Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może nie wiedzą, że da się lepiej inaczej. Próbowałeś?

Jakie auto miałeś kilka lat temu? Pasowało wszystkim?

 

Lepsze jest wrogiem dobrego...wszystko da się skomplikowac, ja wolę proste rozwiązania. Aut miałem kilka, adres też zmieniałem kilka razy, nie będzie dla mnie problemem downsizing jak dzieci się już wyprowadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Średnia ważona za kWh wychodzi 36 groszy PGE, celuję za ogrzewanie i CWU na około 2,5-3 tys. Mój dom nie jest wzorcowo ocieplony.

 

To jakie masz ceny? W moim rejonie PGE ceni się 0,3218 zł/kWh tania strefa, 0,6523 droga. Ceny brutto za wszystkie składniki (prąd i dystrybucja) rozliczane od kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Lepsze jest wrogiem dobrego...wszystko da się skomplikowac, ja wolę proste rozwiązania. Aut miałem kilka, adres też zmieniałem kilka razy, nie będzie dla mnie problemem downsizing jak dzieci się już wyprowadzą...

Z wykresów screena widać, że te marne 22 deg to max. Jaka histereza? Masz jakiś screen do pokazania w odsłonie dziennej/tygodniowej dla pomieszczeń i ich temperatury? Zobaczę chętnie wskazania termometrów w całym domu. Jakaś stacja domowa czy coś takiego? Na słowo to wiesz...

 

Co zrobisz z resztą domu, jak dzieci pójdą w świat. Zakręcisz kurki w ich pokojach do 15deg albo antyzamrożeniowa? Jak wtedy z przepływami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wykresów screena widać, że te marne 22 deg to max. Jaka histereza? Masz jakiś screen do pokazania w odsłonie dziennej/tygodniowej dla pomieszczeń i ich temperatury? Zobaczę chętnie wskazania termometrów w całym domu. Jakaś stacja domowa czy coś takiego? Na słowo to wiesz...

 

Co zrobisz z resztą domu, jak dzieci pójdą w świat. Zakręcisz kurki w ich pokojach do 15deg albo antyzamrożeniowa? Jak wtedy z przepływami?

 

Na górze temperatura około 21deg. Widzisz dla nas temperatura 22 jest idealna - ty możesz grzac i do 25-ciu twoja sprawa, jak dzieci pójdą w świat to sprzedam/wynajmę za duży dom i wybuduję sobie góra 80m2 parterówkę na działce obok. Domu nie zamierzam opomiarowywywac mimo, że mógłbym. Kiedyś się podniecałem takimi rzeczami teraz mam inne hobby. Mieszkałem już w domu bez ogrzewania - rano 12 stopni przychodzę do domu 15 stopni - przeżyłem - nie chorowałem.W Polsce jak posiedziałem parę dni u rodziców/tesciów gdzie grzeja do 25-26 stopni to nie moglem spac i zaraz sie cos przypętało. Mam inne doświadczenia życiowe więc dla mnie 22 w domu to luksus dla Ciebie bieda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca roku 26gr /53gr PGE łódź teren

 

Dziwne. Bo z taryf mi wychodzi 0,6522 i 0,3218

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=423364

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=423365

 

 

Ciekawe co będzie na Nowy Rok... Liczę na dotację do PV z RPO.

 

Nic się nie zmieni. Taryfy nie zostały zatwierdzone, a wchodzą w życie nie wcześniej, niż 14 dni od ogłoszenia.

PGEDystrybucja.jpg

PGEPrąd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za naklejkę? Dobre. Płacisz za wiele rzeczy, bo wszystko kosztuje. Serwis, logistyka, materiały typu dokumentacja techniczna. Ale mój post może nie był zbyt precyzyjny. Weźmy produkt, który nie dawno reklamowałeś podbiciem. Cena za taką, jaka mnie interesuje ok. 13-14kPLN. Na allegro producent wystawia to samo, ale na gotowo. Wymiennik poziomy. Cena bliska 40kPLN. Za te pieniądze lub podobne miałem Nibe z odwiertami. Albo guru forum-pisze, cena taka sama, na allegro taka sama. Odsyła mnie do przedstawiciela po montaż. I podobna sytuacja-kotłownia w tej samej cenie co konkurencja, ale kolektor w cenie nie do zaakceptowania. Na uwagę, ze u konkurencji w cenie jego poziomego mam odwierty pan się tylko żachnął i napisał, że do poziomego trzeba więcej rurki położyć. Wiesz, mam oferty i GHS i Nibe i paru innych wynalazków. Do tego czytam posty innych. Wiem ile to kosztuje.Zresztą, czy te produkty polskie na pewno są dobre? Poziomy to zwykle oferują 1,5 powierzchni większy niż w poradnikach czy na forum. Nie neguje istnienia polskich produktów. Kolega wszedł w posiadanie działki z gotowymi 2 odwiertami. Powiedziałem mu, żeby się nie wygłupiał i wziął pompę, jak nie ma kasy to polską. Finalnie zainwestowałem w T-Capa, na razie jestem zadowolony.

 

Nic nie reklamowałem, podbiłem tylko 2 najpopularniejsze wątki dotyczące PC polskich producentów, wątków jest oczywiście więcej, ale te były zdecydowanie najpopularniejsze

I jesteś zdziwiony wycenami? Słyszałeś kiedyś o negocjacjach?

Jak byłem na tym etapie, to rozesłałem grubo ponad 20 zapytań ofertowych. Też były różne dziwne propozycje....kwotowo też były kosmiczne wyceny, a jakże...jeden potencjalny wykonawca spytał mnie nawet jaką kwotę mam przeznaczoną na budową (i że nie będzie mnie stać na PC ) Dostałem odpowiedzi, wysłałem dodatkowe pytania...potem negocjacje i propozycja wykonania DZ we własnym zakresie. Wybrałem ofertę która najbardziej mi pasowała. Proponowano mi PC o mocy od 5,9kw do 15kw (mimo że wszystkie firmy dostały ten sam zestaw danych wejściowych odnośnie budynku)

Nie wiem, jak wygląda teraz sytuacja na rynku, może firmy mają tyle roboty, że nie interesują ich "kurniki" i dają oferty na odczepnego?

A może trzeba najpierw wiedzieć o co i jak pytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda to co napisałeś to nie do mnie, ale jakbym ja wyierał, to oczywiscie że 5

 

ale w okresie jak zbierałem oferty, różnica ceny pomiędzy takimi mniej więcej mocami jednej firmy, nie wynosiła 10k

a raczej 1,5-2k :p a przy takiej różnicy może i skusiłbym się na większą...

 

jasne, że wybrałbym 5kw bo:

1 - przecież w cenie 5 jest zasobnik z nierdzewki, a w cenie gruntówki zwykły emaliowany :p

2- przecież gruntówki z założenia są ekonomicznie nieuzasadnione :p

a ceny pomiędzy poszczególnymi modelami w typoszeregu każdy może sobie sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesteś zdziwiony wycenami? Słyszałeś kiedyś o negocjacjach?

No wiesz, może nie tyle cenami, co podejściem do potencjalnego klienta. Poza tym ja szanuje swój i cudzy czas. Jak ktoś wali warunki zaporowe to papa, bo wiadomo, że nie chce mi tego sprzedać. Albo chce, ale trochę się odrealnił.

 

 

A może trzeba najpierw wiedzieć o co i jak pytać ?

 

Mam wrażenie, że próbujesz wzbudzić we mnie poczucie winy. A może inaczej. Jak ma potencjalny inwestor zapytać, by dostać satysfakcjonującą odpowiedź? Inwestor, co popiera polskich producentów. A co do sytuacji na rynku- masz rację, ostatnio czytałem, że w ciągu roku rynek na pompy zwiększył się o 70%. I raczej to będzie lawina. Im więcej zadowolonych użytkowników popartych niskimi kosztami użytkowania tym chętnych będzie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nic nie reklamowałem, podbiłem tylko 2 najpopularniejsze wątki dotyczące PC polskich producentów, wątków jest oczywiście więcej, ale te były zdecydowanie najpopularniejsze

@JTK, mam pytanie. Macie z rwojtkiem pompy tego samego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

"Kablarze" tutaj piszą, że nie ma sensu ekonomicznego pakować wodnej podłogówki, a wy wciskacie gruntówki do nowych domów? Jaki sens ekonomiczny?

 

Kolego, doskonale rozumiem, dlaczego "to" robisz. Zauważ, że im bardziej jesteś bliski prawdy, tym bardziej jesteś postrzegany jak "odmieniec". Taka polska mentalność, niestety większości Polaków. Ilu poznałeś tutaj userów, którzy przyznali, że dokonali złego wyboru, czegokolwiek. Jak przyznałem, że mógłbym mieć PC co najmniej 1kW mniejszą, to kolega Kaszpir jakos zaraz po tym, przyznał że gdyby nie odwiedził forum i nie poczytał rad "fachowców" nigdy by PC 9kW nie kupił. On jedyny miał jaja aby to przyznać. Opisał przy tym co i dlaczego.

Większość z takimi kolosami, nie ma podglądu na np.PV monitor i nie wie, co siędzieje podczas grzania w 2T, ponieważ w nocy smacznie śpi. Plusfoto, przyznał że jego PC nie wykorzystuje całego nocnego czasu 2T. Ale nie zadał sobie nawet pytania dlaczego tak się dzieje. Ucieszyło go to pewnie nawet.

Odradzałem i będę odradzał użytkownikom PC PW grzanie tylko w 2T, szczególnie noca. Praca w najgorszych z możliwych warunków (zwykle w nocy jest chłodniej), start zimnej sprężarki w minusowych temperaturach, zwiększona liczba defrostów, praca z maksymalną mocą w krótkim czasie w najgorszych warunkach. A przy przewymiarowanej jednostce i zbyt cienkiej (8-10cm to nic) wylewce, dochodzi do tego często możliwość taktowania lub czasowego włączenia/wyłączenia w czasie cyklu 2T. Czy rekompensuje to mniejsza ilość startów i stopów, oraz krótsza praca sprężarki ? Każdy niech odpowie sobie sam.

A kwestia gruntówek, dla mnie została rozwiązana już dawno. Nie jestem nowobogackim rozkapryszonym gówniarzem.Na każdy grosz pracujemy ciężko. Tak jak pisałem nie raz. Za różnicę w kosztach PC PW-gruntowa wrzuciłbym PV na dach. nawet 3-4kWp. Ostatecznie, wydałbym na nowy AudioCocktail x35. Było by pięknie.

Pozdrawiam Panowie!

Edytowane przez TwojPan
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusfoto, przyznał że jego PC nie wykorzystuje całego nocnego czasu 2T. Ale nie zadał sobie nawet pytania dlaczego tak się dzieje. Ucieszyło go to pewnie nawet.

Ale powiedz mi czemu takie ewentualnie pytanie miało by służyć? Od samego początku takie było założenie. Do około -6 -8 stopnia pompa miała się mieścić w II taryfie i tak jest. Przy -8 i utrzymaniu komfortu w domu ( 22,5 do 23 stopni) potrzeba mi 10,5 godziny pracy pompy aby dostarczyć potrzebną ilość energii do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...