Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam 150l i jedna długa kąpiel szybko wychładza zbiornik (szczególnie jeśli Familija zażyczy sobie kapiel w wannie).

 

No popatrz, a ja mam 100l i po dwójce dzieci jeszcze prysznic biorę. A dzieci kąpią się osobno, bo jedno chce kąpiel z pianą, a drugie bez.

 

Jakie znaczenie ma czas kąpieli? Że to czas na dogrzanie zasobnika?

 

Jak masz PC 14kW, to jaką masz wężownicę, żeby to obsłużyć? Monstrum jakieś.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnosnie monobloka to rozmawialem z jedna firma i wyglada to tak, ze montaz moge sobie zrobic sam. Serwis autoryzowany przyjezdza na uruchomienie i wszystko sprawdza. Gwarancja 3 lata bez obowiazku wykonywania przegladow. Mono jest hermetyczny wiec nie podlega pod fgazy.

 

No i gittarrra :cool:

To gdzie te minusy mono ?

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a ja mam 100l i po dwójce dzieci jeszcze prysznic biorę. A dzieci kąpią się osobno, bo jedno chce kąpiel z pianą, a drugie bez.

 

nie mam pojecia jaka masz wanne ale u mnie 180l wiec zbiornik CWU 150l wychodzi na styk

 

Jakie znaczenie ma czas kąpieli? Że to czas na dogrzanie zasobnika?

 

 

a gdzie ja cos takiego napisalem ?

 

Jak masz PC 14kW, to jaką masz wężownicę, żeby to obsłużyć? Monstrum jakieś.

 

Nie mam (moja pompa w stopce) , napisałem o porownaniu czasu grzania zbiornika np. 200l (vide powyzej ) pompa 14kW vs 5kW - jakby nie patrzec czas bedzie krotszy, nieprawdaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Ty dostałeś gwarancję „konsumencką” , to znaczy że jednak można samemu montować mono

 

To nie jest żadna gwarancja. Wynika z KC, a nie czyjejś woli i nikt jej nie daje. A czy Twoje roszczenie zostanie "uznane" to się dopiero okaże. Natomiast na pewno nie wynika z tego to, że sam sobie możesz montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pratchawiec,

spawalnia to tylko fragment hali -jest na to projekt ( jest też nagrzewnica przy reku), ze względu na zapylenie będą zwykłe trzypłytowce.

Reszta obiektu nadmuch PC P/P

Pzdr

 

Jeśli to nowy obiekt, to jednak rozważyłbym ogrzewanie podłogi. Nie standardowe - z akumulacją, ale z płytko zatopionymi rurkami.

120 m2 to koszt rżędu 2k zł za rury, 600-700 zł za uzbrojony rozdzielacz + ułożenie, które Twoi spawacze powinni zrobić gratis (w kosztach firmy).

Przy okazji pod wylewkę dałbym choćby 5 cm styroduru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna gwarancja. Wynika z KC, a nie czyjejś woli i nikt jej nie daje. A czy Twoje roszczenie zostanie "uznane" to się dopiero okaże. Natomiast na pewno nie wynika z tego to, że sam sobie możesz montować.

 

Spokojnie- nigdy sobie sam nie wymyślam takich zasad, zapytam instalatora czy po moim podłączeniu nie stracę gwarancji producenta i po jego skonfigurowaniu PC (a najlepiej , żeby naprzybił pieczątkę na karcie gwarancyjnej)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gittarrra :cool:

To gdzie te minusy mono ?

 

W Twoim wypadku brak, bo nie grzejesz wody użytkowej. Zero komplikacji.

Spytaj jednak Kubsona i innych czy glikol puszczają bezpośrednio w wężownicę baniaka, a jeśli tak, to jaki mają plan B na nierzadki wypadek jej rozszczelnienia.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nowy obiekt, to jednak rozważyłbym ogrzewanie podłogi. Nie standardowe - z akumulacją, ale z płytko zatopionymi rurkami.

120 m2 to koszt rżędu 2k zł za rury, 600-700 zł za uzbrojony rozdzielacz + ułożenie, które Twoi spawacze powinni zrobić gratis (w kosztach firmy).

Przy okazji pod wylewkę dałbym choćby 5 cm styroduru.

 

 

Pratchawiec,

dzięki za pomysł -generalnie obawiam się , że będę miał problem z bezwładnością podłogi ( szczególnie w okresach przejściowych)

Grzejniki są kłopotliwe , ale wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator nie zarobi. :lol2:

 

Sprawa jest prosta- jeśli będę miał zapewnioną gwarancję producenta , to instalator może zarobić coś ( dzieląc się swoim rabatem) lub nic (kiedy kupię u głównego dystrybutora - jeśli będzie można).

Wśród instalatorów jest przecież konkurencja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir,

masz PC pod T2 i Ci funguje w tym systemie.

Nie nadaje się do pracy ciągłej przy średnich temp.

Masz komfort cieplny i finansowy ( prawie 100%w T2 i bez grzałek)

Czyli masz co chciałeś.

A teraz Kubson

masz PC pod pracę ciągłą i masz komfort cieplny , ale płacisz ciut drożej za więcej w T1 i za grzałki przy niższych temp.

Sam podłączyłeś swoją PC i kupiłeś niedrogiego monobloka.

Kuźwa- chyba już to wszyscy zrozumieli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest tylko czy przy monobloku instalowanym samodzielnie nie traci się gwarancji producenta ?

 

Bodaj w marcu czy kwietniu pytałem w firmach sprzedających monobloki i by mieć wszystko jak w papierach jest napisane, pierwszego uruchomienie pompy musi dokonać osoba z uprawnieniami od danego producenta. Koszt w zależności od firmy produkującej 400-800zl.

Najtaniej LG, później Panas, najdrożej Nibe.

 

bobrow - nie mam PC ale ponoć w razie dłużej awarii prądu, wystarczy z monobloka wypuścić wodę a sama czynność i jej uzupełnienie jest tak "trudna" jak w przypadku piecyka gazowego. Niestety, nie mam okazji sprawdzić tego organoleptycznie :)

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj w marcu czy kwietniu pytałem w firmach sprzedających monobloki i by mieć wszystko jak w papierach jest napisane, pierwszego uruchomienie pompy musi dokonać osoba z uprawnieniami od danego producenta. Koszt w zależności od firmy produkującej 400-800zl.

Najtaniej LG, później Panas, najdrożej Nibe.

 

Parę stówek , to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...