Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te 210 litrów to pojemność wanny - sprawdziłem pierwszą lepszą wolno stojącą. Do pełna jej nie zaleje ale ze 130 litrów pewnie poleci. Pytam dlatego, że rozrzut w zbiornikach CWU które mi proponują jest naprawdę spory. Od 180 do 300 litrów - nie chciałbym żeby się okazało, że ktoś naleje wannę wody i wstrzyma wszystkich na godzinę. Ogólnie to mam większego stracha wybrać pojemność zbiornika niż pompę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zapytuje kolegi Kaizen jaka to pompa u NIEGO grzeje do 65 stopni :) . QTON grzeje do 90, czy ma taka ? -

 

Co najwyżej "pompa" jotul opalana deskami i garnek na niej. On nie dość, że nie mieszka, to jeszcze PC miał nie będzie. Ale będzie wam wmawiać, że jego zużycie jest jedyne słuszne i więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 210 litrów to pojemność wanny - sprawdziłem pierwszą lepszą wolno stojącą. Do pełna jej nie zaleje ale ze 130 litrów pewnie poleci. Pytam dlatego, że rozrzut w zbiornikach CWU które mi proponują jest naprawdę spory. Od 180 do 300 litrów - nie chciałbym żeby się okazało, że ktoś naleje wannę wody i wstrzyma wszystkich na godzinę. Ogólnie to mam większego stracha wybrać pojemność zbiornika niż pompę.

 

To juz musisz sobie policzyć, bo dużo zależy od zwyczajów rodzinnych/ doboru pompy/zbiornika/ kasy a) na zakup b) na grzanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia apetytu na ryzyko, u mnie raz w zimie brakowało prądu przez 12h , IV strefa klimatyczna więc żartów nie ma, a emocje mam w innym obszarze życia :)

 

Lejesz Waść „glikoleum” w system i śpisz spokojnie ...

Ale z drugiej strony- co to za życie bez dreszczyka emocji:p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wave:

 

Spelni te warunki u mnie to ja tez!

Zwlaszcza jezeli COP bedzie dobry a moc wystarczajaca.

A jeszcze jak kolor fajny to juz wogole...

 

Varme- bardzo proszę :

Panas ma HT T-capa w monobloku...

Parametry oczywiście ciut gorsze , ale cena zakupu inna

Pzdr

 

PS

Inni producenci zapewne także mają HT w monobloku, choć z drugiej strony wymiana grzejników może być tańsza z PC do 50 st

Co do koloru- prawie wszystkie są „sracz...owate”...

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja cos takiego napisalem ?

 

Cytowałem. Teraz jeszcze wytłuszczę:

Ja mam 150l i jedna długa kąpiel szybko wychładza zbiornik

 

Ja sie zapytuje kolegi Kaizen jaka to pompa u NIEGO grzeje do 65 stopni :) .

 

Grzałką grzeję. Co nie wpływa na sens tego, co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydujesz się na tego manobloka to Ty załóż wątek i zdaj w nim relację. Będzie to super sprawa. Chętnie kiedyś poczytam.

 

Kubson- to trzeba teraz ruszyć.

Czy nie widzisz ilu „zielonych” inwestorów dryfuje w poszukiwaniu swojego „graala” ?

Najważniejsze są argumenty ( np cena, prostota instalacji,itp) oraz tabelki ( COP-y, moc).

Nie oceniam żadnego świadomego wyboru systemu- wszystkim tu opędzimy nasze chałupy.

Chodzi o jasny przekaz - a reszta , to już nie nasza sprawa ( i pieniądze).

Zasada jest prosta- trzeba wybrać kompromis pomiędzy najlepszą ofertą w danej chwili a „naszymi” preferencjami.

To dlatego Varme dobrze wybrał 8 lat temu , potem Arturo i Pratchawiec oraz inni.Czasy się zmieniają- to co było dobre wczoraj ( a nawet najlepsze) , dzisiaj znaczy dużo mniej ( lub po prostu inaczej).

Wsio

Edytowane przez bobrow
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowałem. Teraz jeszcze wytłuszczę:

 

 

 

 

Grzałką grzeję. Co nie wpływa na sens tego, co napisałem.

 

Ano wpływa , cała dyskusja dotyczy watku : POMPA CIEPŁA - spostrzeżenia, uwagi.

(wytłuszczenie moje)

 

a zaczeła się od tego :

 

"Tak na zdrowy rozum obnizenie mocy o polowe powinno statystycznie wydluzyc 2 krotnie czas , czyli szacuje ze bedzie to 2h, jak do tego doliczymy warunki pracy czyli -5 (powyzej to komfortowe+7) to jeszcze bardziej sie wydluzy ten czas.

No i dochodzimy do momentu ze moja Familija zatłukła by mnie tępym narzędziem jakbym kazał im czekać na wodę do kąpieli 2 h , teraz to jest ok 15-30 min ( w zaleznosci od temp.zew) ."

 

i dalsza dyskusja o grzaniu wanny z PC ( zaznaczę _P_C_ ) miała sens bo dotyczyła ogrzewana CWU przez _P_C_ . Napisałeś o CWU w temp 65 w zbiorniku 100l ...... grzane grzałką , jaki to ma sens przy rozmowie o PC ??

Grzejąć PC (ponownie zacznaczam _P_C_) mam 150 litrowy bo nie zagrzeje go wiecej jak do 50 stopni a wynika to z _P_C_ (kolejny raz zaznaczam) . Moge napisac ze grzeje grzałka z COP 1:1 więc cała dusykusja o wielkosci zbiornika przy PC nie ma sensu , bo mógłbym go grzać do 100 stopni i mieć 50 litrowy zbiornik.

 

Jaki sens rozmowy o grzaniu grzalką/olejem/drewnem/weglem w watku : POMPA CIEPŁA - spostrzeżenia, uwagi. ?

 

zaraz ktos napisze ze ma ciepłą wode za darmo o temp 90 bo ma deputat i grzeje "wunglem" , mozna i tak ....

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubson- to trzeba teraz ruszyć.

Czy nie widzisz ilu „zielonych” inwestorów dryfuje w poszukiwaniu swojego „graala” ?

Najważniejsze są argumenty ( np cena, prostota instalacji,itp) oraz tabelki ( COP-y, moc).

 

Nie ekscytuj się tak tym monoblokiem i bierz go póki masz tanio.

Jak popyt ruszy dystrybutorzy wyceniać go będą drożej niż analogiczne splity.

Tak jak w UK, Francji czy w Niemczech. Jedyną jego istotną przewagą był dotychczas tańszy koszt montażu, ograniczony do prostych czynności hydraulicznych.

Obecnie doszła druga przesłanka; przejściowy zapewne brak konieczności corocznych przeglądów F-gazowych.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubson,

ok-nie ma problemu , mogę założyć wątek przy okazji doboru PC pod moją inwestycję.

Podam wszystkie oferty, wszystkie za i przeciw-ciekawe tylko czy ktoś się tym zainteresuje...

Prawda jest taka :

-nowym się nie chce czytać ( nowy wątek w stylu : Jezu !Buduję chałupę i chcę PC - co będzie najlepsze ?)

-„starzy wyjadacze” okładają się między sobą o swoje „najmojsze”

-instalatorzy się reklamują ( to jest akurat „najczystsza” sprawa)

Pytanie jest takie - po jaki grzyb tu się „produkujemy” ?

To cholera chyba jakieś zaburzenie osobowości...

Ech...

Edytowane przez bobrow
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...