzania wody, cyrkulacji, grzania CO) ?

 

Gdzies musze mieć blad bo dom jest ocieplony 20cm grafitu, w dachu 30 cm welny + 20 cm w dachu nad strycjem (dom ze skosnymd achem wiec w części ma 30 cm a w części 30+ strych + 20 nad strychem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam czytam i oczom nie wierze.. albo swojej instalacji.

 

Serio grzejecie CWU raz na dobe ? Da się tak.

 

U mnie nagrzanie CWU z 35 do około 55 (pompa się tam sama wylacza) zajmuje około 40 minut. Probowalem ustawić raz dziennie od 14.20 do 15 (druga taryfa). Jednak po nalaniu wody dzieciakom (wanna dwuosobowa pewnie ze 200l wchodzi spokojnie dla dzieci - pol wanny) temperatura CWU spada mi z 53 (do tylu spadnie z 55 od 15 (czas nagrzania) do 20 (czas kapieli) - do około 42-37 stopni (zależy ile wody wleja). No wiec żeby się kulturalnie wykapac z zona kolo 23 musze znowu dogrzać CWU do chociaż 45 stopni - grzeje 20 minut miedzy 22 a 22.20 co daje około 48 C. Potem kapiel nasza i znowu z 48 spada na około 37. Ni jak nie wytrzyma do rana żeby wziąć cieply prysznic. Żeby rano wyjść do pracy to znowu trzeba nagrzać wode co czynie od 5.20 do 6. Po porannym prysznicu ponownie mam 45-46 wiec do 15 na spokojnie wystarcza. Wychodzi mi wiec grzanie 3 razy dziennie.

 

 

Może cos mam zle ustawione ? Do ilu grzejecie CWU. Jaka macie ustaloną minimalna teparature (mam ustawione 43 C).

Edytowane przez biikej
bledy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blikej- ja też grzeję wodę kilka razy na dobę, zużywam na to ok 6kWh i mam gdzieś całą resztę...zaintrygowało mnie natomiast twoje stwierdzenie: " No wiec żeby się kulturalnie wykapac z zona kolo 23"...ciekawe, opowiadaj.

 

 

No prysznic we dwoje trwa zwykle chwile dluzej niż dwa przysznice pojedynczo... Nie probowales ? ;)

 

PS. Wlasnie sprawdziłem jedyny rachunek który im się ostal (glupi wyrzucałem wszystko do tej pory).

 

Od 24.01.18 do 22.03.18 (Dwa miesiące) miałem zużycie 2371 kWh co daje ponad 1100kWh miesięcznie. Co więcej wyszlo mi ze było 941 w taryfie I i 1432 w II wiec chyba slabo było cos

poustawiane w pompie skoro tak duże zużycie było w I.

 

Co więcej od 2 maja (mam fotke) do teraz (6 listopada) czyli 6 miesięcy pompa zuzyla 1042 kWh. Nie wlaczone było chłodzenie wiec tylko CWU plus znikome ilości CO pewnie w pazdzierniku.

 

Za kwiecień od 01.04 do 2.05.2018 widze ze miałem 291kwh chyba tez dużo biorac pod uwagę ze od 10-15 kwietnia to się lato zrobilo ;)

.

 

Będę robil fotki częściej i podawal. Czy ktoś ma Vailanta albo cos z pobobnym sterownikiem żeby to jakos poskladac do kupy ?

 

Pozdro

 

 

Cholera mam Vailanta którego nikt nie ma i ni cholery nie mogę go rozgryźć (w sensie ustawien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...